21.09.2022
autor: Marek Švrkala

A-tým jede bojovat o body s Vikingy, hrají dorostenci i béčko

Áčko jede bojovat o tři body do Kopřivnice, béčko hraje turnaj ve Světlé nad Sázavou.

Áčko se nejede podívat do muzea Tatry, ale pro tři body

Tento víkend A-týmu Spartaku začíná šňůra čtyř venkovních zápasů. První venkovní zápas odehraje s FBC Vikings Kopřivnice. V minulé sezóně Spartak našel recept na Vikingy až v 1. kole play-off, když na zápasy vyhrál 3:1. V základní části Pelhřimov dvakrát prohrál (venku – 5:8, doma 6:12). V letošní sezóně je Kopřivnice zatím 100%, když se po 2. kole NL – východ nachází na 2. místě tabulky po dvou výhrách. V prvním kole si poradila na domácí palubovce se Sršni Rožnov p/R 5:3 a v druhém kole porazila domácí Hranice 7:3. Spartak se po dvou kolech nachází na 8. místě tabulky po venkovní prohře s Torpédem Havířov 5:8 a po domácí výhře nad Petrovicemi 5:3. Zápas můžete sledovat ve formě textového on-linu.

Sleduj online: FBC Vikings Kopřivnice vs. Spartak Pelhřimov

Béčko jede navázat na vítěznou vlnu

V sobotu jede záloha Áčka odehrát svůj druhý turnaj, který pořádá Světlá nad Sázavou. Ve Světlé se béčko utká s Okříšky (10:30) a zálohou A-týmu Snipers Třebíč (12:30), která ještě minulý rok hrála Divizi. Oba týmy si na prvním turnaji sezóny připsaly po jedné výhře a jedné prohře. Spartaku se první turnaj povedl, dokázal porazit ASK Bystřici n. P. 5:4 a SABOTS Jihlava 7:3

Dorost uzavře herní víkend na domácí palubovce

V neděli se na domácí palubovce představí družstvo dorostenců. Podle slov trenéra Mozra půjde hlavně o předvedenou hru, nikoliv o výsledek. “Naším cílem je hrát atraktivní florbal, kdy chceme hlavně útočit a být na míčku. Zaměříme se hodně na situace 1 na 1, a to ať už v obraně, nebo v útoku,” říká mladý trenér. "Zároveň v sezóně bychom chtěli hrát ofenzivně, dobře napadat a dostávat soupeře při jejich rozehrávce pod tlak. Být dominantní na míčku, nepustit soupeře do hry. Být silní při hře 1 na 1 a taky dobře 1 na 1 bránit. Na tabulku nebudeme koukat jako minulý rok, jde nám o předvedenou hru, a ne o výsledky. Pokud bude stav probíhajícího zápasu vyrovnaný, určitě se nebudeme bát útočit a půjdeme si pro výhru."

Další články z této kategorie
05.04.2024
Spartak pokračuje na jiných frontách
O víkendu se doma představí ženy a starší žáci. Držte palce dorostenkám, kterým začíná play-off, a bavit se florbalem budou i mladší kategorie.
03.04.2024
O velikonočních svátcích se rozhodlo o vítězi série
Pelhřimovské áčko mělo perné svátky. Na Velký pátek odehrálo 6. utkání na hřišti Králova Dvora, kde nevyužilo matchball, a proto muselo rozhodnout 7. utkání na Velikonoční pondělí.
28.03.2024
Áčko na Velký pátek pokračuje v bojích
Pelhřimovské áčko si na velikonoční svátky neužije klid. Po nevyužitém matchballu na domácím hřišti se série přesouvá do Králova Dvora.
1.FBŠ SLAVIA Plzeň57
2.Panthers Praha56
3.Florbal Náchod42
4.TJ Sokol Jaroměř38
5.TROOPERS38
6.FBK Atlas Blansko31
7.Florbal TJ Kobylisy29
8.FBC Došwich Milevsko28
9.FbC Písek26
10.Florbal Pelhřimov24
11.T.B.C. Králův Dvůr16
12.SK Florbal Benešov11
Nejbližší utkání
Partneři