22.10.2018

Áčko dál drží domácí neporazitelnost

K utkání 7. kola Národní ligy přijelo do Pelhřimova družstvo FBC DDM Kati Kadaň. Konečné vysoké vítězství se nerodilo vůbec lehce.

Úvod utkání patřil jednoznačně Pelhřimovu, který zamkl soupeře na jeho polovině a vytvořil si celou řadu  brankových příležitostí. Soupeř hrozil jen z ojedinělých brejků. Velká aktivita Spartaku vyústila ve vedení 3:1. Ve druhé třetině Pelhřimov poněkud polevil v důrazu a rychlosti, a i když měl neustále herní převahu, na vstřelení dalších branek to nestačilo. Pelhřimov byl v některých fázích málo trpělivý při přípravě gólových šancí. Naopak Kadaň snížila na rozdíl jediné branky.

Závěrečná třetina přinesla střelecké probuzení. Kadaň otevřela hru a Spartak tvrdě trestal nekompaktní obranu soupeře. Během úvodních osmi minut nasázel soupeři sedm branek, řada z nich byla opravdu po pohledných akcích na jeden dotek. Za stavu 10:2 dostali příležitost hráči z lavičky včetně Ondřeje Kociána, který prožil ligovou premiéru v dresu áčka. V poslední desetiminutovce už se moc nebránilo, což vedlo až ke konečnému výsledky utkání 11:5.

Spartak Pelhřimov - FBC DDM Kati Kadaň 11:5 - textový online; fotografie z utkání
branky:
8. Václav Fučík, 14. Václav Fučík, 16. Viktor Vlach, 43. Milan Hendrych, 44. Milan Hendrych, 44. Martin Blažek, 45. Marek Švrkala, 45. Václav Fučík, 48. Jan Knězů, 49. Václav Fučík, 53. Martin Blažek - 15. Martin Žemlička, 36. Radek Zelinka, 52. Martin Žemlička, 58. Miloš Šulc, 59. Robert Sándor; rozhodčí: Jan Beránek - Jaroslav Přibyl; vyloučení: 2:3; využití: 2:2; diváků: 101; zásahy brankářů: Jakub Kuchař 26, Ondřej Kocián 0 - Robin Ciota 9, Ondřej Janůšek 2; po třetinách: 3:1, 0:1, 8:3;

V utkání určitě potěšil aktivní vstup do utkání a střelecký koncert v úvodu třetí třetiny. Tam Spartak jednoznačně ukázal, na co má. Pochvalu patří některým hráčům za backchecking. Nejvíce šancí soupeře pramenilo z nedostupování či špatném postavení při možném blokování střel. V útočné fázi je prostor pro zlepšení k vytvoření si šancí po delším aktivním držení míčku na soupeřově polovině hřiště.