03.10.2023
autor: Martin Domanský

Áčko doma opět vyhrálo

O víkendu se sezóna rozjela na všech frontách a dá se říct, že i úspěšně. Spartak Pelhřimov zaznamenal za celý herní víkend 8 výher a pouhé dvě porážky!

Sobotní drama v „Poutník aréně“
Do Pelhřimova přiletěli sokolové z Jaroměře a hned po úvodním buly šlo poznat, že se nebude hrát „vyčkávaná“. Hrálo se ve vysokém tempu a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Z pohledu herního tempa a nasazení obou týmů se muselo utkání nejednomu divákovi líbit. Jediné, co nebylo vidět, byly góly. První branka se mohla slavit až v 18. minutě, když po přihrávce Martina Blažka trefil zařízení Tomáš Kocián. Pelhřimov zahodil několik šancí a Jaroměř byla zastavena buď pelhřimovskou obranou, nebo Liborem v bráně, a tak po první třetině bylo skóre 1:0 pro domácí.

Pokud góly chyběly v první třetině, tak ve druhé už divák musel být spokojený. Styl hry se nezměnil a stále se hrál pěkný aktivní florbal, ale k tomu se všemu přibyla i produktivita. Celkem jsme mohli vidět 7 gólů. Druhý gól Spartaku přidal Honza Knězů a do role nahrávače se postavil opět Martin Blažek. Radost na tribunách i na střídačce nestačila odeznít a hala se radovala po minutě a půl znovu. Tentokrát rozdával radost Vojta Mozr, když využil přihrávku od Petra Zajíčka. Následné vyloučení Viktora Vlacha Jaroměř využila a snížila na 3:1. Po zápase se poradila dvojice pokladníků (Tomáš Kocián a Vojta Martínek) a Viki bude muset přispět do klubové kasy. Snížení Jaroměře na rozdíl dvou branek nevydrželo dlouho. Po dvou minutách vystřelil čtvrtý gól kapitán Honza Knězů. Minutu a půl před koncem druhé třetiny bylo skóre 4:1 a přišel dvacetisekundový výpadek. Prvně dával po závaru do prázdné Jan Kubec a než se fanoušek stihl napít nové receptury pelhřimovské desítky, tak Jaroměř udeřila z brejku podruhé. Naštěstí poslední slovo měl Vašek Fučík, takže s gólem do šatny nešel Pelhřimov, ale Jaroměř.

Třetí třetina byla stále v duchu aktivním, ale nic pro lidi s vysokým tlakem. Jaroměř v 7. minutě přidala čtvrtý gól a tím snížila na rozdíl jedné branky. Útoky obou týmů se nemohly prosadit přes dobře fungující obrany a pokud se Jaroměř přes obranu dostala, tak narazila opět na dobře chytajícího Libora Domkáře. Tři minuty před závěrečnou sirénou si vzala Jaroměř timeout a po vypršení Völgyi zůstal na střídačce. Následná početní převaha v poli zamkla pelhřimovské hráče na jejich polovině a tento zámek trval skoro celé tři minuty do konce utkání, ale bez výsledku, a tak Áčko doma uhrálo další tři body.

Vyjádření trenéra Honzy Kotena:
„Domácím divákům jsme opět připravili drama a opět s tříbodovým bonusem. Ve druhé třetině se nám podařilo dát důležité góly, ovšem herní výpadek v jejím závěru připravil pro tu závěrečnou zbytečné komplikace. Také dnes jsme neproměnili celou řadu vyložených šancí a co hůř hodně jsme jich "zazdili" nesmyslným vymýšlením přihrávek. Díky soupeři za utkání a skvělým fanouškům za atmosféru.“

Spartak Pelhřimov vs. TJ Sokol Jaroměř 5:4

Fotky z utkání naleznete ZDE

Dorostenky doma nezaváhaly

Dorostenky doma předvedly, co je pelhřimovský válec, když Dačice porazily 18:1 a Třebíč 12:1

Vyjádření trenéra Honzy Knězů:
„V sobotu nás čekal první domácí turnaj letošní sezóny. Po zkušenosti z minulé sezóny jsem byl připraven, že naše první třetiny v zápase opět budou zmar, utrpení a jehly do očí. Musím uznat, že jsem byl velmi mile překvapen, protože holky zvládly vše, co posledních 14 dnů trénovaly, dokonce provedení bylo lepší než o tréninku. Odvážná hra na hraně rizika nás zdobila celý turnaj. Holky byly pod lehkým drobnohledem, protože jsem si na pozorování z tribuny pozval vrchního kritika sportu Jana Knězů staršího. Naštěstí sportu celkem rozumí, tak mi předal pár poznatků ze hry a shodli jsme se, že některé hráčky hrají možná až za hranou rizika, ale já mám tuhle odvahu rád.

Oba zápasy byla důležitá naše rozehrávka od obránců, kteří často trpělivě řešili situace a vytvářeli šance pro útočníky – neznalci neocení, ale za tohle jim patří velký kredit. K negativům turnaje patří náš první dotek, hlavně u některých hraček to byla katastrofa a připravili jsme se o spoustu šancí. Backchecking nám chvilku taky odešel a nechtělo se moc do obrany útočníkům – to už nechci opravdu vidět! Dnes jsme na této činnosti zapracovali na tréninku, hlavně teda Míša řídila tento prvek a vypadalo to opět velmi dobře, takže snad to takto bude pokračovat. Obrovská kaňka je zranění Elí Žákové, která se po velmi pohledné individuální akci zranila, takže věříme a doufáme v brzké uzdravení. Všem svým hráčkám děkuji za předvedené výkony a za převedení prvků z tréninku ihned do zápasu.“

Spartak Pelhřimov vs. TJ Centropen Dačice 18:1
Spartak Pelhřimov vs. Snipers Třebíč 12:1

Fotky z utkáních naleznete ZDE

Junioři začali sezónu 100%

Sezóna začala i budoucí nadějím pelhřimovského Áčka – obě utkání dovedly k vítěznému konci.

Vyjádření trenéra Marka Ješátka:
„První zápas jsme od začátku do konce měli pevně v rukou a nepřipustili jsme žádné překvapení a v klidu si došli pro první výhru v sezóně. Druhý zápas jsme začali opatrně a z toho pramenila také první branka soupeře. Po skvěle odehraném oslabení jsme se vrátili k aktivní hře na míčku a utkání otočili v náš prospěch. Na konci jsme znovu odbránili soupeřovu hru v 6 a zaslouženě si připsali druhé vítězství v sezóně. Oba zápasy jsme se prezentovali přesně tak, jak chceme – útočnou hrou založenou na postupné rozehře a držení balonku. K tomu ještě super nasazení a chuť vyhrát každý osobní souboj. Všem klukům děkuji za přístup a těším se na zbytek sezóny. Jediné, co lze vytknout, je slabá koncovka a spousta spálených šancí.“

Spartak Pelhřimov vs. TJ Centropen Dačice 6:2
Spartak Pelhřimov vs. ADAPS SK Jihlava 2:1

Starší žáci vyhráli dvě utkání, ale je na čem pracovat

Vyjádření trenéra Vojty Mozra:
„První zápas proti Žďáru nám vyšel na jedničku. Trefovali jsme bránu, nebáli jsme se udělat kličku, nebo vymyslet pohlednou akci. Na začátku třetí třetiny jsme přestali hrát, ale stihli jsme se vrátit zpět na hřiště a zápas dovedli do vítězného konce.

Druhý zápas trochu jiný soupeř, s dobrými individuálně vyspělejšími a techničtějšími hráči. Zápas jsme začali laxně, dostali jsme rychlé dva góly. Ve druhé třetině jsme už prohrávali o tři góly. Ale kluci se jen tak nevzdali a vyrovnali stav na 3:3. Bohužel ve třetí třetině jsme nezvládli tlak soupeře. Nedokázali jsme s nimi udržet tempo, které JeMoBu nasadilo. Laxní bránění, špatné dostupování soupeře a dalších mnoho věcí ještě musíme zlepšit. Nicméně pozitivně beru to, že jsme se dokázali vrátit do zápasu za nepříznivého stavu. Plus beru naši bojovnost a snahu hrát až do konce.

Poslední zápas byl takový, jaký byl. Pomalá rozehra a zdálo se mi, že už i síly postupně odcházely. Ukvapená střelba, špatný pohyb hráčů bez balonku či s balonkem. Celkově bych turnaj hodnotil pozitivně, furt máme na čem pracovat. Sezóna bude dlouhá, takže věřím, že získáme dost zkušenosti a budeme se stále posouvat. Chtěl bych poděkovat soupeřům za dobré zápasy a rodičům hráčů za podporu na tribuně. Díky.“

Spartak Pelhřimov vs. Hippos Žďár nad Sázavou 10:2
Spartak Pelhřimov vs. SK JeMoBu 3:8
Spartak Pelhřimov vs. ASK Bystřice n. P. 12:2

Ženy v oslabeném počtu zvládly ubojovat tři body

Vyjádření trenérky Aničky Dvořákové:
Začátek školního roku a sezony byl pro náš tým složený z mnoha matek náročný. Nemoci hráček či potomků náš tým znatelně oslabily. V oslabené sestavě jsme ale podaly velmi zodpovědný výkon a v prvním zápase urvaly body pro sebe. V druhém zápase už nás opustily síly a čerstvé soupeřky nás doslova ubíjely. Dravé úniky Míši Hazové, která neměla daleko k hattricku, nás ale celý zápas držely v kontaktu, a tak jsme bojovaly až do konce. Na vítězství to ale nestačilo. Potřeba je vyzdvihnout hlavě výkon obou gólmanek – kromě změny postů podaly obě v brance vynikající výkon a měly tak lví podíl na pěkných výsledcích.“

Spartak Pelhřimov vs. Banes Florbal Soběslav 2:1
Spartak Pelhřimov vs. Florbal Jindřichův Hradec 3:5