23.11.2022
autor: Martin Domanský

Áčko doma prohrálo, Béčko neporaženo

O víkendu pelhřimovská hala hostila 11. kolo NFL a Regionální ligu.

Přerov vyloupil domácí arénu

Domácí Áčko přivítalo nováčka ligy Přerov, který se nachází na předposledním místě tabulky. Papírově slabší soupeř mohl vyvolat pocit „snadného“ získání tří bodů do tabulky, ale opak byl pravdou. Přerov, který si před týdnem na domácím hřišti poradil s Hranicemi (13:5), přijel v dobré formě. Ačkoli byl Spartak více na míčku a vyprodukoval více střel, Přerov působil klidněji a dokázal využít chyb domácí obrany. 

Vyjádření trenéra Honzy Kotena:

„Dnešní utkání se už od začátku nevyvíjelo podle našich představ. Odskakovaly nám míčky, špatná střelba, přechodová fáze a pohyb bez míčku. Na soupeři byla vidět daleko větší chuť hrát. Hodně chyb v obraně soupeř potrestal, my jsme šance neproměnili. Pro body v Národní lize musí každý hráč podat výrazně lepší individuální výkon. Díky soupeři, díky divákům.“

Spartak vs. Přerov: 4:9

Fotky ze zápasu najdete ZDE

Béčko porazilo suverénní Žďár

Vyjádření útočníka Martina Kose:
"Domácí turnaj odehráli hráči B týmu proti poslední SK Juvenis Přibyslavi a prvnímu týmu Hippos Žďár nad Sázavou, který doposud neztratil ani bod. Kdo očekával, že první utkání bude jednoduché, tak mu výsledek po první třetině dával za pravdu. Skóre 7:0 mluvilo za vše. Bohužel druhá třetina tak za pravdu nedala a pět inkasovaných branek při takové úrovni soutěže je hodně! A k tomu za jednu třetinu a proti poslednímu?! Vyhráváme a prohráváme společně. Góly dáme vždy. A kolik je jen o naší šikovnosti. Ale co dostaneme je většinou o naší zodpovědnosti! Pro mě přes jasnou výhru to byl zápas o ničem, což potvrdil náš nejvěrnější. Takže prvně tým – obrana – pak možná kanada!"

Pelhřimov vs. Přibyslav: 13:5

"Žďár dle výsledků největší favorit na postup do Divize. Za 11 zápasů získal plný počet bodů. Domácí rezerva musela přepnout na vyšší level, což se podařilo. Počínaje Mattesem v bráně a konče např. naším nejstarším bojovníkem Jirkou Žákem, který 2x uklízel míček do branky. Tím dostal skóre v polovině utkání na 2:0. Naneštěstí přišlo nesmyslné vyloučení, které hosté nepovedenou střelou využili. Nejdůležitější okamžik zápasu přišel při vážném zranění Jirků, které přerušilo utkání na dlouhé desítky minut. Od té doby začali vody na hřišti čeřit více hosté, což vedlo k otočení výsledku na 3:4. Při power-play ukázal Libor Čech, kdo má široko daleko nejtvrdší střelu a poslal zápas do nájezdů. Martin Domanský chytil 2 ze 3 nájezdů, čímž zajistil 2 body pro domácí. Celý tým předvedl úplně jiný výkon než v prvním zápase a pro mě osobně asi nejlepší týmový výkon sezóny. Jako faktor X bych zmínil Víťu Papeže, který dokázal rozhýbat lajnu starců (Jirka Žák a Martin Kos). Pánové díky a někdy zase na place čau. Za celý tým přeji brzké uzdravení Matějovi!"

Pelhřimov vs. Žďár nad Sázavou: 5:4pn

Mladší žáci

Vyjádření trenéra Honzy Kotena:
„Tři družstva mladších žáků vyrazila na turnaj do Jihlavy. Po hodně dobrodružné cestě odehráli hráči dobrý turnaj. Hráči dostali za domácí úkol vyhodnotit svůj výkon i celý turnaj, tak uvidíme. V utkáních střídali výborné momenty s těmi, které hráči vyhodnotili a řešili chybně. Na to se musí zaměřit na trénincích, zejména přepínání rolí hráče. Celkově pochvala pro hráče za chuť hrát, dávat branky a bavit se florbalem. Kladně hodnotím i fandění si navzájem v průběhu turnaje.“

Přípravka

Vyjádření trenéra Luďka Charouzka:
„V neděli 20.11. se uskutečnil další turnaj přípravek. Tentokrát jsme vyjeli za dalším sportovním zážitkem do Žďáru nad Sázavou. Ačkoliv bylo kluků a holek pouze 10 na oba naše týmy, tak se všichni statečně prali o každý míček a podali velice dobré výkony. Pozitivní je, že oproti začátku sezóny je již vidět znatelný posun ve výkonnosti našich malých hráčů. Bohužel musíme také zmínit jeden negativní bod. Stává se pomalu pravidlem, že na venkovní turnaje jezdíme opravdu ve velmi zredukovaném počtu hráčů, což samozřejmě negativně ovlivňuje naše výkony.“

Další články z této kategorie
23.04.2024
Shrnutí předposledního ligového víkendu
Konec sezóny klepe na dveře. Junioři byli na posledním turnaji stoprocentní stejně jako doma béčko. Ženy si z Tábora odvezly jednu výhru a konečné čtvrté místo.
18.04.2024
Blížíme se do finále…
Před námi je předposlední herní víkend. Po víkendu končí ligová sezóna jak ženám a juniorům, tak i mladším žákům a přípravkám. Béčko doma začíná nadstavbu! Sezóna se nám sice blíží ke konci, ale tréninky dál pokračují dle členské.
10.04.2024
Sezóna se pomalu blíží ke konci
Ženy odehrály v sobotu doma předposlední turnaj. Dorostenkám a starším žákům skončila tento víkend sezóna.
Nejbližší utkání
Partneři