20.12.2023

Áčko doma prohrálo, dorostenci i béčko 100%

Poslední utkání v roce odehrálo nejen áčko, ale i mužská záloha, dorostenci, mladší žáci a přípravka.

Áčko přivítalo v „Poutník aréně“ vedoucí tým tabulky Národní ligy – západ. Panteři až na dvě zaváhání jinak dominují a z patnácti zápasu vyhráli třináct a dva prohráli. Že jsou favority i v sobotním utkání, ukázali hned po jedné minutě hry, když skóroval hostující Zelinka. Pelhřimov se snažil vytvořit si nějaké šance, ale Panteři je k ničemu nepustili a přidali další branku. Spartak tedy po čtyřech minutách hry prohrával 0:2. Tomáš Kocián v polovině třetiny prověřil hostujícího gólmana, ale míček skončil na jeho hrudi. Ani následná šance dva na jedna gólem neskončila. A jak se říká: „nedáš, dostaneš“. Hosté do konce třetiny udeřili ještě dvakrát.

Po první hororové třetině se domácí zvedli, byli více nebezpeční, a hlavně začaly přibývat šance. První šance dua Víti Papeže a Honzy Zábrany skončila ještě na Buzíkovi, ale další střela už propadla a Honza Zábrana si připsal další branku v lize, která znamenala snížení na 1:4. Když už Pelhřimov začínal být vyrovnaným soupeřem, tak Panthers v závěru třetiny vstřelili dvě branky a upravili skóre na 1:6. Patnáct sekund před koncem druhé třetiny se ke zraněnému Kryštofovi Smejkalovi přidal Libor Domkář.

Do poslední třetiny místo něj do brány nastoupil junior Míša Březina, který si tak odbyl premiéru ve třetí nevyšší florbalové lize. Za dvacet minut hry musel likvidovat několik nebezpečných střel, které dokázal zlikvidovat. Při své premiéře zažil i trestné střílení, při kterém „vyhnal“ protihráče do strany a ten trefil pouze břevno. Pelhřimov dokázal v závěrečné třetině snížit na 2:6, ale to bylo z jeho strany vše.

Děkujeme všem 207 divákům, kteří si našli cestu do „Poutník arény“ a podporovali hráče až do konce utkání.

A přejeme brzké uzdravení jak Kryštofovi, tak Liborovi!

Vyjádření trenéra Honzy Kotena:
„První třetinu jsme hráli neuvěřitelně ustrašeně a nedůrazně. Ve zbytku utkání bohužel bez kvalitního zakončení i útočné fáze. Pozitivem je přesilovka, ubráněné oslabení i premiéra juniora Michala Březiny v bráně. Dvěma klukům, které po dnešním utkání čeká operace, přeji brzké uzdravení. Díky divákům za fantastickou kulisu, hezké Vánoce všem a dobrý vstup do nového roku.“

Spartak Pelhřimov vs. Panthers Praha 2:6

Fotky z utkání si můžete prohlédnou ZDE

Béčko 100%
Mužská záloha vyhrála obě utkání a vedoucí Světlá prohrála se Sabots Jihlava. To znamená jediné, béčko má stejný počet bodů jako Světlá a jen díky vzájemným utkáním je na druhém místě.

Vyjádření kapitána Martina Kosa:
„Rezerva získala 6 bodů! Poslední utkání letošního roku v NMnM a mužská záloha obě utkání vyhrála v poměru 7:3. Na straně poražených bylo nejprve JeMoBu. Ve druhém zápase tým Bystřice. Ani s jedním soupeřem se letos ještě nehrálo, což bylo znát hlavně v první třetině, která byla oboustranně hodně opatrná. Po ní svítilo na tabuli 0:2. Naštěstí se béčko začalo sehrávat a rozehrávat. Díky povedené dvouminutovce bylo rázem skóre 4:2. Když vedení Spartaku narostlo na pět kousků, vzal si soupeř time out, který mu pomohl. Byla vidět snaha s utkáním něco udělat a odměnou byl jeden gól v síti Březiny, který předvedl velmi povedený výkon.
+   trpělivost, do time outu gradující výkon
- rozehrávka, pohyb bez míčku

Ve druhém utkání přišel znovu gól soupeře, ale tentokrát pouze jeden, a ještě do přestávky využitá přesilová hra znamenala vyrovnání na 1:1. Opět rozhodla druhá třetina, kdy jsme skórovali nejprve v oslabení. Poté rozhodly o osudu utkání další 4 góly.  Opět velmi dobrý výkon gólmana, tentokrát Václavíka. Vánoce rezerva přezimuje na zaslouženém druhém místě, které mu momentálně zaručuje účast v baráži do divize.

+ druhá třetina – poslední třetina
– neproměňování šancí, tak na 10 gólů

Díky všem za účast. Klasicky je na čem pracovat. Snad se uvidíme na trenálu, aby to bylo příště lepší. Na vylepšení je toho hodně.“

Spartak Pelhřimov vs. SK JeMoBu 7:3
Spartak Pelhřimov vs. ASK Bystřice n. P. 7:3

Dorostenci pokračují ve své neporazitelnosti
Budoucí naděje áčka zvládly i poslední turnaj a uzavřely tak rok 2023 jako neporažený tým 2. ligy dorostenců – skupiny 5.

Vyjádření trenéra Marka Ješátka:
"První zápas proti dobře připravenému soupeři jsme začali zakřiknutě a ospale poté jsme se ale probrali a ukázali, kdo je po právu nejlepší tým dosavadní sezóny. Vyzdvihnout musím individuální výkon pana Máti Třísky, který zahrál skvěle, a naopak vytknout musím naše chyby v obraně. Druhý zápas proti slabému Žďáru měl na začátku podobný příběh jako první zápas – slabý start a poté náš zlepšený výkon do ofenzívy a naše další zasloužené 3 body."

Spartak Pelhřimov vs. ASK Bystřice nad P. 7:4
Spartak Pelhřimov vs. Hippos Žďár nad Sázavou 8:4

Své turnaje odehrála přípravka i mladší žáci. Fotky z turnaje mladších žáku si můžete prohlédnout ZDE

Pátek 29.12.2023 v tělocvičně ZŠ Osvobození se koná celoklubový turnaj pro všechny kategorie. Začínáme ve 13:00 a konec turnaje je plánovaný na 18:30. Nezapomeňte se přihlásit v členské sekci.