18.03.2019

Áčko je od finále stále tři výhry

Národní liga má za sebou úvodní semifinálový víkend. Orka i Jaroměř potvrzují postavení ze základní části a vedou ve svých sériích 2:0 na utkání.

Jaroměř si poradila dvakrát s Mukařovem. Obě utkání byla velice vyrovnaná a je otázka, zda se Traverze podaří loňský majstrštyk v podobě otočení série s Východočechy. Stejný cíl nyní stojí i před Pelhřimovem.

Do sobotního utkání s Orkou v krásné hale v Černošicích nevstoupil Pelhřimov dobře a po dvou třetinách prohrával o tři branky. Akcie soupeře dlouho držel někdy až neuvěřitelným zákroky brankář Orky. Pelhřimov dokázal na začátku třetí části najít recept a srovnal. Po time outu domácích bylo jasné, že kdo dá devátou branku, bude patrně slavit zisk prvního bodu v sérii. To se bohužel povedlo domácím, Spartak byl sice dále aktivní, ale už musel otevřít i obranu, čehož Orka využila a nakonec zvítězila 7:5.

ASK Orka Čelákovice - Spartak Pelhřimov 7:5 - textový online, video-online
branky:
14. Tomáš Beran, 21. Ondřej Špalek, 34. Tomáš Beran, 39. Vojtěch Strnad, 53. Jakub Doutnáč, 56. David Novotný, 60. Michal Kubík - 36. Viktor Vlach, 42. Martin Blažek, 45. Václav Fučík, 46. Petr Poduška, 60. Martin Blažek; rozhodčí: Jakub Vlček - Lukáš Žofka; vyloučení: 3:3; využití: 1:1; diváků: 29; zásahy brankářů: Vojtěch Nockin 22 - Jakub Kuchař 23; po třetinách: 1:0, 3:1, 3:4;

Druhé utkání v Čelákovicích nabídlo vše, co k play off patří. Příkladné nasazení všech hráčů obou týmů, jistotu obou brankářů, souboje o každý metr hřiště, řadu tyček a břeven i super fanoušky. Bohužel pro Spartak i branku v power play a  neproměnné vyložené šance. V samostatných nájezdech byla úspěšnější Orka a vede v sérii 2:0.

ASK Orka Čelákovice - Spartak Pelhřimov 4:3pn - textový online, video-online
branky: 5. Vojtěch Strnad, 11. Jakub Doutnáč, 60. Jakub Doutnáč, N Jakub Čáp - 23. Tomáš Kocián, 38. Petr Poduška, 45. Ladislav Běhounek; rozhodčí: František Pangerl - Jiří Šedivý; vyloučení: 3:1; využití: 0:0; diváků: 42; zásahy brankářů: Vojtěch Nockin 17 - Jakub Kuchař 27; po třetinách: 2:0, 0:2, 1:1, 0:0;

„Doma budeme chtít navázat na tyto výkonu a i když víme, že to bude nesmírně těžké, je ještě zlepšit. Při stoprocentním nasazení obou týmů budou rozhodovat drobnosti. Těšíme se na pelhřimovský víkend, těšíme se na fantastickou domácí diváckou atmosféru a pro návrat série zpět do Prahy uděláme maximum.“