26.08.2025
autor: Neznámý uživatel

Áčko postupuje do 2. kola poháru bez ztráty kytičky

Po týdnech dřiny v letní přípravě a několika přátelácích přišel konečně ostrý start sezony, první kolo Poháru Českého florbalu. Pelhřimov do něj tradičně naskočil od samého začátku.

Sobota ve znamení výher

Na úvod čekal Spartak divizní TJ Sokol Dobříš. Pelhřimov se rozjížděl pomaleji, ale i přes vyrovnaný začátek nakonec soupeře přetlačil 5:3. Druhé utkání už bylo mnohem jednoznačnější. Kaplice, známá ještě z regionálních soubojů s naším béčkem, sice otevřela skóre gólem Völfla, ale tím její šance skončily. Zbytek zápasu už patřil jen Spartaku.

Nedělní kanonáda

Ráno proti Meťáku České Budějovice šlo o hodně, vítězství zajišťovalo první místo ve skupině. Pelhřimov nenechal nic náhodě a Budějovicím nasypal rovnou jedenáct gólů.
V posledním zápase čekal premiérový soupeř, domácí FB Yes Foxes z Jesenice. Nováček mezi muži ale narazil na rozjetý Spartak a odešel z palubovky s debaklem 0:12.

Kdo táhl Spartak bodově?

Tahounem byl turnajový kapitán Viktor Vlach, který nasbíral parádních 12 bodů (8+4). Za ním skončil Tomáš Kuchyňa s 10 body (2+8). A do třetice Vojta Papež, který sice odehrál jen dva zápasy, ale zvládl nasbírat 6 bodů (3+3).

Vyjádření trenéra áčka Honzy Knězů:
Ahoj Honzo, o víkendu jste odehráli 1. kolo poháru. Potkali jste dva divizní a dva týmy z regionálních soutěží. Jak hodnotíš celý turnaj, který jste ovládli bez ztráty bodu?

“Ahoj Martine, z turnaje mám smíšené pocity. Na jednu stranu plný počet bodů a postup z 1. místa, což byl cíl, a to nejen z pohledu dalšího cestování a losu, ale i z důvodu papírových předpokladů. Na druhou stranu výkony v některých utkáních stojí za trochu hlubší analýzu, hlavně co se týče výkonů jednotlivců. Musíme si rychle pojmenovat chyby a problémy.”

 

Který zápas pro vás byl největší zkouškou?

“V každém zápase mi přišlo, že jsme se museli s něčím poprat, ale asi ten poslední. Zkusím vysvětlit z mého pohledu. V prvním zápase jsme se museli poprat s naší neproduktivitou a ještě nás hodně trápil přechod do útoku. Částečně to bylo i kvůli nesehranosti v lajnách, ale to se nemůžeme vymlouvat. Ve druhém zápase jsme zbytečně bláznili a protahovali střídání a chtěli se předvádět. Co se týče přechodu do útoku, bylo tam zlepšení. Do 3. zápasu jsme vstupovali po trochu zrychlené rozcvičce, kdy nás pustili do haly až 30 minut před, takže nebylo na nic moc čas. Hráčům to asi ani nevadilo (kromě toho čekání venku, protože jsem odjezd plánoval brzo), ale pro mě, kdo nemá rád změny a potřebuje mít všechno před zápasem na čas, to nebylo příjemné. Poslední zápas bylo jasné, že jdeme z 1. místa, i přesto jsme se snažili držet nějakou kvalitu provedení daných věcí, aby se z toho nestala z naší strany holomajzna. V tomto zápase nešlo „jen“ o vítězství. Bohužel někteří hráči měli tendenci nedotahovat věci, takže to musíme ještě vyřešit.”

 

Co ti ukázal turnaj směrem k nové sezóně?

“Že musíme ještě hodně zabrat a zvýšit konkurenci v boji o sestavu. V červenci jsem byl popravdě pozitivnější s nějakým výhledem, ale po víkendu úplně nejsem. Těším se na práci, ale musí teď přijít nepříjemné řešení a pojmenování problémů, možná i přímé ukázání si prstem, snad se neukáže jen na mě (smích).”

 

Na soupisce jsme mohli vidět Vaška Fučíka. Koná se návrat?

“Vašek se po vážném zranění pomalu vrátil do tréninkového procesu. Nechceme to nějakým přetěžováním zbytečně uchvátat, ale s ohledem na konkurenci v týmu bude dobré, až se Vašek 100 % vrátí. V sobotu odehrál 2 utkání na trochu jiné pozici, než byl zvyklý, ale popral se s tím. Jakmile se Vašek dostane do kondice, tréninkového i zápasového rytmu, tak nemám strach o jeho vliv na hru i po dlouhé pauze. Je to inteligentní hráč.”

Stejně jako v minulém roce vás ve 2. kole čeká Soběslav, kterou jste porazili vysoko 15:1. Bude to tedy opět jednoduché utkání?

“Žádný zápas není jednoduchý, nebo nevnímám tak žádný. Uvidíme, jak to bude vypadat, ale půjde kromě vítězství také o předvedenou hru a hlavně o zlepšení věcí, které nás trápily tento víkend.”

 

viz také:

 

MS25_250x250

 
 
Další články z této kategorie
27.11.2025
Poslední domácí utkání před vánoční pauzou
Florbalový víkend nabídne několik domácích zápasů, po kterých následuje téměř měsíční přestávka způsobená konáním mistrovství světa žen.
24.11.2025
Áčko favorita nepřekvapilo a odjelo s nadílkou
Nedařilo se ani juniorům, kteří si z Tábora vezou pouze jeden bod. Zato z vítězství se mohou radovat starší žáci i dorostenci!
19.11.2025
Překvapí áčko lídra ligy?
V neděli čeká áčko výjezd na horkou zlínskou palubovku. Doma se mezitím představí dorostenci a elévové, zatímco starší žáci, junioři a elévky zamíří na venkovní turnaje.
1.Zlín Lions36
2.TROOPERS30
3.Florbal Náchod28
4.FBC Třinec26
5.FBC Letka23
6.Florbal Pelhřimov20
7.FBC Přerov17
8.Hornets Brno16
9.TJ Sokol Jaroměř12
10.Z.F.K. Petrovice11
11.FLORBAL LITOMYŠL10
12.FBK Atlas Blansko3
Nejbližší utkání
Muži
03.01.
20:00
Florbal Náchod
VS
Florbal Pelhřimov
10.01.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FBC Letka
17.01.
00:00
Z.F.K. Petrovice
VS
Florbal Pelhřimov
24.01.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Hornets Brno
31.01.
00:00
Florbal Pelhřimov
VS
TJ Sokol Jaroměř
Partneři