15.10.2018
autor: Jan Koten

Áčko přidalo další desítku

Poprvé v historii se Spartak utkal s týmem FbC Plzeň. A zkušenost to byla veskrze pozitivní. Vítězství se nerodilo úplně lehce, ale 3 body jsou naprosto zasloužené.

Úvodní třetina byla, bohužel již tradičně, ve znamení mnoha nepřesností a možná až zbytečného respektu. To, že k utkání hráči přistupují více obezřetně je na jednu stranu dobře, ale občas chybí více odvahy směrem dopředu. Zejména kvůli velkému množství neproměněných šancí končí úvodní třetina 2:2. Na úvod té druhé se Plzeň naposledy dostává do vedení. Pak již Pelhřimov přebírá otěže zápasu do svých rukou a postupně navyšuje skóre. Jako zásadní se jeví dvě branky na konci druhé třetiny, které znamenají pro Pelhřimov tříbrankový náskok. Ve třetí třetině Spartak přidal další 4 branky, Plzeň se do černého trefila pouze jedenkrát.

Konečný výsledek 10:4 je určitě pozitivní zprávou jak o defenzivě, tak i ofenzivní síle Spartaku. Hráči o řadě chyb a nedostatků dobře vědí a záleží jen na nich, zda se jim podaří najít chuť a sílu na nich dále pracovat.

FbC Plzeň - Spartak Pelhřimov 4:10 - textový online
branky:
10. Filip Rybnikár, 15. Ondřej Horažďovský, 22. Martin Beneš, 55. Václav Khek - 9. Ladislav Běhounek, 16. Tomáš Kocián, 26. Martin Blažek, 34. Ladislav Běhounek, 40. Jan Brothánek, 40. Ladislav Běhounek, 43. Václav Fučík, 43. Milan Hendrych, 51. Viktor Vlach, 56. Jan Brothánek; rozhodčí: Jiří Müller - Matouš Novosad; vyloučení:1:1; využití: 0:1; diváků: 55; zásahy brankářů: Martin Bezděk 21 - Jakub Kuchař 25; po třetinách: 2:2, 1:4, 1:4;

Příští domácí soupeř z Kadaně dokázal obrat o všechny body Mukařov – jediný tým, se kterým Spartak ztratil body. Budiž to varování a zároveň i pozvánku na sobotní domácí utkání, kde přivítáme ofenzivně laděného soupeře, který se ani za nepříznivého stavu nevzdává a bojuje až do konce.