14.11.2023
autor: Martin Domanský

Áčko prohrálo třetí utkání v řadě

Pelhřimovské áčko odjelo v neděli k desátému utkání letošní sezóny. Nedělním soupeřem byl Atlas Blansko, se kterým se Spartak potkal ve své historii třikrát, a vždy odcházel z palubovky jako vítěz. Čtvrté utkání Blansko už zvládlo vyhrát.

V první třetině bylo skóre zápasu vyrovnané až do její poloviny. Blansko napadalo a komplikovalo rozehru Pelhřimova, vedlo to ale pouze k několika šancím, které měla hlavně produktivní první lajna Blanska. Spartak moc nebezpečný nebyl. Až když v 10. minutě rozhodčí Vajsáblová – Holičková vyloučily domácího Videmana za bránění ve hře, mohl se ujmout vedení. Jenže první branku naopak ve vlastním oslabení vstřelilo Blansko. Víc toho úvodní třetina nenabídla, spíše než o krásný florbal šlo o bitvu.

Úvodní buly druhé třetiny vyhrál Spartak, ale o míček hned přišel. Ve třetí minutě přišla první střela na bránu, která byla i gólová. Bohužel šla na pelhřimovskou branku. Spartak se zapsal do statistik po dalších dvou minutách, když Láďa Běhounek posunul míček na Tomáše Kuchyňu a ten snížil na 1:2. V polovině utkání opět zaúřadovalo Blansko, které navýšilo svůj náskok na dva góly. Pelhřimov měl možnost druhé přesilové hry, ale žádnou velkou šanci si nevybudoval a skóre se neměnilo. Nezměnilo se ani po první domácí výhodě, kdy si stejně jako Pelhřimov nevybudovalo šanci. V posledních dvou minutách se zapsali do statistik dva hráči žluto-modrých. První zápis zajistil pěknou střelou ze střední vzdálenosti Láďa Běhounek, když jeho osmá branka sezóny znamenala snížení na 2:3. A čtyři sekundy před sirénou zahrál na zemi Vojta Papež a rozhodčím mu prodloužili pauzu o dvě minuty.

Pelhřimov nepustil při oslabení domácí ani k jedné střele, po jejím skončení ale zmatků v obraně využil Videman a Atlas vedl 4:2. S ubývajícím časem se hra zrychlovala a hlavně posledních 10 minut nabídlo hodně atraktivních momentů. Prvně byl vyloučen na dvě minuty Šimon Borek, ale během jedné minuty se síly na hřišti vyrovnaly. Po minutovém vyloučení Viktora Vlacha si k němu přisednul Vojta Papež, který se tak osamostatnil na prvním místě v týmové statistice „nejtrestanější hráč Áčka, neboli hlavní sponzor týmové kasičky“. Blansku se vůbec nedařila hra 5 na 3 a toho využil Tomáš Kuchyňa, který proškolil soupeře a zaznamenal druhý zásah v utkání a tentokrát snížení na 3:4. Do konce zbývaly tři a půl minuty, když Dominik Janík svojí střelou vrátil vedení Atlasu opět o dvě branky. Odpovědět ještě dokázal Viktor Vlach, jenže následná hra v šesti nepřinesla gól do branky domácích, ale do té pelhřimovské. Početný kotel Blanska se tak mohl radovat.

Vyjádření trenéra Honzy Kotena:
„V dnešním utkání byla vidět spíše destrukce než florbalovost. My jsme nebyli dostatečně jistí na rozehrávce a svoje šance na rozdíl od soupeře neproměnili. Dnes jsme udělali i velké množství individuálních chyb. Atmosféra na hale byla výborná, těšíme se na obdobnou za týden do Pelhřimova. Díky hráčům za bojovnost a soupeři za utkání.“

Spartak Pelhřimov vs. FBK Atlas Blansko 4:6

Turnaj očima kapitanky žen Míši Hazové
„O víkendu se náš tým v soběslavské hale utkal nejen se soupeři, ale také s pořádnou zimou. Teplota a sestava o sedmi statečných nám moc nepřidala, a tak jsme si ze Soběslavi body neodvezly. Přestože jsme přivítaly posilu v podobě juniorky Anetky Chvátalové, naše snaha nevedla k vítězství. V prvním zápase nás soupeřky uběhaly hned po první třetině, a po zbytek zápasu nám už chyběly síly. Do druhého zápasu jsme naskočily v lepším tempu, navíc naší sedmičku doplnila Zuzka Trávníková, ale ani to na vítězství nestačilo.

Druhý zápas byl herně lepší, nenechaly jsme se v tak malém počtu uběhat a zlepšily přihrávky, nebo jak říkáme: „Více jsme si vážily míčku a nezahazovaly ho. “ Dokonce vzniklo v zápase několik pěkných situací a první gól zápasu dávala Maky Novotná. Koncem zápasu připravila nádhernou akci Míša Stejskalová, kterou zakončila gólem do prázdné Anku Dvořáková. Přestože výsledky nesklonily váhy na naši stranu, tak by se dalo říci, že kvalita nemusí ustoupit kvantitě.“

Spartak Pelhřimov vs. FA České Budějovice 0:5
Spartak Pelhřimov vs. Florbal Jindřichův Hradec 2:5

Junioři měli nakročeno k šesti bodům
Tým tvořený z budoucích a současných hráčů áčka měl dobře rozehrané utkání proti domácí Třebíči. Po první třetině junioři vedli už 2:0. Ve druhé třetině se střelecky Pelhřimovu nedařilo a Třebíč dokázal snížit na 2:1. Poslední část utkání patřila Třebíči, která obrátila utkání a vyhrála 5:3.

Ani druhé utkání proti Dačicím nebylo jednoznačné. Junioři sice opět vedli 2:0, ale první třetina skončila 3:2. Druhou třetinu dokázaly Dačice vyrovnat, a dokonce i obrátit vedení na svou stranu. V závěrečné třetině se rozhodlo až pět minut před koncem, kdy skóre bylo vyrovnané 6:6, pak si ovšem pelhřimovští junioři dvěma góly zajistili tři body.

Vyjádření trenéra Marka Ješátka:
"První zápas – po kvalitním začátku a dvěma hezkým akcím, na jejichž konci byl vždy Máťa Tříska, jsme ze zápasu odešli. Naše chyby v rozehře, nedůraz v předbrankovém prostoru na obou stranách hřiště a nešťastná vyloučení nás dnes stáli výhru. Gratuluji soupeři.

Druhý zápas jsme opět hráli na míčku a měli iniciativu utkání na své straně. Dělala nám ale problém soupeřova taktika dlouhých balonků za naši obranu a dostávali jsme gól za gólem. Nicméně jsme věřili, že dáme víc gólů než soupeř, a to se povedlo. I když to hodnotím tak, že umíme zahrát mnohem lépe než tak, jak jsme předvedli v tomto utkání. Díky soupeři za kvalitní a férový zápas. Celkové hodnocení je takové, že jsme jednou prohráli a jednou utrpěli vítězství, pro nás cenná facka. Děkuji hráčům za přístup ten byl opět dobrý."

Spartak Pelhřimov vs. Snipers Třebíč 3:5
Spartak Pelhřimov vs. TJ Centropen Dačice 8:6

Starší žáci vyšli na prázdno
Žáci se o víkendu utkali se svými soupeři z prvního koše. První utkání nastoupili proti Hrochům ze Žďáru nad Sázavou a prohráli těsně 1:2. Ve druhém utkání porovnali své herní dovednosti s Telčí, která po minulém turnaji postoupila do prvního koše. Pelhřimov i druhé utkání nezvládl a prohrál 2:7. Jako poslední soupeř Spartak čekal suverénní tým SK JeMoBu, které zatím neprohrál ani jedno utkání.

Vyjádření trenéra Vojty Mozra:
„První zápas byl jasně v naší režii, bohužel jsme dostali hloupé góly z protiútoku. Další dva zápasy jsme vůbec nezvládli, byli jsme odevzdaní a báli jsme se hrát. Doufám, že si z tohoto turnaje vezmeme ponaučení do příštího turnaje.“

Spartak Pelhřimov vs. Hippos Žďár nad Sázavou 1:2
Spartak Pelhřimov vs. Florbal Telč 2:7
Spartak Pelhřimov vs. SK JeMoBu 1:8

Elévové

Vyjádření trenéra Libora Březiny:
„Elévové odehráli další turnaj a znovu ve Světlé nad Sázavou. Družstvo modrých tři zápasy vyhrálo a jeden o gól svojí nedisciplínou prohrálo. Celý turnaj jsme všechny přehrávali a to i v prohraném zápase. Bohužel spousta šancí bez gólu, kdy při tlaku do brány jsme pozdě reagovali na hru dozadu a soupeř nám z výhozu brankáře dal tři laciné góly. Jinak ale všechny hráče za výkon musím pochválit. Druhé družstvo jsem bohužel zase neviděl hrát, protože jsme všechny zápasy hráli současně. Hodnocení výkonu jsem tedy nechal na asistenty. Za mě jenom snad upřesním, že jsem zkusil složit mužstvo že čtyř kluků z přípravky a dvou z elévů a samozřejmě v brance měli "naší zeď" Philipa Adama.“

Vyjádření asistenta Patrika Lhotského:
„11. listopadu jsme se vydali na turnaj do Světlé nad Sázavou. V prvním zápase jsme se utkali s Přibyslaví. Zápas probíhal poklidně, až na pár drobných chyb hrál tým dobře. Po jedno zápasové pauze jsme se utkali s velice kvalitním soupeřem z Havlíčkova Brodu. Začali jsme dobře a po vstřelené brance jsme se dostali pod tlak, ze kterého jsme se nebyli schopni dostat. Těsně jsme prohráli 3:2. V utkání byla spoustu chyb z naší strany. Po krátké pouze jsme se vydali opět do boje s holkami ze Světlé nad Sázavou. Celý zápas jsme dominovali a pohodlně jsme si došli k výhře 4:0. Do posledního zápasu tým vstoupil sebevědomě. V půlce utkání jsme ztratili tempo hry a dostali jsme tři rychlé góly, avšak výhru jsme si pohlídali. Celkově bychom turnaj zhodnotili kladně, jsme rádi, že kluci z přípravek drželi tempo hry a pomohli týmu. Děkujeme rodičům za skvělou podporu a atmosféru.“