13.12.2023
autor: Martin Domanský

Áčko si dál komplikuje cestu do play-off

V nedělním utkání si Spartak dál zkomplikoval cestu do play-off. Jaroměři, která též nemá jisté vyřazovací boje, Spartak podlehl fotbalovým výsledkem 1:2.

První třetina nenabídla žádné góly, a to díky dobré obraně na obou stranách, ale i skvěle chytajícím gólmanům. Do statistik se v úvodní třetině zapsal pouze Vojta Papež, který byl vyloučený na dvě minuty za sekání. Vojta tak opět přispěl do týmové kasičky. V průběhu oslabení měl Spartak velkou šanci, když Výborný ztratil v rohu míček a svůj tým musel podržet Völgyi.

Druhou třetinu ovládla Jaroměř a diváci se dočkali prvních branek. Bohužel pro Spartak obě padly do jeho sítě. Pelhřimov si zahrál první přesilovku v utkání, dokázal si vytvořit slibné šance, ale vše kryl brankář domácích. Libor držel čisté konto do poloviny zápasu, než byl překonán Hofmanem, který si dorazil vlastní střelu. Minutu před koncem vystřelil od mantinelu dělovku nepokrytý Nožička a svému týmu zajistil vedení 2:0. V poslední minutě druhé třetiny ještě domácí hráč fauloval a Spartak si zahrál druhou přesilovku.

S výhodou o jednoho hráče poli více Pelhřimov začal poslední třetinu a po 57 sekundách ji zužitkoval. Snižující branku na 1:2 si připsal po přihrávce Honzy Knězů Martin Blažek, který parádně vymetl šibenici. Áčko začalo dál stupňovat svůj tlak, ale do konce utkání se do florbalových statistik hráči zapisovali pouze dvouminutovými tresty. Obrovskou příležitost měl Pelhřimov minutu a půl do konce utkání, když Jaroměř po dvou vyloučeních hrála pouze ve třech. Spartak si vypracoval šance, ale selhal v koncovce. Domácí oslabení zvládli a vyhráli 2:1.

Vyjádření trenéra Honzy Kotena:
„Utkání v Jaroměři, která byla na začátku 90. let u začátku florbalu v ČR, bývají specifické. A to bylo i dnešní utkání. My jsem nedali ve hře 5 na 5 za 60 minut gól, bohužel se nám povedla jen jediná přesilovka. Soupeř potrestal dvě chyby při nedůrazu, což mu dnes stačilo na tři body. Díky soupeři za utkání.

Spartak Pelhřimov vs. TJ Sokolo Jaroměř 1:2

Ženy doma vyhrály
Pelhřimovské ženy odehrály utkání proti poslednímu Táboru, který porazily 4:3 na nájezdy a mohly si večer užít vítězné vánoční posezení.

Vyjádření gólmanky Janči Vyrobíkové:
„První a poslední domácí utkání v této sezoně nepřineslo příliš atraktivní florbal. Brzká ranní hodina a vymrzlé počasí se promítly i na hřišti. První gól si připsala Anku, když krásnou tečí poslala míček za záda Jupí a soupeřky se tak ujaly vedení 1:0. V první minutě druhé třetiny nám zmrzly úsměvy znovu. Holky z Tábora využily nedůraz před naší brankou a po několikáté dorážce se štěstím navýšily své vedení o další branku. Naši hru doprovázela nepřesnost a špatný pohyb. Důležité souboje o míček vypadaly spíše jako šerm než florbal. Můžeme děkovat Jupí v bráně, která předvedla několik důležitých zákroků. V druhé půlce zápasu nám Anku ukázala, jak bychom to měly hrát. S vervou a s rychlostí sobě vlastní klouzala mezi soupeřkami jako nůž máslem a po zásluze byla odměněna další brankou. Tentokrát už do správné sítě.

V poslední části ukrojila z naší ztráty Míša Stejskalová, která v pádu vyrovnala na 2:2. O pár minut později se prosadily opět zkušenosti na naší straně v podobě Zuzky Travníkové, která zahodila za hlavu bolest kotníku a poprvé nás poslala do vedení. Bohužel jsme se neradovaly moc dlouho. Půl minuty před koncem jsme chybovaly a darovaly tak soupeřkám laciný srovnávací gól. V nájezdovém rozstřelu se štěstí i přes počáteční nesympatie obrátilo na naši stranu. Nejdřív Míša Házová i Anet Chvátalová orazítkovaly shodně tutéž tyčku. Až Míša Stejskalová krásně umístěnou střelou propálila hostující gólmanku. Jupí se blýskla parádními zákroky, z nichž některé byly takřka o nehet, a nepustila za svá záda ani jeden gól. Díky jejímu výkonu a i díky tomu, že jsme se nevzdaly a přes nepříznivý stav dál bojovaly, si odnášíme cenné dva body.“

Spartak Pelhřimov vs. 1. FbK Tábor 4:3pn

Dorostenky opět vládly

Pelhřimačky ovládly nedělní turnaj a přiblížily se první Světlé nad Sázavou.

Vyjádření trenéra Honzy Knězů:
„V neděli jsme oba zápasy odehráli s týmy, které mají skvělé gólmany a hru postavenou na silné defenzívě. Proto nás ze začátku prvního zápasu překvapil vysoký pressing soupeře, ale byli jsme si schopni s ním poradit. V zápase nám trvalo poradit si s jedním taktickým prvkem, museli jsme to 5 krát udělat špatně, a tím “špatně” myslím úplně na zlomení florbalky. Skóre sice vypadá na lehké utkání, ale to rozhodně nebylo. Po utkání jsme 20 minutovou pauzu využili, jak nejlépe šlo. Hrát 2 zápasy po sobě byla pro nás novinka, na kterou jsem se těšil, abychom otestovali naší fyzickou připravenost.

Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně a hned v 1. minutě se ujali vedení po situaci, na kterou jsme se připravovali. Soupeř sice dokázal srovnat na 1:1, my jsme ale během 3 minut odskočili o 3 branky. Stav 4:1 vydržel celou druhou třetinu. Ve třetí třetině se sice soupeř dvakrát prosadil, což mu nalilo trochu sil do žil, my jsme ale vždy dokázali do minuty odpovědět. V obou zápasech bych rád vyzdvihnul skvělý backchecking všech hráček, hlavně ve druhém zápase, kdy některé návraty po chybě spoluhráčky byly neuvěřitelné. Co bylo naopak velmi špatné, tak plnění taktických změn, kdy nám to trvalo i několik střídání - ale lepší pozdě než nikdy. Všem svým hráčkám děkuji za předvedené výkony a za přístup v zápasech.“

Spartak Pelhřimov vs. SK Měťák České Budějovice 7:0
Spartak Pelhřimov vs. Rudé Dračice 6:3

Starším žákům se nedařilo

Starší žáci se vrátili do prvního koše, ale návrat to moc veselý nebyl.

Vyjádření trenéra Jirky Žáka:
„V neděli odjelo družstvo starších žáků na turnaj do Dačic, kde nás čekaly tři zápasy v prvním koši. V úvodním zápase jsme nastoupili proti Dačicím. Do zápasu jsme vstoupili celkem aktivně a tvořili si dobré akce, které jsme ovšem nezakončovali gólově. Naopak nedůsledností v obraně jsme dovolili soupeři jednoduše skórovat, což nás stálo zápas. Ve druhém utkání proti Telči jsme hráli obdobně, ale díky zlepšené obranné činnosti jsme dokázali utkání vyhrát.

Do posledního zápasu jsme šli s tím, že pokud se chceme udržet v prvním koši, tak musíme vyhrát. Začali jsme celkem aktivně a dostali jsme se do jednobrankového vedení. Následně ale soupeř převzal iniciativu nad zápasem, který dotáhl do jasného vítězství. Bohužel jsme nedokázali navázat na předchozí výkony a naší nedůsledností v obraně a špatnou produktivitou v útoku jsme věnovali soupeři vítězství. Na střídačce byla dobrá a bojovná atmosféra, je ale potřeba dále trénovat a zlepšovat se, abychom dokázali lépe využít potenciál kluků.“

Spartak Pelhřimov vs. TJ Centropen Dačice 3:5
Spartak Pelhřimov vs. Florbal Telč 2:1
Spartak Pelhřimov vs. SK JeMoBu 11:1

Elévové mají za sebou domácí turnaj

Vyjádření trenéra Jakuba Jirků:
„Druhou adventní neděli se konal turnaj elévů. Turnaj jsme zahájili výhrou nad holkami ze Světlé nad Sázavou. Zápas byl z počátku vyrovnaný, avšak výhru jsme vydřeli. Druhý zápas jsme po velmi vyrovnaném a těžkém boji prohráli s Pacovskými Honzíky. Ve třetím zápase jsme se utkali s kluky z Pelhřimova. V zápase nás hodně podržela brankářka, ale na výhru nám scházela větší produktivita. Ve čtvrtém utkání a třetím po sobě byl tým hodně vyčerpán, ale výhru jsme stejně vybojovali. Poslední utkání na turnaji proti druhému týmu z Pelhřimova jsme začali velice dobře a po velice pěkné hře jsme zápas ovládli. Děkuji divákům a hráčům za účast na turnaji.

Vyjádření trenéra Patrika Lhotského:
„V neděli elévové odehráli další turnaj. První zápas proti Světlé nad Sázavou jsme jednoznačně vyhráli. Bez toho aniž by Maty inkasoval jediný gól. Druhý zápas s holkami ze Světlé nad Sázavou jsme si také jednoznačně poradili. Následovaly dvě derby proti týmům z Pelhřimova. Zápasy jsme opět vyhráli. I poslední zápas s Pacovskými Honzíky si kluci poradili. Následovaly nájezdy, které vyhrál Adam Kocián. Musím kluky pochválit. Hráli skvěle a soupeřům ukázali, co umí. Chválím i brankáře, který chytal výborně. Děkuji rodičům za podporu a fandění klukům.”