10.11.2019
autor: Martin Tkadlec

Áčko urvalo v Hluku první venkovní bod!

Pelhřimovští florbalisté částečně zlomili venkovní prokletí. Téměř celý zápas byli o gól pozadu a vyrovnání se dočkali až při závěrečné hře v šesti, při které se trefil Švrkala.

Utkání dvou Spartaků začalo ve sportovní hale v Hluku celkem opatrně. Jak se říká, klasickou oťukávanou. První velkou šanci hostů odvrátil Holý, který vyvezl míček od chvilku opuštěné klece. Modrožlutí následně darovali domácím přesilovku pět na tři. Nejprve se nechal vyloučit Mozr za špatnou vzdálenost a hned po něm Zrzavý za bránění ve hře. Domácí Spartakovci s ní ale vůbec dobře nenaložili, i když několik zajímavých šancí měli. Jistý gólman Tvrdý měl ale svou svatyni pevně zamčenou. To platilo i po tutovce Janči. Na druhé straně se dost činil taky Kolečkář, který nestačil až na pěknou ránu Kociána a hosté šli do vedení. Radost jim však vydržela jen chvilku. Těsně před koncem zapomněli pelhřimovští hráči míček na své půlce, čehož využil dalekonosnou střelou Duda.

Druhá třetina začala prohřeškem domácího Štěrby, který putoval na trestnou za sekání. Hosté s přesilovkou ale naložili prachbídně a mohli děkovat Tvrdému v brance, že po jejím skončení zlikvidoval tutovku P. Krchňáčka. Hráčům od řeky Bělé ale tohle varování nestačilo a za chvilku přišel trest. Po výborné akci domácího Spartaku zývala na zakončujícího P. Krchňáčka už jen prázdná branka. Pelhřimovští hráči mohli bleskově vyrovnat, fantasticky ale zasáhnul Kolečkář. Slabší chvilku si nicméně vybral vzápětí, kdy nestačil na střelu Běhounka. Hosté pak domácí ještě více zatlačili, ale žádnou větší šanci si nevytvořili a jak to tak bývá, udeřilo na straně druhé. Po pěkné kombinaci bratrů Krchňáčků se prosadil opět Pavel. Ten samý hráč pak musel na dvě minuty za katr a za další půlminutku ho napodobil Duda. Pelhřimovským florbalistům se tak naskytla obrovská šance při hře pět na tři vyrovnat, kterou nepohrdnul po nahrávce Podušky Fučík. V klasické početní výhodě už to ale tak slavné nebylo a do šaten se šlo opět za nerozhodného stavu.

Třetí perioda začala obrovskou šancí domácího M. Krchňáčka, kterou neuvěřitelně lapil Tvrdý. Na zasunutí Olberta už byl ale krátký. Ten samý hráč pak z otočky těsně minul bránu. Devět minut před koncem třetiny bylo ale zase srovnáno. Hezkou střelou do horní části branky připomněl svůj um Fučík. Po střele Dudy pak zachránilo hosty břevno. Ten zápas už podruhé. Jako klíčové se mohlo ukázat vyloučení Fučíka necelé čtyři minuty před třetí sirénou. Domácí P. Krchňáček totiž zkompletoval hattrick a jeho bratr Martin mohl definitivně pohřbít pelhřimovské naděje z nařízeného trestného střílení. Na Tvrdém si ale vylámal zuby a při hře v šesti vyrovnal Švrkala, který poslal zápas do prodloužení. To ale trvalo jen krátce. Po 27 sekundách rozhodl o bodu navíc pro domácí Janča. I přes prohru v prodloužení dokázali pelhřimovští florbalisté získat vůbec první venkovní bod, a to je dobrý počin k dalšímu, nejen venkovnímu, utkání.

Národní liga - východ, 9. kolo
FBK Spartak Hluk - Florbal Pelhřimov 6-5p
- online
- více o lize najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
08.03.2020
Troopers mají mečbol, Spartak podruhé nekousal
Druhý čtvrtfinálový zápas nebyl zdaleka tak povedený jako ten první. Hráči v zelených dresech ho měli od začátku jasně v rukou a v nich mají i mečbol. Za týden doma se tak budou muset Spartakovci hodně ohánět.
07.03.2020
Spartak nedal kůži lacino, první bod ale zůstal v Tuřanech
Pelhřimovským florbalistům není moc co vytknout. Makali, dřeli, soupeř byl ale šťastnější v koncovce. O osudu utkání rozhodla chyba necelé tři minuty před koncem. Sedmý gól pak přidal do prázdné Kolajta.
06.03.2020
Program víkendu: áčku začíná play-off, ženy můžou slavit titul
Elitní tým Spartaku se v Tuřanech pokusí překvapit velkého favorita a domů si přivézt alespoň jeden čtvrtfinálový bod. To ženám stačí porazit už jen druhou Světlou a obhajoba zlata je nemine.
1.Florbal Pelhřimov0
2.FBC Vikings Kopřivnice0
3.FBK Spartak Hluk0
4.S.K. P.E.M.A. Opava0
5.Florbal Svitavy0
6.FbK Horní Suchá0
7.TROOPERS0
8.1. MVIL Ostrava0
9.FBC Hranice0
10.Snipers Třebíč0
11.1. FBK Rožnov0
12.Aligators Klobouky0
Nejbližší utkání
Muži
19.09.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Florbal Svitavy
03.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
1. MVIL Ostrava
24.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
S.K. P.E.M.A. Opava
Partneři