10.11.2019
autor: Martin Tkadlec

Áčko urvalo v Hluku první venkovní bod!

Pelhřimovští florbalisté částečně zlomili venkovní prokletí. Téměř celý zápas byli o gól pozadu a vyrovnání se dočkali až při závěrečné hře v šesti, při které se trefil Švrkala.

Utkání dvou Spartaků začalo ve sportovní hale v Hluku celkem opatrně. Jak se říká, klasickou oťukávanou. První velkou šanci hostů odvrátil Holý, který vyvezl míček od chvilku opuštěné klece. Modrožlutí následně darovali domácím přesilovku pět na tři. Nejprve se nechal vyloučit Mozr za špatnou vzdálenost a hned po něm Zrzavý za bránění ve hře. Domácí Spartakovci s ní ale vůbec dobře nenaložili, i když několik zajímavých šancí měli. Jistý gólman Tvrdý měl ale svou svatyni pevně zamčenou. To platilo i po tutovce Janči. Na druhé straně se dost činil taky Kolečkář, který nestačil až na pěknou ránu Kociána a hosté šli do vedení. Radost jim však vydržela jen chvilku. Těsně před koncem zapomněli pelhřimovští hráči míček na své půlce, čehož využil dalekonosnou střelou Duda.

Druhá třetina začala prohřeškem domácího Štěrby, který putoval na trestnou za sekání. Hosté s přesilovkou ale naložili prachbídně a mohli děkovat Tvrdému v brance, že po jejím skončení zlikvidoval tutovku P. Krchňáčka. Hráčům od řeky Bělé ale tohle varování nestačilo a za chvilku přišel trest. Po výborné akci domácího Spartaku zývala na zakončujícího P. Krchňáčka už jen prázdná branka. Pelhřimovští hráči mohli bleskově vyrovnat, fantasticky ale zasáhnul Kolečkář. Slabší chvilku si nicméně vybral vzápětí, kdy nestačil na střelu Běhounka. Hosté pak domácí ještě více zatlačili, ale žádnou větší šanci si nevytvořili a jak to tak bývá, udeřilo na straně druhé. Po pěkné kombinaci bratrů Krchňáčků se prosadil opět Pavel. Ten samý hráč pak musel na dvě minuty za katr a za další půlminutku ho napodobil Duda. Pelhřimovským florbalistům se tak naskytla obrovská šance při hře pět na tři vyrovnat, kterou nepohrdnul po nahrávce Podušky Fučík. V klasické početní výhodě už to ale tak slavné nebylo a do šaten se šlo opět za nerozhodného stavu.

Třetí perioda začala obrovskou šancí domácího M. Krchňáčka, kterou neuvěřitelně lapil Tvrdý. Na zasunutí Olberta už byl ale krátký. Ten samý hráč pak z otočky těsně minul bránu. Devět minut před koncem třetiny bylo ale zase srovnáno. Hezkou střelou do horní části branky připomněl svůj um Fučík. Po střele Dudy pak zachránilo hosty břevno. Ten zápas už podruhé. Jako klíčové se mohlo ukázat vyloučení Fučíka necelé čtyři minuty před třetí sirénou. Domácí P. Krchňáček totiž zkompletoval hattrick a jeho bratr Martin mohl definitivně pohřbít pelhřimovské naděje z nařízeného trestného střílení. Na Tvrdém si ale vylámal zuby a při hře v šesti vyrovnal Švrkala, který poslal zápas do prodloužení. To ale trvalo jen krátce. Po 27 sekundách rozhodl o bodu navíc pro domácí Janča. I přes prohru v prodloužení dokázali pelhřimovští florbalisté získat vůbec první venkovní bod, a to je dobrý počin k dalšímu, nejen venkovnímu, utkání.

Národní liga - východ, 9. kolo
FBK Spartak Hluk - Florbal Pelhřimov 6-5p
- online
- více o lize najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
07.12.2019
Domácí tvrz padla, Spartak nestačil na Suchou
Pelhřimovští florbalisté letos doma prohráli vůbec poprvé, a to po dlouhých šesti zápasech. Na hráče z polského pomezí nestačili ani ve druhém vzájemném zápase sezony.
04.12.2019
Víkend: doma hraje áčko a dorostenky
Dva těžké zápasy čekají v nedaleké Žirovnici ženy, které budou chtít natáhnout svou vítěznou sérii. O stejný počin půjde doma áčku. Pozadu nebudou chtít zůstat v neděli ani dorostenky.
03.12.2019
Sumář víkendu: dorostenci v lize stále dominují
Mužská záloha, prošpikovaná mladíky z áčka, v Bystřici opět zaváhala. Po vydřené výhře nad domácím týmem se rozešla smírně s béčkem Žďáru. Nejmenší potěr si užil turnaj v Pelhřimově.
1.TROOPERS37
2.FBC Hranice26
3.FBC Letka25
4.FBK Spartak Hluk20
5.FbK Horní Suchá19
6.Florbal Pelhřimov18
7.Aligators Klobouky18
8.FBC Vikings Kopřivnice16
9.Florbal Svitavy16
10.S.K. P.E.M.A. Opava15
11.1. MVIL Ostrava12
12.Snipers Třebíč9
Nejbližší utkání
Muži
21.12.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Aligators Klobouky
25.01.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FBC Letka
08.02.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FBK Spartak Hluk
29.02.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
TROOPERS
Partneři