25.09.2023
autor: Martin Domanský

Áčku se venku nevedlo

O víkendu odehrálo před měsíční pauzou další turnaj Béčko a odvezlo si čtyři body za výhru a prohru po samostatných nájezdech. Áčko doplatilo na neproměňování gólových šancí a Milevsko si díky tomu připsalo první výhru v sezóně.

Áčko trápilo zakončení

Nováček soutěže Milevsko nezískalo v prvních dvou kolech ani bod. Pelhřimov týden zpět porazil doma dalšího nováčka Národní ligy Písek, bohužel na domácí výhru venku nenavázal.

Od první minuty oba týmy hrály rozvážně a přesně. I přes to měl Spartak více ze hry. V polovině první třetiny si Pelhřimov zahrál první přesilovku, když si za sekání sedl na trestnou lavici Eduard Chaloupka. Než trest vypršel, tak se provinil další domácí hráč a Áčko čekala 15sekundová přesilovka 5 na 3. Bohužel hráči ve žlutém nevyužili skoro čtyř minutovou výhodu, což byl jeden z důležitých okamžiků utkání. Milevsko následně po nepokryté přihrávce zpoza brány udeřilo a dostalo se do vedení. V 17. minutě byl opět vyloučen milevský hráč za sekání a Pelhřimov měl šanci vyrovnat, to se nepovedlo a do šaten se šlo za stavu 1:0.

Druhá třetina byla spíše o přetlačování se o míček. Domácí se drželi více zpátky, ale obrana Pelhřimov nepustila k větší akci. Výjimkou byla pumelice Běhounka, který trefil břevno. Na konci druhé třetiny se provinil blokováním florbalky Vojta Mozr a Došwich si zahrál první přesilovku, v níž ke změně skóre nedošlo. Po bezbrankové třetině stále vedli 1:0 domácí.

Do závěrečné části oba týmy šly s nasazením vyhrát, lépe se dařilo domácím, kteří se po pěti minutách prosadili tvrdou střelou od mantinelu. Pelhřimovský kapitán Knězů mohl snížit z trestného střílení, jenže nastřelil pouze rameno domácího brankáře a skóre se tedy neměnilo. V polovině třetí třetiny se po rychlé rozehře konečně prosadil pelhřimovský dlouhán Láďa Běhounek a dal naději na obrat. Milevsko si zahrálo druhou přesilovou hru, když byla vyloučena pelhřimovská legenda Marek Švrkala. Netrvala ani půl minuty a domácí tým ji využil a opět odskočil o dva góly. Naději vzkřísil Tomáš Kocián po nahrávce Vaška Fučíka. Došwich ještě tři minuty před koncem daroval přesilovou hru pelhřimovského týmu, ale ta stejně jako všechny předešlé zůstala nepotrestaná a Milevsko i přes závěrečný obrovský nápor hostí získalo první tři body v Národní lize.

Vyjádření trenéra Honzy Kotena:
„Dneska jsme totálně vyhořeli v zakončení a přesilových hrách. Soupeři stačily tři branky na tři body, což je z jedné strany dobré vysvědčení pro brankáře a obrannou činnost, ale v zakončení na propadnutí. Co je naplat, že si po dobrém napadání vytvoříme vyložené šance, když je pak nevyužijeme ke změně skóre. Gratulujeme soupeři k prvním bodům v Národní lize, díky divákům za atmosféru.“

Spartak Pelhřimov vs. FBC DOŠWICH Milevsko: 2:3

Další kolo Národní ligy se odehraje opět před domácím publikem v sobotu 30.9. od 19:00 proti TJ Sokol Jaroměř.

Béčko přivezlo domů čtyři body

Vyjádření kapitána Martina Kosa:
„Již druhý turnaj odehrála záloha Spartaku – tentokrát ve Žďáru nad Sázavou. Nejprve nás čekalo utkání proti oslabenému týmu Sabots Jihlava. Po 25minutové pauze následoval další zápas – FBC Orel Nové Město na Moravě. Vynálezcům těchto nesmyslů děkujeme, ačkoliv osobně mi to nevadí, ale tohle nedává smysl. Bohužel to trvá roky! Proti Jihlavě si dovolím tvrdit, že jsme byli od počátku lepším týmem, jenže po konci první třetiny byl stav 1:3. Od druhé části konečně trefujeme zařízení a utkání celkem v poklidu dovedeme do vítězného konce 8:5.
+ trpělivost, otočení zápasu
- neproměňování gólových šancí

V následujícím utkání to bylo jako přes kopírák. Jsme lepší, jenže bezzubí do útoku. Díky přesilovým hrám vedeme, ale jen o gól. Dvě minuty před koncem po opakovaném zaváhání přichází trest nejvyšší – vyrovnání na 3:3. V nájezdech nic nedáme a nechytíme. Tedy bereme pouze bod. Za mě ztráta dvou bodů se vším respektem k soupeři.
+ využité přesilovky
- laciné góly

Následující tři turnaje ukáží, jakým směrem se sezóna B týmu bude ubírat. Teď je čas měsíc potrénovat – fyzičku a taktiku, zlepšit rozehrávku a pohyb, abychom nehráli na náhodu. Děkuji všem spoluhráčům a příště snad lépe. Máme všichni na čem pracovat.“

Spartak Pelhřimov vs. Sabot Jihlava 8:5
Spartak Pelhřimov vs. Fbc Orel Nové Město na Moravě 3:4pn