05.02.2022
autor: Martin Tkadlec

Alespoň bod. Spartak prohrál s Hranicemi v prodloužení

Hráči áčka v zápase 20. kola opět narazili na svou největší bolest - slabou produktivitu. Do toho navíc museli hned od začátku dohánět dvoubrankové manko.

Pro Spartakovce nezačalo utkání s Hranicemi vůbec dobře. Po necelých dvou minutách prohrávali o dvě branky. Nutno říci, že zaslouženě. Přesně mířil Novosad a hned po něm Chodil. Domácí se ale z šoku oklepali a několikrát před O. Kolajtou zahrozili. Třeba Kalina minul úplně prázdnou branku. O korekci stavu se v první početní výhodě mohl postarat Knězů. Hostující gólman ho ale neskutečně vychytal. Chuť si nicméně rychle spravil - z rychlého brejku se Knězů prosadil přesně k tyči. V ten okamžik se hrálo nahoru a dolů, což diváci v hale kvitovali s povděkem. K dokonalosti chyběl pouze vyrovnávací gól. Hodně aktivní byl třeba Fučík. Svou důležitost ukázal na konci třetiny taky Domkář, který si v nájezdu smlsnul na J. Kolajtovi a udržel tak domácí na dostřel.

Začátek prostřední části se nesl v opatrném duchu. Ani jeden tým se nikam nehrnul a spíše se čekalo na to, kdo jako první udělá chybu. Soubojů však přibývalo. První větší šanci měl agilní Fučík, který ale netrefil ze vzduchu pořádně míček. Na pozoru se musel mít i Domkář, kterého hosté zaměstnávali hlavně z rychlých brejků. Zábava z první třetiny ale byla ta tam. Hra byla oboustranně těžkopádná a spíše než florbal se servíroval řeckořímský zápas. Alespoň v některých chvílích. Spartakovci byli sice více na míčku, do vyložených šancí se nicméně nedostávali a navíc si museli dál hlídat zadní vrátka. Čestnou výjimkou byly nebezpečné akce Fučíka, kterého se ale v zakončení držela smůla.

Do třetí třetiny vlétli modrožlutí s touhou rychle vyrovnat. První velkou šanci ještě Mynařík zazdil, Fučík už byl ale o dost preciznější a své střelecké trápení zaslouženě protrhnul. Gól na 2-2 nicméně Spartakovcům nestačil a dál svého soupeře trápili. Do velkých šancí je ale hraničtí florbalisté nepouštěli a sami navíc mohli při přesilovce udeřit. Domkář svůj tým nicméně podržel. Hned po konci trestu se míček vrátil tam, kde byl předtím, tedy do moci domácích. Za O. Kolajtou však neskončil, ač k tomu měl po Smejkalově akci ukrutně blízko. A když Kocián trefil pouze konstrukci branky, šlo se do prodloužení.

V něm byli aktivnější hosté, kteří si po přesné ráně Orla odvezli z Pelhřimova bod navíc.