26.09.2020
autor: Martin Tkadlec

Aligátor o zuby nepřišel, Spartak dostal venku další lekci

Pelhřimovští florbalisté se výkonu z domácího zápasu ani nepřiblížili a kvůli tragické třetí třetině a hloupému pětiminutovému vyloučení Hendrycha mají zase týden o čem přemýšlet.

Zápas na křenovické půdě začali aktivněji Aligátoři, Gregr pálil nicméně mimo. To Zrzavý na druhé straně byl mnohem přesnější a ze vzduchu poslal Spartakovce do vedení. Že jde o povedený vstup potvrdil po chvilce Kocián, který využil situaci dva na jednoho. Jeho radost ale netrvala dlouho. Po dvou slepených brankách Zbořila bylo ještě před půlkou třetiny vyrovnáno. Domácí byli i nadále při chuti a fantom minulého zápasu Domanský měl co dělat, aby se skóre k jeho nelibosti nepohnulo. Okolo něj to v ten okamžik hučelo jako v úlu a do klidu mu na konci periody nepomohl ani sekající Běhounek.

Jeho vyloučení nicméně hosté přečkali a sami dostali na začátku druhé třetiny stejnou možnost. Tou ale pohrdli a na konci výhody se ještě nechal vyloučit bránící Fučík. Ani jeho prohřešek ale Aligátoři nepotrestali. Gól přišel až při plném počtu hráčů, kdy se nad nohu Domanského trefil T. Jedlička a poslal domácí poprvé do vedení. Pelhřimovští mohli srovnat v další přesilovce, ale opět byli jaloví. Sérii neúspěšných početních výhod nedokázal protrhnout ani Líznar, který jen orazítkoval tyčku. Aligátory to ale dlouho mrzet nemuselo. Na 4-2 navýšil jejich vedení pohodlně Klimeš. Modrožluté do zápasu nevrátila ani jejich třetí přesilovka a mohli být rádi, že Král trefil z úniku jen tyč.

Taky třetí třetina začala mírným tlakem domácích, kteří se chtěli co nejrychleji uklidnit. Ideální příležitost rozhodnout dostali při pětiminutovém vyloučení Hendrycha, který seknul Zbořila do hlavy. A to se taky stalo. Během dlouhé přesilovky vstřelili hned čtyři branky a vyhnali bezmocného Domanského na střídačku. Toho nahradil Tvrdý, který se ještě nestihnul ani zapotit a už lovil devátý míček ze sítě. A to vše při přesilovce Spartaku. Jak vypadá dokonalý zmar ukázali hráči Pelhřimova v závěru utkání, když neproměnili ani zesílenou početní výhodu. Gól Hendrycha minutu před koncem tak byl už jen hodně slabou náplastí.

Národní liga - východ, 3. kolo
Aligators Klobouky - Florbal Pelhřimov 9-3
- online
- více o lize najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
11.09.2021
Parádní začátek! Spartak se s Aligátory nemazlil
Hráči áčka vstoupili do ligy pravou nohou. V křenovické hale ukázali hodně pevnou obranu a taky šikovné mladíky, kteří jsou příslibem do dalších zápasů.
24.08.2021
Áčko si v poháru připsalo tři výhry
Turnaj prvního kola Poháru Českého florbalu má za sebou také Spartak Pelhřimov. V Jihlavě dokázal tři ze čtyř utkání dovést do vítězného konce.
10.10.2020
V derby chyběla branka, Spartak na Třebíč nestačil
Po dalším nevydařeném zápase se slova hledají těžko. Snahu Spartakovcům upřít nicméně nelze. Když ale nezlepší výrazně koncovku, budou body sbírat jen těžko. Dvoutýdenní pauza by teď mohla přijít vhod.
1.Florbal Pelhřimov6
2.TROOPERS6
3.1.MVIL Ostrava5
4.1. FBK Sršni Rožnov5
5.FBK Spartak Hluk3
6.FBC Hranice3
7.Aligators Klobouky3
8.FBC Vikings Kopřivnice2
9.S.K. P.E.M.A. Opava2
10.FbK Horní Suchá1
11.Florbal Svitavy0
12.Snipers Třebíč0
Nejbližší utkání
Muži
02.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
1.MVIL Ostrava
23.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FbK Horní Suchá
06.11.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
TROOPERS
Partneři