26.09.2020
autor: Martin Tkadlec

Aligátor o zuby nepřišel, Spartak dostal venku další lekci

Pelhřimovští florbalisté se výkonu z domácího zápasu ani nepřiblížili a kvůli tragické třetí třetině a hloupému pětiminutovému vyloučení Hendrycha mají zase týden o čem přemýšlet.

Zápas na křenovické půdě začali aktivněji Aligátoři, Gregr pálil nicméně mimo. To Zrzavý na druhé straně byl mnohem přesnější a ze vzduchu poslal Spartakovce do vedení. Že jde o povedený vstup potvrdil po chvilce Kocián, který využil situaci dva na jednoho. Jeho radost ale netrvala dlouho. Po dvou slepených brankách Zbořila bylo ještě před půlkou třetiny vyrovnáno. Domácí byli i nadále při chuti a fantom minulého zápasu Domanský měl co dělat, aby se skóre k jeho nelibosti nepohnulo. Okolo něj to v ten okamžik hučelo jako v úlu a do klidu mu na konci periody nepomohl ani sekající Běhounek.

Jeho vyloučení nicméně hosté přečkali a sami dostali na začátku druhé třetiny stejnou možnost. Tou ale pohrdli a na konci výhody se ještě nechal vyloučit bránící Fučík. Ani jeho prohřešek ale Aligátoři nepotrestali. Gól přišel až při plném počtu hráčů, kdy se nad nohu Domanského trefil T. Jedlička a poslal domácí poprvé do vedení. Pelhřimovští mohli srovnat v další přesilovce, ale opět byli jaloví. Sérii neúspěšných početních výhod nedokázal protrhnout ani Líznar, který jen orazítkoval tyčku. Aligátory to ale dlouho mrzet nemuselo. Na 4-2 navýšil jejich vedení pohodlně Klimeš. Modrožluté do zápasu nevrátila ani jejich třetí přesilovka a mohli být rádi, že Král trefil z úniku jen tyč.

Taky třetí třetina začala mírným tlakem domácích, kteří se chtěli co nejrychleji uklidnit. Ideální příležitost rozhodnout dostali při pětiminutovém vyloučení Hendrycha, který seknul Zbořila do hlavy. A to se taky stalo. Během dlouhé přesilovky vstřelili hned čtyři branky a vyhnali bezmocného Domanského na střídačku. Toho nahradil Tvrdý, který se ještě nestihnul ani zapotit a už lovil devátý míček ze sítě. A to vše při přesilovce Spartaku. Jak vypadá dokonalý zmar ukázali hráči Pelhřimova v závěru utkání, když neproměnili ani zesílenou početní výhodu. Gól Hendrycha minutu před koncem tak byl už jen hodně slabou náplastí.

Národní liga - východ, 3. kolo
Aligators Klobouky - Florbal Pelhřimov 9-3
- online
- více o lize najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
01.05.2024
Béčko ukončilo sezónu jako mistr
Mužská záloha jela do Tábora v pozici, že ji stačí jedno vítězství, aby se stala mistrem Regionální ligy Vysočina a Jižní Čechy. Tento cíl béčko splnilo a jako třešničku vyhrálo i čtvrté utkání v nadstavbě.
23.04.2024
Shrnutí předposledního ligového víkendu
Konec sezóny klepe na dveře. Junioři byli na posledním turnaji stoprocentní stejně jako doma béčko. Ženy si z Tábora odvezly jednu výhru a konečné čtvrté místo.
18.04.2024
Blížíme se do finále…
Před námi je předposlední herní víkend. Po víkendu končí ligová sezóna jak ženám a juniorům, tak i mladším žákům a přípravkám. Béčko doma začíná nadstavbu! Sezóna se nám sice blíží ke konci, ale tréninky dál pokračují dle členské.
1.Florbal Pelhřimov0
2.SK Jihlava0
3.Sokol ED Havlíčkův Brod0
4.Sklo Bohemia Světlá n/S.0
5.Florbal Jindřichův Hradec0
6.Florbal Znojmo B0
7.Hornets Brno0
8.Aligators0
9.FBC Kutná Hora0
10.FBC Slavkov0
11.FTC Vysoké Mýto0
12.FBC Letohrad0
Nejbližší utkání
Partneři