26.09.2020
autor: Martin Tkadlec

Aligátor o zuby nepřišel, Spartak dostal venku další lekci

Pelhřimovští florbalisté se výkonu z domácího zápasu ani nepřiblížili a kvůli tragické třetí třetině a hloupému pětiminutovému vyloučení Hendrycha mají zase týden o čem přemýšlet.

Zápas na křenovické půdě začali aktivněji Aligátoři, Gregr pálil nicméně mimo. To Zrzavý na druhé straně byl mnohem přesnější a ze vzduchu poslal Spartakovce do vedení. Že jde o povedený vstup potvrdil po chvilce Kocián, který využil situaci dva na jednoho. Jeho radost ale netrvala dlouho. Po dvou slepených brankách Zbořila bylo ještě před půlkou třetiny vyrovnáno. Domácí byli i nadále při chuti a fantom minulého zápasu Domanský měl co dělat, aby se skóre k jeho nelibosti nepohnulo. Okolo něj to v ten okamžik hučelo jako v úlu a do klidu mu na konci periody nepomohl ani sekající Běhounek.

Jeho vyloučení nicméně hosté přečkali a sami dostali na začátku druhé třetiny stejnou možnost. Tou ale pohrdli a na konci výhody se ještě nechal vyloučit bránící Fučík. Ani jeho prohřešek ale Aligátoři nepotrestali. Gól přišel až při plném počtu hráčů, kdy se nad nohu Domanského trefil T. Jedlička a poslal domácí poprvé do vedení. Pelhřimovští mohli srovnat v další přesilovce, ale opět byli jaloví. Sérii neúspěšných početních výhod nedokázal protrhnout ani Líznar, který jen orazítkoval tyčku. Aligátory to ale dlouho mrzet nemuselo. Na 4-2 navýšil jejich vedení pohodlně Klimeš. Modrožluté do zápasu nevrátila ani jejich třetí přesilovka a mohli být rádi, že Král trefil z úniku jen tyč.

Taky třetí třetina začala mírným tlakem domácích, kteří se chtěli co nejrychleji uklidnit. Ideální příležitost rozhodnout dostali při pětiminutovém vyloučení Hendrycha, který seknul Zbořila do hlavy. A to se taky stalo. Během dlouhé přesilovky vstřelili hned čtyři branky a vyhnali bezmocného Domanského na střídačku. Toho nahradil Tvrdý, který se ještě nestihnul ani zapotit a už lovil devátý míček ze sítě. A to vše při přesilovce Spartaku. Jak vypadá dokonalý zmar ukázali hráči Pelhřimova v závěru utkání, když neproměnili ani zesílenou početní výhodu. Gól Hendrycha minutu před koncem tak byl už jen hodně slabou náplastí.

Národní liga - východ, 3. kolo
Aligators Klobouky - Florbal Pelhřimov 9-3
- online
- více o lize najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
03.10.2020
Nejde to ani doma, Spartak nestačil na ostravský MVIL
Kvůli výpadku zkraje třetí třetiny se pelhřimovští florbalisté druhého domácího vítězství nedočkali. Za zmínku nicméně stojí fantastická návštěva. Do haly si našlo cestu skoro 150 fanoušků.
26.09.2020
Aligátor o zuby nepřišel, Spartak dostal venku další lekci
Pelhřimovští florbalisté se výkonu z domácího zápasu ani nepřiblížili a kvůli tragické třetí třetině a hloupému pětiminutovému vyloučení Hendrycha mají zase týden o čem přemýšlet.
19.09.2020
Domanský má nulu, Spartak zničil Svitavy
Pelhřimovští florbalisté odčinili do puntíku úvodní blamáž z Kopřivnice a do tabulky NFL si připsali důležité tři body. Vychytanou nulou se navíc zaskvěl brankář Martin Domanský.
1.TROOPERS15
2.Aligators Klobouky12
3.FBC Vikings Kopřivnice10
4.FbK Horní Suchá8
5.FBK Spartak Hluk6
6.Florbal Svitavy6
7.1. MVIL Ostrava6
8.FBC Hranice5
9.Snipers Třebíč5
10.1. FBK Rožnov5
11.Florbal Pelhřimov3
12.S.K. P.E.M.A. Opava0
Nejbližší utkání
Partneři