30.10.2017

Andělské florbalové hody

V sobotu zavítalo na dosud neporaženou palubovku družstvo černých andělů z pražské metropole, kterému se jako prvnímu podařilo získat nadpoloviční většinu bodů, čímž byla prolomena legenda Nikola Šuhaje Spartakovce.

Takřka nic nešlo podle plánu a ke konci druhé periody domácí prohrávali již 5:10.  Zatímco rozmrzelí fanoušci již pomalu směřovali k východu, brankostroj Spartaku nabíral obrátek. Během několika chvil se skóre zastavilo na kombinaci 10:12 a posléze v závěrečné minutě zápasu zachránilo trio Poduška-Lisa-Blažek domácí z hrobníkovy lopaty a vykřesalo naději na legendu o neporazitelnosti. V dovednostní ruletě se však štěstěna přiklonila k andělům a na domácí zůstal mnohdy neoblíbený, nýbrž důležitý, bodík.

Vyjádření trenérů či vedoucích družstev

Hosté: Pro nás nepochopitelné utkání, kdy jsme měli 3x soupeře zlomeného, ale vlastními chybami jsme vždy domácí vrátili do hry. Bohužel tomu přispělo, že jsme vždy soupeři umožnili návrat do hry těsně před pauzou. Nájezdy jsou sice loterie, ale byli jsme v nich lepší.

Domácí: První polovina zápasu z naší strany byla velmi špatná. Bez pohybu a bojovnosti se spoustou individuálních chyb. Od stavu 5:10 jsme vše hodili za hlavu a hnali se za zkorigováním. Nakonec jsme půl minuty před koncem vyrovnali na 12:12. V prodloužení jsme měli paradoxně více šancí my a vítězný gól jsme nedali a nájezdy byla loterie, šťastnější pro hosty. Děkujeme divákům a všem aktérům za parádní a divácky atraktivní zápas.

Spartak Pelhřimov - BLACK ANGELS 12:13pn
branky:
6. Jaromír Lisa, 20. Lukáš Zrzavý, 22. Jaromír Lisa, 31. Jaromír Lisa, 32. Martin Blažek, 40. Ladislav Běhounek, 40. Petr Poduška, 42. Jaromír Lisa, 46. Lukáš Zrzavý, 47. Jaromír Lisa, 60. Martin Blažek, 60. Jaromír Lisa - 3. Jakub Renčín, 5. Jakub Renčín, 11. Jan Hněvkovský, 13. Dan Moravec, 23. Jakub Boček, 26. Jakub Boček, 26. Lukáš Nekola, 28. Jakub Renčín, 36. Jan Bauman, 38. Jan Hněvkovský, 44. Jan Pícha, 46. Jan Hněvkovský, Jakub Boček; rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga; vyloučení:3:8; využití: 3:1; zásahy brankářů: Zbyněk Venkrbec 6, Jakub Kuchař 4, Zbyněk Venkrbec 2 - Jakub Kaněra 17, Ondřej Matiášek 11; po třetinách: 2:4, 5:6, 5:2, 0:0;

Textový online zápis; Video online; Statistiky utkání;
Fotografie z utkání (p. Šulc)

Psali o nás

ČESKÝ FLORBAL: kompletní článek
Neuvěřitelný počet gólů přineslo střetnutí Pelhřimova s Black Angels. Celek z Vysočiny doháněl velkou ztrátu a postupně upravil výsledek z podoby 5:10 na remízu 12:12. Spartak navíc dal dvě branky v poslední minutě základní hrací doby. Samostatné nájezdy přesto nakonec rozhodl ve prospěch hostů Jakub Boček. Individuální statistiky zápasu ovládl šesti trefami pelhřimovský hráč Jaromír Lisa.

FLORBAL.CZ - kompletní článek
V sobotním zápase pražského týmu s Pelhřimovem bylo k vidění branek ještě více, když padlo celkem 25 branek! Hosté ztratili pětibrankové vedení a o bodech se rozhodlo až v samotném závěru při samotných nájezdech. Pelhřimov k jednomu bodu dotáhl šestibodový Lisa.

PELHŘIMOVSKÝ DENÍK - kompletní článek
Jen bod vytěžili z domácího zápasu proti Black Angels prvoligoví florbalisté Pelhřimova. Soupeři, s nímž se posledních letech střetávají hlavně v zápasech o udržení, podlehli v samostatných nájezdech. V normální hrací době bylo k vidění neskutečných čtyřiadvacet gólů.

BLACK ANGELS - kompletní článek
Šlágr devátého kola dospěl očekávání, pelhřimovští diváci viděli čtyřiadvacet branek v základní hrací době a o bodu navíc rozhodovaly až nájezdy, ve kterých byli úspěšnější hosté.