11.02.2019

Ani doma tři vstřelené branky na body nestačily

Pelhřimov podruhé v řadě prohrál, podruhé v řadě o jedinou branku, podruhé dokázal vstřelit pouhé tři góly.

Hned v úvodu utkání se zranil domácí Švrkala, což narušilo plán trenérů na zapojení třetí kompletní formace. Pelhřimov odehrál domácí utkání poměrně aktivně, ale pouhé tři vstřelené branky jsou mizernou vizitkou celé ofenzivní činnosti. I když po dvou třetinách Spartak vedl, nakonec si i díky takticky nezvládnutému závěru utkání odváží všechny body soupeř z Králova Dvora. Pelhřimov tak přišel o šanci mít boj o druhé místo po základní části ve vlastních rukách. Navíc dvě porážky v řadě ho posunuly do boje mezi 2. a až dokonce 7. místem.

Spartak Pelhřimov - T.B.C. LUCERN Králův Dvůr 3:4 - online, fotogalerie
branky:
8. Jan Knězů, 30. Václav Fučík, 40. Ladislav Běhounek - 7. Daniel Škoula, 27. Matěj Kodl, 55. Karel Horký, 60. Tomáš Váňa; rozhodčí: Jan Beránek - Jaroslav Přibyl; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 157; zásahy brankářů: Jakub Kuchař 17 - Martin Kohout 31; po třetinách: 1:1, 2:1, 0:2;

Stále se opakující chyby a bohužel již můžeme mluvit o zlozvycích v podobě nechuti hrát rychle do otevřených prostor hřiště, ustrašenosti a alibismu. Když se k tomu přidá řada nepřesností při zpracování i rozehrávce a malý důraz v zakončení, je výsledek bohužel takový, jaký je. Každý musí začít od sebe! Chtít hrát, chtít být nebezpečný, chtít dát branku. Být aktivní, i když zrovna nemám míček. To nám bohužel v současné době chybí asi nejvíce. V této fázi sezóny už je potřeba dát do každého zápasu víc, než pouze jít hrát.