17.12.2018
autor: Neznámý uživatel

Béčko bere všechny body

Sobotní brzké vstávání hráčům béčka svědčila a z Třeboňské „zimní“ arény si přivezlo 6 bodů.

V prvním utkání s pořádajícím Lišovem béčko předvedlo dobrý výkon, který byl opřen o kvalitní defenzivu a efektivní zakončení. Rozdílovým hráčem v úvodní třetině byl Libor Čech, který se dvakrát prosadil po samostatné akci a béčko vedlo 3:1. Ve druhé třetině přidal Spartak další 4 branky. Mrzet může snad jen závěrečná třetina, kdy po laxním přístupu směrem do obrany béčko inkasuje 3 branky. Konečné vítězství 10:5 je naprosto zasloužené.

T.J. Sokol Lišov - Spartak Pelhřimov B 5:10
branky:
6. Milan Šimánek, 31. Daniel Bouchal, 37. Jan Kyrián, 38. Filip Kyrian, 45. Filip Kyrian - 1. Jiří Žák, 11. Libor Čech, 15. Libor Čech, 16. Martin Kos, 19. Jan Kučera, 27. Jan Kučera, 30. Vojtěch Mozr, 34. Branislav Drgoňa, 40. Jan Koten, 43. Jan Koten; rozhodčí: Ondřej Pech - Petr Holeček; vyloučení: 2:2; využití: 0:2; diváků: 15; brankáři: Ondřej Klabouch - Ondřej Kocián; po třetinách: 1:3, 0:4, 4:3;

Ve druhém utkání s béčkem Štírů Č. Budějovic podalo béčko velice kvalitní výkon, výborně hrálo zejména v obraně. O generaci až dvě mladší hráči soupeře nestačili na taktickou vyzrálost hráčů Spartaku, z nichž hodně má za sebou stovky utkání ve druhé nejvyšší soutěži. Florbal se hraje na branky a těch tentokrát dalo béčko Spartaku více. Z hráčů bych vyzdvihl výkon Jiřího Kučery – čtyřiapadesátiletý matador hrál v obraně jako ve svých nejlepších letech (když před devatenácti lety ovládl kanadské bodování áčka).

Spartak Pelhřimov B - FBC Štíři Č. Budějovice B 5:3
branky:
5. Branislav Drgoňa, 17. Jiří Žák, 33. Jiří Jirků, 38. Libor Čech, 41. Jiří Jirků - 16. David Caha, 22. Štěpán Vilímek, 24. Štěpán Vilímek; rozhodčí: Pavel Urbánek - Petr Holeček; vyloučení: 0:4; využití: 3:0; diváků: 20; brankáři: Martin Domanský - František Novák; po třetinách: 1:0, 1:3, 3:0;