03.05.2023
autor: Jan Koten

Béčko čtvrté v Regionální lize

Záložní tým o víkendu odehrál poslední turnaj sezóny, který se konal v Kaplici. Zde se Béčko utkalo se dvěma nejlepšími týmy regionální soutěže ze skupiny jižních Čech.

Záložní tým o víkendu odehrál poslední turnaj sezóny, který se konal v Kaplici. Zde se Béčko utkalo se dvěma nejlepšími týmy regionální soutěže ze skupiny jižních Čech. První utkání odehrálo Béčko proti Kaplici, která do nadstavby postoupila z prvního místa. Ve druhém zápase Spartak nastoupil proti Meťáku České Budějovice, který zaostal 6 bodů za Kaplicí a skončil na druhém místě.

Po příjezdu Spartaku do Kaplice hráče překvapila velikost hřiště, které bylo v rozměrech starších žáků. Než se hráči Béčka aklimatizovali na menší rozměr hřiště, tak domácí Kaplice už vedla po první třetině 4:0. Za nepříznivého stavu nastoupil Pelhřimov do druhé třetiny ve vysokém tempu a během 33 sekund se prosadil Luděk Charouzek a za další 3 minuty snížil na rozdíl dvou branek Honza Knězů. Od té doby opět úřadovala Kaplice, která vstřelila další tři branky a do „šaten“ se šlo za stavu 7:2 pro Kaplici. Třetí třetina začala tam, kde druhá skončila a Kaplice pokračovala v přestřelce a po 5 minutách Pelhřimov prohrával už 2:9. Hráči Spartaku dokázali dvěma slepenými góly snížit na rozdíl pěti branek, ale Kaplice odpověděla desátým gólem a tím stanovila finální výsledek.

Spartak Pelhřimov B vs. FBC Spartak Kaplice 4:10

Druhé utkání proti Českým Budějovicím začalo lépe pro Pelhřimov, když po 23 sekundách poslal míček do branky Víťa Papežů. Z vedení se Béčko neradovalo moc dlouho, protože ve 3. minutě vyrovnal Bezpalec a v 7. minutě pro Jihočechy otočil skóre Smudek. Prostřední třetina byla opět vyrovnaná. Nejprve vyrovnal Patrik Mynařík a následně vrátil vedení Pelhřimovu Honza Knězů. Na vedoucí gól odpověděl hráč Českých Budějovic po 24 sekundách a do třetí třetiny se šlo za nerozhodného stavu 3:3. Ve třetí části Spartak ukázal svoji sílu a po gólech Martina Kose, Martina Davida a Jirky Žáka převzal vedení 6:3. Budějovice dokázaly ještě vstřelit dva góly, ale za Pelhřimov se opět prosadil Víťa Papež a Spartak mohl slavit druhou výhru v nadstavbě, která znamenala celkové 4. místo.

Spartak Pelhřimov B vs. Meťák České Budějovice 7:5

Vyjádření vedoucího týmu Jirky Žáka:
„B-tým odjel na svůj poslední turnaj nadstavby do Kaplice. Trošku nás překvapilo, že se finálový turnaj hrál na hřišti pro starší žáky. To se nám vymstilo v prvním zápase proti Kaplici, kdy domácí tým využil specifičnosti svého hřiště a po první třetině jsme prohrávali 0:4. Na začátku druhé třetiny se naše hra zvedla, ale soupeř udeřil z rychlých protiútoků a zápas byl pro nás ztracen. Konečný výsledek byl 4:10. Ve druhém zápase proti Meťáku České Budějovice jsme se aklimatizovali na zdejší povrch a rozměry hřiště a zaslouženě vyhráli 7:5. Děkuji všem, co letos hráli za B tým, a těším se na závěrečnou párty B týmu, kam budou zváni všichni účastníci. Těším se na další sezónu.“