29.03.2023
autor: Marek Švrkala

Béčko je druhé!

O víkendu mužská záloha odehrála poslední turnaj v Třebíči místo původně plánovaného Nového Městě na Moravě. Elévky a elévové odehráli předposlední turnaj v Jihlavě.

Béčko stříbrné!

Béčko v neděli odjelo k poslednímu turnaji základní skupiny do třebíčského údolí. K obsazení druhého místa jim stačila výhra nad poslední Přibyslaví. Spartak nedopustil žádné drama, a tak po zápase mohl slavit stříbrnou pozici a postup do nadstavby. Ve druhém utkání Béčko nastoupilo proti Žďáru nad Sázavou, který letos prohrál pouze dvě utkání, a to až na nájezdy. To platilo až do posledního zápasu této sezóny. Béčko sice prohrávalo, ale dokázalo utkání otočit a uštědřilo Žďáru teprve druhou prohru v základní hrací době! Gratulujeme ke druhému místu a teď doufáme, že si tým přenese formu do nadstavby. 

Vyjádření kapitána Martina Kose:
„Rezerva Spartaku se v posledním turnajovém dni utkala s posledním a prvním týmem tabulky. Notičky před utkáním zněly jasně. Dobrá obrana, jedna výhra = druhé místo. A díky tomu čtyři na naše poměry kvalitní utkání proti papírově silnějším týmům. Proti poslední Přibyslavi bylo po první třetině hotovo. Stav 7:0 hovoří jasnou řečí. Bohužel utkání se pak jen dohrávalo, což hrálo do not soupeři, který upravil kosmeticky skóre na konečných 11:4 pro B tým. Poučení je jednoduché. Pokud se nehraje naplno, tak těžko budeme vyhrávat jakýkoli zápas. 

Po hodině a půl jsme nastoupili proti suverénu letošní sezóny – Žďáru nad Sázavou. Soupeř hrál druhé utkání v řadě. Jelikož mu první místo nikdo nemohl vzít, nastoupili všichni jeho hráči. Od úvodu byl náš protivník více na míčku a vytvářel si více příležitostí. Po dvou třetinách tedy rezerva prohrávala 1:2. Bohužel 10 minut před koncem utkání odskočili Hrošíci o další dva góly a vypadalo, že je po zápase. Dva góly během chvíle ale vrátily Béčko do utkání. Rozhodující moment přišel záhy. Naše vyloučení nebylo potrestané. Naopak jsme trestali my, a to hned 2x! Velmi šťastná výhra byla na světě – 5:4. Děkuji všem zúčastněným. Děkuji i všem spoluhráčům, kteří nastoupili do této sezóny. Více jak tři desítky hráčů mají podíl na celkově druhém místě. Obranu jsme měli též druhou nejlepší a při nestandartním počtu hráčů jsme byli o parník nejlepší. Teď to dobré přenést do posledních utkání sezóny.“

Spartak Pelhřimov B vs. SK JUVENIS Přibyslav 11:4
Spartak Pelhřimov B vs. Hippos Žďár nad Sázavou 5:4

b465fcdf-8036-4b88-947f-e3be4b883cb8

Elévové a elévky

Vyjádření trenérky elévek Míši Opicové:
„Utrápené nedělní dopoledne, tak by se dal popsat náš předposlední turnaj v Jihlavě. V počtu 4+1 nemůžeme předvádět výkony, které bychom chtěly. V zápasech jsme sice předvedly bojovný výkon, ale i na samotných holkách bylo vidět lehké zklamání. Neměly jsme ani štěstí ve finální střelbě, kdy jsme netrefovaly prázdnou bránu, ale takový je sport. Musím tým pochválit za zlepšení hry tělem a za hru bez balonku. Doufám, že na poslední turnaj sezóny se sejdeme ve větším počtu. Děkuji hráčkám za jejich nedělní výkon!“

Vyjádření trenéra elévů Kuby Kováře:
„V prvních dvou zápasech si tým ve žlutých dresech pochvaluji za jejich individuální přístup, kterým dokázali držet krok se svými soupeři a zároveň si i vytvořit šance pro zakončení. Bylo to opravdu působivé a plné krásných momentů. Bohužel, v posledních zápasech se zdá, že florbalisté ve žlutém trochu polevili. Běhali dva k míčku, pozdě přistupovali k soupeři a nechávali mu prostor pro zakončení. Je to škoda, protože výkon v předchozích zápasech byl opravdu skvělý. 

Nicméně, druhý zápas proti jihlavským lvíčatům byl skutečným vrcholem. Děkuji oběma brankářům za jejich vynikající výkony a za to, že dokázali pochytat spoustu střel od soupeřů. Díky nim jsme si udrželi šanci na výhru a nakonec jsme ji získali. Dále bych rád poděkoval tatínkovi, který byl přítomen na lavičce u modrého týmu a pomáhal kluky nasměrovat. To je opravdu důležité, aby hráči měli na lavičce někoho, kdo je bude povzbuzovat a říkat jim, co mají dělat. Nemohu zapomenout ani na rodiče, kteří přišli podpořit své florbalisty. Je to skvělé, když vidíte, že máte podporu svých blízkých. 

Musím však říct, že tým v modrých dresech měl určitě lepší kvalitu, ale výkonem na hřišti to kluci bohužel neprokázali. Neustálé hádky mezi hráči a někdy i odevzdaný výkon způsobily, že výsledky nebyly takové, jaké by si kluci zasloužili. Věřím však, že tým v modrých barvách se vrátí do formy a dokáže ukázat svůj opravdový potenciál v dalších utkáních. Některé zápasy byly skutečně povedené a plné krásných momentů. Ještě jednou děkuji všem hráčům za skvělý výkon a předvedenou hru. Je to právě florbal, který nás dokáže vtáhnout do svého světa a udržet nás v napětí až do samého konce.“

 
 
Další články z této kategorie
26.04.2023
Ženy nakonec ve 2. lize skončily páté
O víkendu odehráli poslední turnaje sezóny ženy, elévky a elévové. Béčku začalo první kolo nadstavby.
21.04.2023
„Skoro“ poslední herní víkend
Předposlední dubnový víkend nám nabídne poslední ženský turnaj sezóny a elévové ukončí sezónu před svými diváky. Pro Béčko víkend znamená „začátek sezóny“, když odehraje první část nadstavby.
19.04.2023
Junioři jsou mistři Vysočiny, dorostenky mezi TOP16 v ČR
V sobotu hrály první kolo play-off dorostenky a junioři vybojovali první místo v tabulce. Na pelhřimovské palubovce přípravka odehrála poslední domácí turnaj sezóny a mladší žáci vyjeli na poslední turnaj sezóny do Světlé nad Sázavou.
1.S.K. P.E.M.A. Opava53
2.Torpedo Havířov53
3.FBC Vikings Kopřivnice43
4.Asper Šumperk39
5.Slovan Havířov37
6.Z.F.K. Petrovice35
7.1. FBK Sršni Rožnov31
8.Florbal Pelhřimov30
9.FBC Hranice26
10.FBC Přerov25
11.Snipers Třebíč24
12.1.MVIL Ostrava0
Nejbližší utkání
Partneři