22.04.2019

Béčko se přiblížilo pátému místu

Dvě vítězství si připsalo mužské béčko v dohrávce turnaje Regionální ligy. Konečné páté místo je na dosah.

Vraťme se ještě krátce o 14 dříve, kdy na turnaji v Písku béčko prohrálo obě svá utkání. V zápasech se silnou čtyřkou letošního ročníku nejvyšší regionální soutěže béčko uhrálo jen 3 body a nutno uznat, že i tentokrát byli oba soupeři lepší a po zásluze zvítězili. Pravdou je, že béčko jim to vlastními chybami, neaktivitou a nepřesnostmi příliš neztížilo.

FBC Sokol Písek - Spartak Pelhřimov B 10:4 - online
branky:
2. Michael Kolínský, 5. Michael Kolínský, 6. Daniel Kučera, 7. Michal Cigánek, 20. Michal Cigánek, 21. Vojtěch Mozr, 21. Lukáš Teska, 27. Daniel Špírek, 34. Daniel Špírek, 41. Vladimír Lešek - 9. Libor Čech, 24. Ladislav Běhounek, 31. Jiří Žák, 43. Ladislav Běhounek; rozhodčí: Jan Husák - Václav Patera; vyloučení: 3:2; využití: 1:2; diváků: 36; zásahy brankářů: Martin Hrubec  - Martin Domanský ; po třetinách: 4:1, 4:1, 2:2;

FK Slovan J.Hradec - Spartak Pelhřimov B 8:4 - online
branky: 4. Ondřej Šimek, 5. Ondřej Šimek, 21. Jakub Tejnor, 22. Marcel Šuranský, 23. Ondřej Stloukal, 24. Ondřej Stloukal, 35. Marcel Šuranský, 35. Jakub Florek - 14. Václav Fučík, 23. Ladislav Běhounek, 28. Jiří Žák, 38. Václav Fučík; rozhodčí: Nikola Staňková - Jan Husák; vyloučení: 6:1; využití: 1:2; diváků: 32; zásahy brankářů: Petr Toman - Ondřej Kocián; po třetinách: 2:1, 4:2, 2:1;

Turnaj v Dolní Cerekvi nejprve nabídl souboj s béčkem Hipposu Žďár nad Sázavou. Utkání plné hráčů ostřílených první ligou na obou stranách hřiště nabídlo sice ne tak rychlé, ale přesto zajímavé utkání plné pěkných kombinací i velké množství branek. Pelhřimov byl více na míčku, přesněji kombinoval a byl efektivnější v zakončení.

Hippos Žďár n/S. B - Spartak Pelhřimov B 5:8 - online
branky:
4. Ondřej Zerák, 13. Lukáš Zeisel, 37. Ondřej Zerák, 37. Jan Ušák, 45. Jiří Tlustý - 5. Jan Koten, 6. Jan Knězů, 8. Jiří Žák, 16. Jiří Žák, 19. Lukáš Zrzavý, 20. Jiří Žák, 23. Martin Kos, 43. Petr Zajíček; rozhodčí: Jaroslav Štolc - Pavel Stejskal; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; zásahy brankářů: Petr Krátký - Ondřej Kocián; po třetinách: 2:3, 0:4, 3:1;

Do utkání s FBŠ Jihlava šla sestava již notně prořídlá, ale o to víc chtěla soupeři oplatit porážku z úvodního turnaje sezóny.  Pelhřimovu se dařilo být hodně času na míčku a postupně si vybudoval vedení 6:0. Jenže pak se pěti brankami Jihlava dostala na dostřel a možná jak diváci, tak i soupeř podlehli dojmu, že se béčko Spartaku dorazí samo. Hráči ale ještě našli zbytky sil, vrátili se k zodpovědnější hře v obraně a dalšími dvěma brankami nakonec rozhodli o konečném vítězství.

Spartak Pelhřimov B - FBŠ Jihlava 8:5 - online
branky:
11. Jiří Kučera, 13. Lukáš Zrzavý, 13. Jiří Kučera, 20. Jan Koten, 24. Jiří Žák, 28. Jan Koten, 44. Jan Koten, 45. Jiří Žák - 29. Jakub Horský, 32. Štěpán Seidl, 33. Jakub Horský, 37. Jakub Horský, 41. Filip Kolář; rozhodčí: Jaroslav Štolc - Filip Novák; vyloučení: 1:3; využití: 1:0; zásahy brankářů: Martin Domanský - Patrik Kalina; po třetinách: 3:0, 3:1, 2:4;

Věrným fanoušků děkujeme za podporu. V obou zápasech nás podrželi brankáři, dařila se přesná, rychlá a neuspěchaná kombinační hra, jen to zakončení mohlo být ještě lepší. V obraně se doplácelo na nedůrazné dostupování, případně na umožnění přečíslení. Poslední turnaj se hraje hned za týden a tři body z něj dají béčku 100% jistotu páté příčky.