01.05.2024
autor: Martin Domanský

Béčko ukončilo sezónu jako mistr

Mužská záloha jela do Tábora v pozici, že ji stačí jedno vítězství, aby se stala mistrem Regionální ligy Vysočina a Jižní Čechy. Tento cíl béčko splnilo a jako třešničku vyhrálo i čtvrté utkání v nadstavbě.

Začneme prvně shrnutím posledního turnaje očima kapitána Martina Kosa:
„A pohádky je konec! Jestli existuje dokonalost, rezerva se jí přiblížila! Herně ne, tam je cesta dlouhá, ale výsledkově ano! Cíl sezóny – postup do baráže splněn! Co bylo důležité, podařilo se vyhrát základní část, tedy pořádat jeden z turnajů baráže o postup do divize (doma dvě výhry – 6 bodů). Do Tábora jsme jeli s vidinou umístění do třetího místa a bojem o stupeň nejvyšší. Ano – podařilo se! Nejprve celkem poklidná výhra nad Sabots 8:4 – znamená první místo (bez ohledu na nedohrané zápasy) a tedy postup do divize (což nechceme a bohužel nemůžeme). V závěrečném utkání turnaje už o nic nešlo (samozřejmě hrajeme o čest). Výhra proti postupujícímu již diviznímu Táboru byla o to sladší – 6:5 po nájezdech.”

Sabots
„Jako v každém zápase se začalo oboustranně opatrně. Jako první se prosadil gólem Zábrana, který chytil na konci sezóny střeleckou slinu. Po první třetině nic nenasvědčovalo tomu, že se schyluje k přestřelce. Opak byl pravdou. Sabots mají ve svém středu nadprůměrné hráče, kteří ukazují kvalitu celou sezónu a nejinak tomu bylo v tomto zápase. Odehráli proti rezervě nejlepší zápas sezóny. Po jejich využitém trestném střílení bylo po druhé části vyrovnáno 3:3. Závěrečná čtvrthodina patřila Spartaku, který v polovině třetiny během 5 minut 5x skóroval. Soupeř pouze ranou k tyči korigoval na 8:4.“

+ blokování střel
- standartní situace 

Tábor
„V utkání proti domácímu Táboru byl odměnou za sezónu. Vše bylo dokázáno. I tak se šlo do zápasu s tím, že chceme vyhrát a předvést lepší výkon (oproti Sabots). Dokázat sobě i našim věrným fanouškům, kdo je nejlepší! Nástup byl famózní. První střídání gól (po našem faulu). Druhé střídání – gól číslo dvě. Mít formu z minulého týdne, dovolím si tvrdit, je hotovo. Branky začaly postupně po málu padat, ovšem pouze do sítě Spartaku. Tím pádem byl ve 26. minutě v Táboře hodně veselo (2 ze 4 branek z kategorie zadarmo!). Vedení 4:2 vydrželo naštěstí pouze dvě minuty. Po menší bouřce na lavičce a fotbalovém přikopnutí, se nadvakrát prosadil Papež Vít. Vrátil tím hosty do hry. 

Heslem před závěrečnou třetinou bylo slovo trpělivost. V sezóně jsme si několikrát ověřili, že vyčkat na příležitost aktivním přístupem se vyplácí. Nejinak tomu bylo i v sobotu. Dva góly během dvou minut a na koni byl znovu Pelhřimov. Vítězství v základní hrací době nebylo přáno ani jedné straně. Power play netypickou akcí 20 vteřin před koncem znamená vyrovnání na 5:5. Následují nájezdy. Střelcům se nedaří. Souboj Václavíků vyhrává náš Hojer, který bránu 100% zavřel. Jeden gól tedy stačí na vítězství. Výsledek dal razítko, kdo byl tuto sezónu v regionu nejlepší – Spartak Pelhřimov B!” 

+ nástup do utkání, trpělivost, výhra 
- 2 darované góly 

„Předvedená hra nebyla dle našim představ, jenže soupeřům šlo o hodně. Obrany se u všem týmů zpevnily, takže florbal ještě více pokulhával. Spartak ukázal, že obrana je základem úspěchu. 11 inkasovaných gólů ve čtyřech utkání hovoří jasně. Při hře 5 na 5 dokonce pouze 9! Je to obrázek zlepšené obrany, dobře chytajících gólmanů a v neposlední řadě nemohoucnosti soupeřů. Hlavní díl má tým, což je to nejdůležitější. Takže TÝME děkuji! Být nespokojený po titulu – ukázka toho, že chceme víc a toho si cením ze sezóny nejvíc. Spolu s tím, že do sezóny nastoupilo 22+2 hráčů. Díky! Odpočiňte, těžko se sejdeme ve stejné sestavě (přeji vám, ať hrajete hlavně v A), ale když to občas vyjde, je na co navázat. Víme, že můžeme být lepší, chceme být lepší a budeme lepší!”

Shrnutí sezóny kapitánem Martinem Kosem
„Béčko (Ačko) vládlo, kde se dalo! Jako již psáno. Rezervě se dařilo v této sezóně nad očekávání. Týmově se moc chyb nenašlo. K tomu samozřejmě přispívají hráči A týmu, kteří pravidelně, pokud to jde, nastupují. Nechybí ani junioři, takže papírových béčkařů bývá často poskromnu. Na druhou stranu, když byl tým papírově silný, prohrál doma v základní části se Světlou. Se stejným soupeřem dokázal bodovat u nich doma. Přitom hrálo A a nastoupili kluci, kteří vůbec netrénují. Což ukazuje pořád jejich kvalitu a obětavost. Za což mají velký kredit! Díky! V tomhle je prostě síla B! 

V základní části přibylo do statistik 14 výher, 2 prohry po nájezdech a dvě v základní hrací době (jednou o gól a jednou, když o nic nešlo). Do zápasů nastoupilo 22+2 hráčů. Podařilo se jim vstřelit 120 gólů (lepší pouze Sabots o tři). Inkasovaných bylo 76, což byl po Světlé, která spadla z divize, opět druhý nejlepší výsledek. Cesta k prvnímu místu vedla přes nejméně trestných minut – pouze 10 trestů je skvělou vizitkou. Když k tomu připočteme 100% hru v oslabení. Přidáme 3 vstřelené góly, nikdo ze soupeřů se k tomu ani nepřiblížil. Přesilová hra, ačkoliv často kostrbatě hraná, nakonec druhá nejlepší – 55% využití. Kaňkou je jeden lacino inkasovaný gól. 

Tyhle skvělé výsledky dokázali modro-žlutí ještě posunout v baráži o divizi. Ve čtyřech utkáních proti nejlepším celkům! Ani jedno vyloučení! Dvě ze tří využitých přesilových her! První výhra po nájezdech v sezóně. A nejlepší gólmani v baráži – řečí čísel! Kdo to má? Aby toho nebylo málo, tak útoku pořád patří první místo, ale obrana už je o parník nejlepší. Nejlepší trenéři ví, že obrana vyhrává těžká utkání. Rezerva se to pokusila napodobit. Skóre +14 a pouze 11 inkasovaných gólů. Kéž by se tohle opakovalo v dalších sezónách. 

Březina a Václavík – oba kluci ukázali posun, a že dokáží chytat, když o něco jde, což je nejdůležitější! 

Rejzek – nejtýmovější hráč – to mluví za vše 
Martínek – univerzál, který bohužel pro něj pendluje sestavou A i B 
Kučera – přidal další rok ve své nesmrtelné kariéře 
Holas – juník, který toho má ještě dost před sebou 
Slavětínský – eso, které v nouzi vytahuje Žák z rukávu 
Smejkal – chytrý hráč, kterých není bohužel mnoho 
Charouzek – tvořivý hráč a střelec 
Koten – trenér s myšlenkou 
Zrzavý – moje slabost – má vše, co má mít 
Papež Vojtěch – utržený ze řetězu 
Vlach – velký potenciál, co brzdí hlava 
Dohnal – na vteřinu vypne, hraje a zase vypne 
Tříska – hlavně klid, pak je líp 
Zábrana – Harapes nahazovač, ale funguje to 
Mynařík – tichý univerzál 
Čech – kanón 
David – ze střelce univerzálem 
Kysela – na beku se mu lépe dýchá 
Knězů – opora 
Papež Vít – poctivý šikula, co hodně boduje 
Žák – pořád střelec 

To jsou oni. Každý přispěl svým dílem k této povedené sezóně. Kdo nedostal příležitost letos hrát, stížnosti víte kam.”

Spartak Pelhřimov vs. Sabots Jihlava 8:4 (Fotky z utkání ZDE)
Spartak Pelhřimov vs. 1. FbK Tábor 6:5pn (Fotky z utkání ZDE)
 

Elévové ukončili ligovou sezónu v Telči

Vyjádření trenéra Libora Březiny
“Na poslední letošní soutěžní turnaj jsme jeli do Telče. Turnaj jsme pojali jako přípravu na náš vrchol sezóny, turnaj v Milevsku. Herně dopředu to jde, bránit se nám pořád moc nechce, hlavně když vedeme. Jinak jsem s turnajem vcelku spokojený. Těžko ale něco z toho vyčíst, když proti nám nestojí na turnaji těžký soupeř. Bohužel je to v celé sezóně pořád dokola, až na družstvo z Okříšek. S tímto soupeřem jsme se potkali bohužel jenom jednou na domácím turnaji. Jak to říci jinak, snad na příkladu z posledního turnaje. Hrajete zápas 13 minut, stav 17:3 pro nás a to ještě více jak polovinu nebráníme a 5 branek dáme ve čtyřech bez brankáře za poslední 3 minuty. Samozřejmě máme odehráno za sezonu nejvíce utkání na Vysočině, když sečteme zápasy za elévy a mladší žáky, ale ta těžká utkání spočítáte skoro na jedné ruce. Všechny hráče bych pochválil za jejich přístup, ale někdy to taky skřípe. 80 procent teamu odehrálo svůj poslední turnaj za elévy a příští rok bude hrát už mladší žáky, možná zase se mnou? 

Děkuji také mým asistentům za odvedenou práci. Díky všem rodičům, babičkám, dědům a všem ostatním, kteří nás na turnajích podporovali a chtěl bych je pozvat na turnaj do Milevska, kde ukončíme letošní sezónu. V Milevsku nás čeká obhajoba loňského druhého místa a nebude to nic jednoduchého, florbal dvakrát rychlejší, důraznější a každé zaváhání bohužel končí gólem. Samozřejmě počítáme s vaší podporou na stadionu a doufám, že nás zase dotáhne do finále.”

Fotky z turnaje v Telči si můžete prohlédnout ZDE

Další články z této kategorie
23.04.2024
Shrnutí předposledního ligového víkendu
Konec sezóny klepe na dveře. Junioři byli na posledním turnaji stoprocentní stejně jako doma béčko. Ženy si z Tábora odvezly jednu výhru a konečné čtvrté místo.
18.04.2024
Blížíme se do finále…
Před námi je předposlední herní víkend. Po víkendu končí ligová sezóna jak ženám a juniorům, tak i mladším žákům a přípravkám. Béčko doma začíná nadstavbu! Sezóna se nám sice blíží ke konci, ale tréninky dál pokračují dle členské.
10.04.2024
Sezóna se pomalu blíží ke konci
Ženy odehrály v sobotu doma předposlední turnaj. Dorostenkám a starším žákům skončila tento víkend sezóna.
Nejbližší utkání
Partneři