21.11.2023
autor: Martin Domanský

Bojovalo se, ale neúspěšně

Áčko hostilo v sobotu před domácím publikem rozjetou Slávii Plzeň, která roli favorita potvrdila a odjížděla o tři body bohatší.

V první třetině to vypadalo velice nadějně, když po minutě utkání už domácí vedli 1:0 zásluhou dlouhána Ládi Běhounka, který letos našel střeleckou formu. Hladový Láďa mohl po chvíli přidat další zářez, ale tentokrát byl úspěšnější hostující gólman. V osmé minutě přišla domácí přesilovka a pelhřimovští fanoušci hnali svůj tým za dalším gólem. Nejblíže byl Martin Blažek, jenže trefil do nohou skákajícího Trhlíka. Po domácí přesilovce zaúřadovala dvakrát Plzeň, když během tří minut obrátila skóre na svoji stranu. Vyrovnávací branku měl na čepeli uzdravený Tomáš Kocián, který netrefil zívající prázdnou klec. Plzeň následně darovala přesilovku domácím, která už přinesla vyrovnání. Přízemní střelou na bližší překonal Trhlíka táta od rodiny Martin Blažek. Z role střelce se Martin stal vyhnancem a za bránění ve hře si šel sednout k pořadatelskému stolku. Dlouho si tam nepokecal, protože po devíti sekundách Plzeň využila převahu jednoho muže na hřišti a opět vedla 2:3. V první třetině nebyli rozjetí jenom hráči, ale i rozhodčí. Minutu a půl před koncem se hrálo opět o jednoho muže méně, a to na straně Plzně. Siréna se blížila a Spartak hledal šanci na střelu, která měla vyrovnat skóre. 51 sekund před koncem první třetiny přišla krásná změna pozic, která rozhodila plzeňský blok a vedlo to k vyrovnávacímu gólu. Krásná práce před brankovým prostorem Kryštofe. První třetina nabídla celkem šest gólů a čtyři vyloučení. Pro oko diváka atraktivní třetina.

Druhá třetina nabídla méně gólů, ale možná i rozhodující okamžiky. Plzeň ve třetí minutě odskočila opět do jednobrankového vedení, když ze vzduchu trefil míček Malkus a nedal Domkovi šanci. Vyrovnání na čepeli měl dnes aktivní Láďa Běhounek, ale opět byl úspěšnější plzeňský gólman. Pelhřimov dostal možnost vyrovnat při další přesilovkové hře, jenže tentokrát to nevedlo ani ke střele. Plzeň se pomalu, ale jistě dostávala více na koně. Pelhřimov opět nezapomněl podpořit v hledišti odchovanec Petr Zajíček, který po úspěšné sezóně přestoupil do superligových Pardubic. V případě volna si najde čas a pomůže svému mateřskému klubu i na hřišti, což bohužel dnes nemohl. V polovině utkání byl ve velké šanci Vojta Papež a kápo Honza Knězů, ale ani jeden neumístil míček za záda Trhlíka. Že Libor stále umí předvádět skvělé zákroky, ukázal v 32. minutě utkání. Zákrok alá když máš hlavu na správným místě. Tři minuty před koncem přišlo vyloučení Víti Papeže za zdržování, které využila Plzeň a navýšila své vedení o dvě branky. Tady by pokladníci Tomáš Kocián a Vojta Martínek měli poslat fakturu na pěknou částku. Osm sekund před koncem ještě rozhodčí stihl vyloučit na 2+2 plzeňského Filipa Štědrého.

Třetí třetina začala početní výhodou domácích a tu proměnil Martin Blažek střelou pod břevno. Jeho gól znamenal snížení na 4:5. Bohužel v dál trvající převaze hráčů v poli už Spartak nenašel recept na vyrovnání, a tak Plzeň po skončení přesilovky začala úřadovat. Během tří minut Plzeň vsítila míček za záda Libora Domkáře hned třikrát. Když to vypadalo, že je po zápase a Plzeň si ubrání náskok čtyř gólů, vykřesal naději Víťa Papež. Ten po chybě hostí poslal míček za záda Trhlíka. Plzeň dokázala odpovědět během minuty a čtyřbrankové vedení na stranu Slavie vrátil Kuhajda. Musí se uznat, že domácí nebyli smíření s prohrou a do posledních minut dali všechnu sílu. O šestý gól se postaral drzý Honza Knězů, který prokličkoval až na osu a míček backhandem poslal za záda Trhlíka. Poslední minuty byla hra velice otevřená a Libor měl plné ruce práce, aby odvrátil desítku. Dál se nikdo už nezapsal mezi střelce a Pelhřimov musel odevzdat tři body Plzni, která si připsala třetí vítězství v řadě. Děkujeme soupeři za utkání i jeho skvělým fanouškům, kteří pomohli vytvořit skvělou atmosféru. Sobotní utkání navštívilo 207 diváků!

Spartak Pelhřimov vs. FBŠ Slavia Plzeň 6:9

Vyjádření trenéra Honzy Kotena:
„Po úvodní spíše opatrné třetině soupeř začal napadat, s čímž jsme měli v úvodu problémy, měli jsme také řadu vyložených brankových příležitostí, které jsme ale nedokázali proměnit. Ve třetí třetině byl soupeř výrazně efektivnější v zakončení a po zásluze dnes veze z Pelhřimova body. Nám dnes chyběl větší důraz v přebrankovém prostoru. Díky fanouškům obou týmů za super atmosféru.“

Fotky z utkání si můžete prohlédnout ZDE

Béčko na dále druhý

Tým Jirky Žáka se v neděli představil na domácí palubovce. Hned ranní utkání znamenalo přímý boj o první místo se Světlou nad Sázavou. Béčko ještě 10 minut před koncem vedlo 4:3, ale favorit ligy zvládl utkání otočit a nakonec bral tři body za těsnou výhru 5:6. Druhé utkání proti Žďáru nad Sázavou se muselo vyhrát, aby béčko udrželo bezpečný bodový odstup na třetí tým. A to se povedlo. Utkání béčko mělo bezpečně ve svých rukách a postupně navyšovalo vedení až na konečných 8:2

Vyjádření kapitána Martina Kose:
„Nadcházející víkend čekal „rezervu“ Spartaku domácí turnaj s příchutí boje o první místo v tabulce. Bohužel bez úspěchu. Prohra vzhledem k výsledkům nejspíš odsuzuje B tým k boji o druhé postupové místo, které se podařilo prozatím uchránit. Světlá v minulé sezóně hrající divizi spadla zpět do regionálky. Soutěží prochází až na jednu výjimku (proti Pelhřimovu) bez ztráty kytičky. Velmi opatrné utkání bez větších šancí rozehrál lépe soupeř. Ačkoliv přišlo vyrovnání, odcházelo Sklo do „šaten“ ve vedení 2:1. Ve druhé části přišla otočka a 12 minut před koncem se poprvé jeden z týmů dostal do dvougólového vedení. Opakovaná laxnost v obraně vedla během dvou střídání k vyrovnání na 4:4. Nepomohl ani time out a najednou byl na koni soupeř. Rezerva vyrovnala při početní výhodě, jenže na druhé straně rozhodla střela přes obránce. Přes závěrečný tlak se při power play nepodařilo vyrovnat.
+ hra v oslabení a přesilové hře
– netrefování brány z volných pozic a hlavně laxní obrana
– hra 1 na 1

Druhý zápas zastihl B v jiném rozpoložení. Od začátku utkání bylo lepším týmem nežli Hippos, což bylo potvrzeno i gólově. Jedinou kaňkou byly dvě nevyužité přesilové hry v prvních dvou třetinách, ale i to se nakonec obrátilo. V poslední části jsou využité dvě ze dvou. Žďár pouze korigoval minutu před koncem. O dost pohlednější utkání s více šancemi končí 8:2.

Dorostenci ve Světlé ukázali, co je pelhřimovský válec
Dorostenci pod vedením Marka Ješátka prochází letošní sezónou bez ztráty kytičky a až na jediné utkání (výhra 1:0) vyhrávají rozdílem třídy.

Vyjádření trenéra Marka Ješátka:
„První zápas jsme byli lepším týmem od začátku až do konce. Jediné, co nám trochu dělalo problémy, byly rychlé brejky soupeře a slabší chvilky v první třetiny, kdy jsme se zbytečně přizpůsobovali tempu soupeře.

Druhý zápas s průběžně druhým týmem tabulky byl náš nejlepší v sezóně. Hlad po vítězství, bezchybná obrana, sebevědomí na balonku a do puntíku dodržené taktické pokyny. Za mě téměř bezchybný výkon, na kterém bychom měli stavět do budoucna. Velká poklona celému týmu.“

Přípravka

Vyjádření trenéra přípravky Luďka Charouzka:
"
V neděli 19.11. se obě družstva přípravek zúčastnila dalšího turnaje, přivítala nás Přibyslav. Dorazili jsme v plné síle a náš herní projev byl opět velice aktivní. Naše mladší družstvo dokázalo vyhrát jeden zápas a i v ostatních zápasech drželo se soupeřem krok a zaslouženě si odvezlo bronzové medaile. Družstvo modrých neponechalo nic náhodě, s chutí si zaútočilo a za předvedené výkony si odváží zlaté medaile. Děkuji všem zúčastněním a věříme v další úspěšné pokračování."