07.11.2023
autor: Martin Domanský

Bojovalo se, ale Poutník aréna padla…

Spartak přivítal na domácím hřišti Troopers. Že to nebude lehký boj o tři body i prodloužení série domácích výher, ukazovalo to, že z devíti vzájemných utkání Pelhřimov nedokázal vyhrál ani jedno.

Po sobotě se tato záporná statistika navýšila na deset utkání.

Pelhřimov začal utkání na dvě lajny a bylo to znát na aktivitě. Hlavně se ukazovala druhá lajna Láďa Běhounek – Víťa Papež – Viktor Vlach. Viki vystřelil první dvě rány domácích, ale ani jedna nenašla cíl. Změnu skóre přinesla až střela Ládi Běhounka. V polovině třetiny rozhodčí viděli hru na zemi Vojty Papeže a hosté si zahráli první přesilovku. Uběhlo 30 sekund a bylo vyrovnáno. Viki minulé utkání vstřelil svůj první gól v sezóně a při chuti byl i před domácím publikem. Jen míček ne a ne najít správný směr. To Troopers využili chybu domácích a po 15 minutách utkání vedli 3:1. Půl minuty před koncem třetiny měl snížení na čepeli Viktor Vlach, ale trestuhodně netrefil úplně prázdnou bránu.

Druhá třetina začala aktivnější hrou hostí, ale pak Spartak začal trápit hostující obranu. První velkou šanci druhé třetiny měl Viki, který tentokrát zamířil míček do sítě, ale bohužel z vnější strany branky.  Když se objevil v hledišti skaut Béčka Jirka Žák, který se šel podívat, jaké koně si vybere na nedělní turnaj, tak se hráči áčka začali prosazovat. Snížení zařídili dva nejstarší hráči na hřišti. Martin Blažek našel zpoza branky Marka Švrkalu a ten poslal míček do šibenice. Tuto akci Jirka asi neuznal zajímavou, protože ani jeden si nominaci nevysloužil. O tři minuty déle si Pelhřimov zahrál přesilovku, ve které se chytrou tečí prosadil Víťa Papež a asistenci si připsal Honza Knězů. Tato akce zaujala Jirku a oba hráči jeli na nedělní turnaj. O nominaci se snažil i Viktor, ale tomu nebylo přáno, další jeho střela nenašla cíl. V posledních sekundách předvedl důležitý obranný zákrok Vojta Papež a to znamenalo, že do poslední třetiny se šlo za nerozhodného stavu 3:3.

Spartak čerstvě nadechnutý k obratu dostal hned v první minutě ránu v podobě čtvrtého gólu v podání Troopers. V sedmé minutě se opět zapsal do statistik Víťa Papež, ale tentokrát dvěma minutami na trestné lavici. Aspoň nebude závidět pokutu za vyloučení svému bratrovi. Oslabení Pelhřimov ustál a mohlo se pokračovat v bojích o vyrovnání. To ještě nepřišlo při přesilové hře, ale až tři a půl minuty před koncem z čepele Kryštofa Smejkala. Po Smejkalově vinglu se Poutník aréna otřásla až v základech. Ještěže ji neprojektoval Jirka Žák. Bohužel rychlé ochlazení přišlo o necelé dvě minuty déle, když Troopers vstřelili svůj pátý gól. Spartak zkusil hru v šesti, ale vyrovnání už nepřišlo a poprvé v letošní sezóně se doma neslavilo.

Vyjádření trenéra Honzy Kotena:
„Z naší strany dnes hodně kostrbatá rozehrávka, na druhou stranu dobrý důraz v útočném pásmu, jenže gólově nedotažený. V rozhodujícících fázích zápasu jsme nebyli efektivní v zakončení, soupeř byl v  této činnosti jednoznačně  lepší. Děkuji soupeři za utkání, ve kterém nám vzal první body v domácí hale a divákům za super atmosféru.“

Spartak Pelhřimov vs. Troopers 3:4
Fotky si můžete prohlídnout ZDE

Béčko se drží na špici tabulky

Tým vedený Jirkou Žákem se po nedělním turnaji usadil na druhém místě tabulky a spolu se Světlou nad Sázavou vládnou lize. Vedoucí Světlá má po osmi utkáních 23 bodů, druhý Pelhřimov má 20 bodů a třetí Sabots ztrácí 7 bodů! Jirky skauting při sobotním utkání se vyplatil, hlavně při výběru Víti Papeže, který se proti Žďáru nad Sázavou ještě rozkoukával a připsal si 1+1. Ale ve druhém utkání si připsal celkově 6 bodů (2+4).

Vyjádření vedoucího týmu Jirky Žáka:
„Dnešní den odjel B tým k dalšímu turnaji do Nového Města na Moravě. V prvním zápase nás čekal Žďár, utkání jsme nezačali nejlépe, dvě třetiny jsme dotahovali náskok soupeře a ve třetí jsme rozhodli o zisku zasloužené výhry. Do druhého zápasu jsme nastoupili proti domácímu týmu z Nového Města na Moravě. Od začátku jsme byli lepším týmem, což jsme potvrzovali gólově. Dvě třetiny jsme hráli florbal, kterým se chceme prezentovat, třetí třetinu jsme vypadli z koncentrace, ale odvážíme si výhru 10:5 a šest bodů. Na příští domácí turnaj se těšíme ve stejné sestavě.“

Spartak Pelhřimov vs. Hippos Žďár nad Sázavou 6:3
Spartak Pelhřimov vs. Nové Město na Moravě 10:5

Těsná výhra a pak pelhřimovský válec…

… takhle se dá popsat nedělní turnaj dorostenců, kteří vyhráli těsně 1:0 proti Bystřici n. P. a ve druhém utkání nadělili 17 gólů žďárským hrochům, když v Poutník aréně vstřelil šest branek Mikuláš Bernad. K tomu si připsal ještě pět asistencí.

Vyjádření trenéra Marka Ješátka:
„První zápas nás nezastihl úplně v dobrém rozpoložení, spousta zbytečných ztrát, zahozených šancí a na můj vkus málo sebevědomí na balonku. Když do toho přidáme i důrazného a dobře bránícího soupeře, vyjde z toho hubená výhra 1:0. Pozitiva určitě zlepšený vykon druhé pětky a opět dobré nasazení. Své svěřence bych hlavně pochválil za to, že dokázali utkání dotáhnout do vítězného konce, i když to zrovna moc “nelepilo”.

Druhý zápas – po slabší první třetině, kdy se soupeř dostal dokonce do krátkého vedení po našem nedůrazu v předbrankovém prostoru, jsme se uklidnili a zase začali předvádět to, co nás zdobí a soupeři do konce už nedali žádnou šanci a přidávali gól za gólem. Celkově všem děkuji a těším se na další kvalitní výkony.“

Spartak Pelhřimov vs. Bystřice n. Pernštejnem 1:0
Spartak Pelhřimov vs. Hippos Žďár nad Sázavou 17:6

Dorostenky udržely druhé místo

V sobotu odehrály další turnaj pelhřimovské dorostenky. Prvně se utkaly s FbC Písek, se kterým letos jednou prohrály, a tak měl Pelhřimov co vracet. Po první třetině dorostenky vedly 3:2, ale Písek dokázal ve druhé třetině vyrovnat a dokonce i skóre obrátit. Třetí třetina žádnou změnu nepřinesla, a tak si Pelhřimov připsal s Pískem prohru i ve druhém vzájemném střetnutí. To ve druhém utkání proti Milevsku dorostenky vedly po dvou třetinách už 5:1 a nakonec vyhrály 6:2.

Vyjádření trenéra Honzy Knězů:
„Úvodní zápas s velmi kvalitním soupeřem začal šancemi na naší straně, bohužel jsme byli první, kdo inkasoval. Naštěstí jsme třemi pohlednými góly dokázali zápas na malý moment otočit. Pak jsme ale soupeři darovali góly. Slovem “darovali” myslím úplně nahráli, nebo uvolnili cestu, aby si branku dal. Tyhle chyby hodně bolí, jedinou útěchou je, že to snad už nikdy neuděláme! Těší mě, že jsme si v zápase vytvořili spoustu gólových šancí, hlavně na konci zápasu, kdy chyběl hodněkrát jen kousek, takže to beru jako pozitivum. Proměnit je by mě těšilo více, ale ne vždy se to daří (pracujeme na tom). Na druhou stranu soupeř ukázal svou vyspělost a ani po naší rychlé otočce na 3:1 nepanikařil a situace řešil s klidem. Tenhle zápas hodně bolí, ale nemáme se na co vymlouvat.

Druhý zápas byl podobného typu. Předvedli jsme spoustu pohledných akcí, ze kterých padly i nějaké ty góly. Na konci zápasu jsme ale opět ukázali hloupost, zbrklost a velkou nevyspělost, což mě docela rozčiluje, protože jednu a tu samou věc vyřešíme jednou dobře a jednou, no… bez komentáře. Od některých hráček do dalších zápasů čekám mnohem, mnohem více, od některých “jen” více. Pokud někomu chybí motivace, může se strojem času podívat o 2 roky zpět na počet vstřelených branek a chvíli v té době zůstat…“

Spartak Pelhřimov vs. FbC Písek 3:4
Spartak Pelhřimov vs. Došwich Milevsko 6:2

Mladší žáci se představili doma

Vyjádření trenéra Libora Březiny
„Elevové se v letošní sezóně poprvé představili v Poutník aréně a to hned v kategorii mladší žáci. Kluci odehráli tři utkání. První jsme proti Jemobu vyhráli a další dvě proti velice kvalitním soupeřům ze Světlé nad Sázavou a domácímu týmu Spartaku sice prohráli, ale s hlavou nahoře. Každému z nich jsme dokázali nadělit 5 branek, i přesto že jejich branky hájili opravdu dobří gólmani. Samozřejmě, že já tam vidím nedostatky, které se snažíme klukům hned na střídačce říkat. My sem ale jezdíme sbírat zkušenosti, které potom v kategorii elévů jsme schopni převést do hry a soupeře přehrávat místy až o dvě třídy.

Přesto i tady v kategorii mladší žáků jsme ve spoustě věcí lepší. Vyzvednu třeba tyto tři. Hra jeden na jednoho- nebojíme se hrát soupeřům do těla, i když jsou o hlavu větší a souboj ustát. Další je hrát před bránou a být tam důrazní, protože tady se dávají góly a ne v rohu u mantinelu. No a ještě ten nejdůležitější jeden tým, jeden cíl. Tato poslední vlastnost nás opravdu zdobí, v té jsme prostě zase nejlepší!!!! Pro letošní sezonu v kategorii mladší žáci jsem měl takový malý cíl zopakovat dvě výhry a dvě remízy z loňska. Za dva turnaje je cíl vlastně splněn a to tři výhry v této kategorii. Borci super!“

Vyjádření trenéra mladších žáků Samuela Mareše:
"
musím pochválit oba týmy za super výkon. Bylo tam dost mezer, na kterých budeme o tréninku pracovat. Musíme zapracovat obecně na všem a budeme se tešit na lepší zítřky"

Fotky z turnaje mladších žáků si můžete prohlédnout ZDE

Přípravky

Vyjádření trenéra přípravky Luďka Charouzka:
"V sobotu 4.11. se uskutečnil další turnaj našich nejmladších nadějí. Tentokrát jsme k zápasům vyrazili do Světlé nad Sázavou a to v hojném počtu 20 hráčů a hráček. Všichni hráči příkladně bojovali a s předvedenými výkony museli být trenéři spokojeni. Naše mladší družstvo sice většinu zápasů prohrálo, ale soupeřům jsme nedali rozhodně nic zadarmo a hráči nabrali další cenné zkušenosti. Naše druhé družstvo, složené z již "ostřílených" borců  naopak nedalo soupeřům moc šancí a všechny své zápasy s přehledem vyhrálo. Potěšující byl hlavně fakt, že z hráčů byla vidět velká chuť hrát a hrou se bavit.
Děkuji všem zúčastněním a věříme v další úspěšné pokračování."