02.10.2018
autor: Jan Koten

Černá noc, pak začalo svítat

Áčko zavítalo na půdu pražských Kobylis v kompletní sestavě. Zisk tří bodů měl být nikoli předem jasným, ale přesto očekávaným výsledkem.

Vstup do utkání byl jako z černého snu. Mnoho nepřesností, špatné zpracování nahrávek, odskakování míčků apod. rozhodně hráčům na jistotě nepřidalo. A když po 17 minutách svítil na ukazateli skóre 5:2 pro domácí, bylo ještě hůř. Chyby brankáře, chyby hráčů, nedůslednost. To byly hlavní důvody neúspěšného vstupu do utkání.

Druhá třetina přinesla obrat. Nejen výsledkový, ale zejména herní. Defenziva podpořená výkonem brankáře a ofenziva nakopnutá pěknými brankami znamená nejen vynulování střelců soupeře, ale také srovnání stavu. Závěrečná třetina byla už v režii Pelhřimova, který dobře kombinoval a dvěma brankami rozhodl utkání. Soupeř už pouze snížil při hře bez brankáře na konečných 6:7.

Co zlepšit do příště: vstup do utkání a samotný přístup k utkání od samého začátku. Aktivní práci obránců směrem dopředu a důsledné plnění defenzivních úkolů od útočníků směrem dozadu. Soupeři dokáží potrestat naše chyby, kterých se můžeme vyvarovat při maximálním nasazení. Chyby přijdou, to je jasné, ale nemohou pramenit z lenosti, pohodlnosti, laxnosti či bojácnosti. Tým určitě zaslouží pochvalu za další otočený zápas.

Florbal TJ Kobylisy - Spartak Pelhřimov 6:7 - textový online
branky: 12. Lukáš Panenka, 12. Filip Janeba, 12. Matouš Neužil, 17. Lukáš Panenka, 17. Ondřej Filip, 58. Ondřej Kočí - 13. Viktor Vlach, 13. Václav Fučík, 25. Viktor Vlach, 28. Tomáš Kocián, 32. Vojtěch Mozr, 55. Ladislav Běhounek, 57. Martin Blažek; rozhodčí: Tomáš Sommer - Michal Taufmann; vyloučení: 3:1; využití: 0:0; diváků: 15; zásahy brankářů: Marek Paleček 1, Marek Paleček 1, Marek Paleček 7 - Jakub Kuchař 11, Jakub Kuchař -2, Jakub Kuchař -1; po třetinách: 5:2, 0:3, 1:2;

Příští utkání čeká Spartak v sobotu 6. října. Tradičně od 19:00 hod přivítá na palubovce tělocvičny ZŠ Osvobození Pelhřimov severečeský tým TJ Turnov v čele s lídrem kanadského bodování Národní ligy Štěpánem Matěchou, který má zkušenosti ze superligových týmů z Liberce a Mladé Boleslavi.