15.01.2022
autor: Martin Tkadlec

Čtvrtá výhra v řadě! Spartak loupil v Horní Suché

Modrožlutí vstoupili do utkání dobře. Nechyběl pohyb, šance ani góly. Soupeř ve druhé třetině nicméně přidal na tempu a v té třetí dokonce snížil. Závěr už byl ale zase v režii Spartaku.

Do zápasu vstoupili na míčku domácí, první šance nicméně patřila hostům. Běhounkova střela ale přes bloky neprošla. Na druhé straně se stejně vedlo taky Krajíčkovi, který si pro změnu vylámal zuby na Domkářovi. To mladíček Papež byl o dost přesnější a přidal tak do své sbírky už druhý gól v NFL. Dlouho se z něj však neradoval. Po minutě hry vyrovnal Večeřa. Vrátit vedení na stranu Spartaku mohl Mozr. Jeho projektil ale minul bránu. Stejně tak ten Krajíčkův. Modrožlutí následně přežili velkou šanci Suché a po ráně Fučíka soupeři přece jen odskočili. Ještě veseleji bylo na hostující lavičce po brance Kociána, jehož mohl napodobit Běhounek, který ale v dobré šanci selhal - stejně tak Knězů.

Druhou část odšpuntovali hráči Suché dvěma velkými šancemi. Kasincovu střelu ale Domkář bravurně vyrazil ramenem a Třinecký jeho poloprázdnou klec vůbec netrefil. A jak už to tak bývá, dostavilo se otřepané klišé nedáš - dostaneš. Po Kociánově nahrávce navýšil vedení Spartaku Smejkal. Třinecký se gólu dočkal až po zahozené přesilovce domácích a taky velké šanci pelhřimovského Papeže. Branka hráče Suché nabudila natolik, až si vybojovali další početní výhodu. Ani jejich druhý pokus však úspěšný nebyl, a to hlavně díky Domkářovi, který se opět překonával. Domácí svůj tlak nicméně stupňovali a ještě štěstí, že ho trošku přibrzdil skórující Vlach. Krainova branka v závěru ale zase drama přiblížila.

K dobrému startu do třetiny pomohla hostům přesilovka, kterou zužitkoval Kocián a své spoluhráče alespoň na čas uklidnil. Úplný opak se ale povedl Běhounkovi, jehož provinění potrestal Cielecki. Domácí vycítili šanci a po ráně Melníka orazítkovali dokonce břevno. Na Domkáře následně nevyzrál Cielecki, který ho zkusil překvapit zpoza branky. Tlak Suché nicméně gradoval a po gólu Tychtla už byla na dostřel. Na čas oddechnout si mohli modrožlutí až při trestu Mocka, který k jejich smůle potrestat nedokázali. Definitivní tečku za zápasem tak mohl napsat Mynařík. Ležícího Fukalu ale nepřekonal a neslavně si vedl i při ráně na opuštěnou klec při domácí hře bez brankáře. Mrzet ho to však nemuselo, Suchá už ze závěrečného tlaku nic nevytěžila. Všechny body tak míří na Vysočinu!


Národní liga - východ, 17. kolo
FbK Horní Suchá - Florbal Pelhřimov 5-6
- onlajn
- více o lize najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
26.04.2023
Ženy nakonec ve 2. lize skončily páté
O víkendu odehráli poslední turnaje sezóny ženy, elévky a elévové. Béčku začalo první kolo nadstavby.
21.04.2023
„Skoro“ poslední herní víkend
Předposlední dubnový víkend nám nabídne poslední ženský turnaj sezóny a elévové ukončí sezónu před svými diváky. Pro Béčko víkend znamená „začátek sezóny“, když odehraje první část nadstavby.
19.04.2023
Junioři jsou mistři Vysočiny, dorostenky mezi TOP16 v ČR
V sobotu hrály první kolo play-off dorostenky a junioři vybojovali první místo v tabulce. Na pelhřimovské palubovce přípravka odehrála poslední domácí turnaj sezóny a mladší žáci vyjeli na poslední turnaj sezóny do Světlé nad Sázavou.
1.S.K. P.E.M.A. Opava53
2.Torpedo Havířov53
3.FBC Vikings Kopřivnice43
4.Asper Šumperk39
5.Slovan Havířov37
6.Z.F.K. Petrovice35
7.1. FBK Sršni Rožnov31
8.Florbal Pelhřimov30
9.FBC Hranice26
10.FBC Přerov25
11.Snipers Třebíč24
12.1.MVIL Ostrava0
Nejbližší utkání
Partneři