15.01.2022
autor: Martin Tkadlec

Čtvrtá výhra v řadě! Spartak loupil v Horní Suché

Modrožlutí vstoupili do utkání dobře. Nechyběl pohyb, šance ani góly. Soupeř ve druhé třetině nicméně přidal na tempu a v té třetí dokonce snížil. Závěr už byl ale zase v režii Spartaku.

Do zápasu vstoupili na míčku domácí, první šance nicméně patřila hostům. Běhounkova střela ale přes bloky neprošla. Na druhé straně se stejně vedlo taky Krajíčkovi, který si pro změnu vylámal zuby na Domkářovi. To mladíček Papež byl o dost přesnější a přidal tak do své sbírky už druhý gól v NFL. Dlouho se z něj však neradoval. Po minutě hry vyrovnal Večeřa. Vrátit vedení na stranu Spartaku mohl Mozr. Jeho projektil ale minul bránu. Stejně tak ten Krajíčkův. Modrožlutí následně přežili velkou šanci Suché a po ráně Fučíka soupeři přece jen odskočili. Ještě veseleji bylo na hostující lavičce po brance Kociána, jehož mohl napodobit Běhounek, který ale v dobré šanci selhal - stejně tak Knězů.

Druhou část odšpuntovali hráči Suché dvěma velkými šancemi. Kasincovu střelu ale Domkář bravurně vyrazil ramenem a Třinecký jeho poloprázdnou klec vůbec netrefil. A jak už to tak bývá, dostavilo se otřepané klišé nedáš - dostaneš. Po Kociánově nahrávce navýšil vedení Spartaku Smejkal. Třinecký se gólu dočkal až po zahozené přesilovce domácích a taky velké šanci pelhřimovského Papeže. Branka hráče Suché nabudila natolik, až si vybojovali další početní výhodu. Ani jejich druhý pokus však úspěšný nebyl, a to hlavně díky Domkářovi, který se opět překonával. Domácí svůj tlak nicméně stupňovali a ještě štěstí, že ho trošku přibrzdil skórující Vlach. Krainova branka v závěru ale zase drama přiblížila.

K dobrému startu do třetiny pomohla hostům přesilovka, kterou zužitkoval Kocián a své spoluhráče alespoň na čas uklidnil. Úplný opak se ale povedl Běhounkovi, jehož provinění potrestal Cielecki. Domácí vycítili šanci a po ráně Melníka orazítkovali dokonce břevno. Na Domkáře následně nevyzrál Cielecki, který ho zkusil překvapit zpoza branky. Tlak Suché nicméně gradoval a po gólu Tychtla už byla na dostřel. Na čas oddechnout si mohli modrožlutí až při trestu Mocka, který k jejich smůle potrestat nedokázali. Definitivní tečku za zápasem tak mohl napsat Mynařík. Ležícího Fukalu ale nepřekonal a neslavně si vedl i při ráně na opuštěnou klec při domácí hře bez brankáře. Mrzet ho to však nemuselo, Suchá už ze závěrečného tlaku nic nevytěžila. Všechny body tak míří na Vysočinu!


Národní liga - východ, 17. kolo
FbK Horní Suchá - Florbal Pelhřimov 5-6
- onlajn
- více o lize najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
13.03.2022
TROOPERS mají mečbol, rozhodli ve třetí třetině
Ve druhém duelu si oba týmy sáhly na dno fyzických sil. Rozhodovaly maličkosti, o něco aktivnější ale byli domácí, kteří zaslouženě vyhráli a za týden mohou stvrdit postup do finále.
12.03.2022
Spartaku chyběla odvaha. Proti TROOPERS musí dotahovat
První semifinálový zápas rozhodly chyby pelhřimovských hráčů. Pokud chtějí pomýšlet na zdramatizování série, musí přepnout na vyšší rychlostní stupeň, být důraznější a nekompromisní v zakončení.
06.03.2022
Sladký postup. Spartak zlomil Kopřivnici v pětiminutové přesilovce
Po dobré úvodní třetině vypadli hráči Pelhřimova z tempa, z čehož pramenila řada vyloučení. O vítězství nakonec rozhodla dlouhá výhoda ve třetí části, při které Spartakovci hned třikrát udeřili.
1.TROOPERS58
2.1. FBK Sršni Rožnov48
3.Snipers Třebíč40
4.FBC Vikings Kopřivnice36
5.Florbal Pelhřimov34
6.FBC Hranice32
7.S.K. P.E.M.A. Opava31
8.1.MVIL Ostrava31
9.Aligators Klobouky31
10.FbK Horní Suchá24
11.FBK Spartak Hluk18
12.Florbal Svitavy13
Nejbližší utkání
Partneři