12.09.2020
autor: Martin Tkadlec

Divoká jízda na drakaru. Spartak dostal od Vikingů tvrdou lekci

Pelhřimovští florbalisté budou chtít na první zápas sezony rychle zapomenout. Hrubě nezvládli úvodní periodu a ve zbytku zápasu už jen tahali za kratší konec provazu.

První utkání nové sezony ještě ani pořádně nezačalo a Kuchař už musel lovit míček z branky. Na konci spektakulární akce byl domácí Jahoda. Vyrovnání se Spartakovci dočkali takřka okamžitě. Fučík našel Kociána, který si pro letošek otevřel gólový účet. Hned po rozehrávce mohli hosté udeřit znovu, ale Strakoš byl pozorný. Gólu se nedočkali ani po další oku lahodící akci a přišel trest. První varování skončilo ještě na tyči, to druhé, z hole Lichnovského, už za smutným Kuchařem. A aby toho nebylo na jeho nervy málo, hned vzápětí ho podruhé překonal Jahoda. Děsivá perioda ale neměla pro hosty konce. Další dva zářezy zapsal Opatřil a kdyby měl Kuchař koho střídat, zřejmě by neváhal.

Druhou třetinu začali uklidnění Vikingové několika dobrými šancemi, ale nemířili přesně. Hráči na obou stranách pak přidali na důrazu a k vidění bylo hned několik ostřejších střetů. Vše ale v mezích pravidel. Těsně před půlkou zápasu se dostalo i na branky. Akci dva na jednoho zakončil přesně Opatřil a mohl si vychutnat pocit z čistého hattricku. Šance měli i Spartakovci, ale dlouho nemohli vyzrát na výborně chytajícího Strakoše. Toho překonal až Smejkal, který vykřesal plamínek naděje. Ten ale hořel jen chviličku. Hned po buly navýšil vedení domácích Vávra. Knězů pak opět snížil, nicméně i jeho radost měla jepičí život. Ještě do přestávky se totiž stihnul prosadit Zátopek.

Ani začátek třetí třetiny hosty zrovna v dobrém rozmaru nezastihnul. Po trefě Vávry už prohrávali o šest gólů. Domácí si výsledek v poklidu hlídali, což kvitovala převážná část publika. Do Vikings Arény dorazilo v ten večer úctyhodných 150 fanoušků, kteří se těsně před půlkou třetiny mohli radovat z desítky. Pro Spartakovce ji pěkně hořkou načepoval Kubátko. Hosté pak přečkali vyloučení Švrkaly a ani oni se v nabídnuté početní převaze neprosadili. Místo toho jim v síti přistál ještě jeden pozdrav od Lichnovského, který zpečetil jasnou výhru Vikingů. Za týden doma tak budou mít Spartakovci co napravovat.

Národní liga - východ, 1. kolo
FBC Vikings Kopřivnice - Florbal Pelhřimov 11-3
- online
- více o lize najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
19.09.2020
Domanský má nulu, Spartak zničil Svitavy
Pelhřimovští florbalisté odčinili do puntíku úvodní blamáž z Kopřivnice a do tabulky NFL si připsali důležité tři body. Vychytanou nulou se navíc zaskvěl brankář Martin Domanský.
12.09.2020
Divoká jízda na drakaru. Spartak dostal od Vikingů tvrdou lekci
Pelhřimovští florbalisté budou chtít na první zápas sezony rychle zapomenout. Hrubě nezvládli úvodní periodu a ve zbytku zápasu už jen tahali za kratší konec provazu.
22.07.2020
Dril áčku ještě nekončí, už ale s florbalkou v ruce!
Herní příprava začne elitnímu týmu v sobotu turnajem v Jihlavě. O den později čeká na Spartakovce přátelské utkání v Kutné Hoře. Modrožluté nemine ani tradiční turnaj ve Strakonicích.
1.Aligators Klobouky7
2.FBC Vikings Kopřivnice6
3.TROOPERS6
4.FbK Horní Suchá5
5.Florbal Pelhřimov3
6.FBK Spartak Hluk3
7.Florbal Svitavy3
8.Snipers Třebíč2
9.1. FBK Rožnov1
10.S.K. P.E.M.A. Opava0
11.1. MVIL Ostrava0
12.FBC Hranice0
Nejbližší utkání
Muži
03.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
1. MVIL Ostrava
24.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
S.K. P.E.M.A. Opava
07.11.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FBC Hranice
Partneři