12.09.2020
autor: Martin Tkadlec

Divoká jízda na drakaru. Spartak dostal od Vikingů tvrdou lekci

Pelhřimovští florbalisté budou chtít na první zápas sezony rychle zapomenout. Hrubě nezvládli úvodní periodu a ve zbytku zápasu už jen tahali za kratší konec provazu.

První utkání nové sezony ještě ani pořádně nezačalo a Kuchař už musel lovit míček z branky. Na konci spektakulární akce byl domácí Jahoda. Vyrovnání se Spartakovci dočkali takřka okamžitě. Fučík našel Kociána, který si pro letošek otevřel gólový účet. Hned po rozehrávce mohli hosté udeřit znovu, ale Strakoš byl pozorný. Gólu se nedočkali ani po další oku lahodící akci a přišel trest. První varování skončilo ještě na tyči, to druhé, z hole Lichnovského, už za smutným Kuchařem. A aby toho nebylo na jeho nervy málo, hned vzápětí ho podruhé překonal Jahoda. Děsivá perioda ale neměla pro hosty konce. Další dva zářezy zapsal Opatřil a kdyby měl Kuchař koho střídat, zřejmě by neváhal.

Druhou třetinu začali uklidnění Vikingové několika dobrými šancemi, ale nemířili přesně. Hráči na obou stranách pak přidali na důrazu a k vidění bylo hned několik ostřejších střetů. Vše ale v mezích pravidel. Těsně před půlkou zápasu se dostalo i na branky. Akci dva na jednoho zakončil přesně Opatřil a mohl si vychutnat pocit z čistého hattricku. Šance měli i Spartakovci, ale dlouho nemohli vyzrát na výborně chytajícího Strakoše. Toho překonal až Smejkal, který vykřesal plamínek naděje. Ten ale hořel jen chviličku. Hned po buly navýšil vedení domácích Vávra. Knězů pak opět snížil, nicméně i jeho radost měla jepičí život. Ještě do přestávky se totiž stihnul prosadit Zátopek.

Ani začátek třetí třetiny hosty zrovna v dobrém rozmaru nezastihnul. Po trefě Vávry už prohrávali o šest gólů. Domácí si výsledek v poklidu hlídali, což kvitovala převážná část publika. Do Vikings Arény dorazilo v ten večer úctyhodných 150 fanoušků, kteří se těsně před půlkou třetiny mohli radovat z desítky. Pro Spartakovce ji pěkně hořkou načepoval Kubátko. Hosté pak přečkali vyloučení Švrkaly a ani oni se v nabídnuté početní převaze neprosadili. Místo toho jim v síti přistál ještě jeden pozdrav od Lichnovského, který zpečetil jasnou výhru Vikingů. Za týden doma tak budou mít Spartakovci co napravovat.

Národní liga - východ, 1. kolo
FBC Vikings Kopřivnice - Florbal Pelhřimov 11-3
- online
- více o lize najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
03.10.2020
Nejde to ani doma, Spartak nestačil na ostravský MVIL
Kvůli výpadku zkraje třetí třetiny se pelhřimovští florbalisté druhého domácího vítězství nedočkali. Za zmínku nicméně stojí fantastická návštěva. Do haly si našlo cestu skoro 150 fanoušků.
26.09.2020
Aligátor o zuby nepřišel, Spartak dostal venku další lekci
Pelhřimovští florbalisté se výkonu z domácího zápasu ani nepřiblížili a kvůli tragické třetí třetině a hloupému pětiminutovému vyloučení Hendrycha mají zase týden o čem přemýšlet.
19.09.2020
Domanský má nulu, Spartak zničil Svitavy
Pelhřimovští florbalisté odčinili do puntíku úvodní blamáž z Kopřivnice a do tabulky NFL si připsali důležité tři body. Vychytanou nulou se navíc zaskvěl brankář Martin Domanský.
1.TROOPERS15
2.Aligators Klobouky12
3.FBC Vikings Kopřivnice10
4.FbK Horní Suchá8
5.FBK Spartak Hluk6
6.Florbal Svitavy6
7.1. MVIL Ostrava6
8.FBC Hranice5
9.Snipers Třebíč5
10.1. FBK Rožnov5
11.Florbal Pelhřimov3
12.S.K. P.E.M.A. Opava0
Nejbližší utkání
Partneři