12.09.2020
autor: Martin Tkadlec

Divoká jízda na drakaru. Spartak dostal od Vikingů tvrdou lekci

Pelhřimovští florbalisté budou chtít na první zápas sezony rychle zapomenout. Hrubě nezvládli úvodní periodu a ve zbytku zápasu už jen tahali za kratší konec provazu.

První utkání nové sezony ještě ani pořádně nezačalo a Kuchař už musel lovit míček z branky. Na konci spektakulární akce byl domácí Jahoda. Vyrovnání se Spartakovci dočkali takřka okamžitě. Fučík našel Kociána, který si pro letošek otevřel gólový účet. Hned po rozehrávce mohli hosté udeřit znovu, ale Strakoš byl pozorný. Gólu se nedočkali ani po další oku lahodící akci a přišel trest. První varování skončilo ještě na tyči, to druhé, z hole Lichnovského, už za smutným Kuchařem. A aby toho nebylo na jeho nervy málo, hned vzápětí ho podruhé překonal Jahoda. Děsivá perioda ale neměla pro hosty konce. Další dva zářezy zapsal Opatřil a kdyby měl Kuchař koho střídat, zřejmě by neváhal.

Druhou třetinu začali uklidnění Vikingové několika dobrými šancemi, ale nemířili přesně. Hráči na obou stranách pak přidali na důrazu a k vidění bylo hned několik ostřejších střetů. Vše ale v mezích pravidel. Těsně před půlkou zápasu se dostalo i na branky. Akci dva na jednoho zakončil přesně Opatřil a mohl si vychutnat pocit z čistého hattricku. Šance měli i Spartakovci, ale dlouho nemohli vyzrát na výborně chytajícího Strakoše. Toho překonal až Smejkal, který vykřesal plamínek naděje. Ten ale hořel jen chviličku. Hned po buly navýšil vedení domácích Vávra. Knězů pak opět snížil, nicméně i jeho radost měla jepičí život. Ještě do přestávky se totiž stihnul prosadit Zátopek.

Ani začátek třetí třetiny hosty zrovna v dobrém rozmaru nezastihnul. Po trefě Vávry už prohrávali o šest gólů. Domácí si výsledek v poklidu hlídali, což kvitovala převážná část publika. Do Vikings Arény dorazilo v ten večer úctyhodných 150 fanoušků, kteří se těsně před půlkou třetiny mohli radovat z desítky. Pro Spartakovce ji pěkně hořkou načepoval Kubátko. Hosté pak přečkali vyloučení Švrkaly a ani oni se v nabídnuté početní převaze neprosadili. Místo toho jim v síti přistál ještě jeden pozdrav od Lichnovského, který zpečetil jasnou výhru Vikingů. Za týden doma tak budou mít Spartakovci co napravovat.

Národní liga - východ, 1. kolo
FBC Vikings Kopřivnice - Florbal Pelhřimov 11-3
- online
- více o lize najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
01.05.2024
Béčko ukončilo sezónu jako mistr
Mužská záloha jela do Tábora v pozici, že ji stačí jedno vítězství, aby se stala mistrem Regionální ligy Vysočina a Jižní Čechy. Tento cíl béčko splnilo a jako třešničku vyhrálo i čtvrté utkání v nadstavbě.
23.04.2024
Shrnutí předposledního ligového víkendu
Konec sezóny klepe na dveře. Junioři byli na posledním turnaji stoprocentní stejně jako doma béčko. Ženy si z Tábora odvezly jednu výhru a konečné čtvrté místo.
18.04.2024
Blížíme se do finále…
Před námi je předposlední herní víkend. Po víkendu končí ligová sezóna jak ženám a juniorům, tak i mladším žákům a přípravkám. Béčko doma začíná nadstavbu! Sezóna se nám sice blíží ke konci, ale tréninky dál pokračují dle členské.
1.Florbal Pelhřimov0
2.SK Jihlava0
3.Sokol ED Havlíčkův Brod0
4.Sklo Bohemia Světlá n/S.0
5.Florbal Jindřichův Hradec0
6.Florbal Znojmo B0
7.Hornets Brno0
8.Aligators0
9.FBC Kutná Hora0
10.FBC Slavkov0
11.FTC Vysoké Mýto0
12.FBC Letohrad0
Nejbližší utkání
Partneři