02.11.2019
autor: Martin Tkadlec

Doma to šlape! Florbalisté si poradili i se Svitavami

Dlouho vyrovnaný a nervózní zápas rozsekla až třetí třetina, kterou pelhřimovští bojovníci opanovali pěti brankami a domácí neporazitelnost natáhli už na čtyři zápasy.

Zápas proti Svitavám ještě ani pořádně nezačal a domácí šli za špatné střídání do čtyř. Činit se musel zejména gólman Tvrdý, který ale pětici hostů nic nedovolil. Po návratu Brothánka se osmělili také Spartakovci, žádné velké pozdvižení v brankovišti hyder, jak si hráči Svitav říkají, z toho ale nebylo. Pelhřimovští florbalisté se i nadále snažili, tlačili na pilu, obrana hostů s brankářem Lamařem byla ale skálopevná, a to i díky bídné koncovce domácích útočníků. Na konci bojovné třetiny zabránil rychlému brejku hostů Knězů a hned po něm se parádním zákrokem vyznamenal Tvrdý. Branky se tak diváci nedočkali.

Druhou třetinu začali tlakem hráči z města rekordů. Jejich snažení ale opět utnulo vyloučení, tentokrát Ješátka, který neuhlídal svoje rozjařené emoce. Hra následně přinesla několik ostřejších zákroků na obou stranách a po ubráněném oslabení taky velkou šanci Kociána. Branku Lamaře ale přestřelil a mezi fanoušky to v ten okamžik jen zahučelo. Stejný zvuk z hlediště byl slyšet i po tyčce, která zvonila za Tvrdým. V půlce třetiny se hra mírně uklidnila, přece jen se hrálo o důležité body. Mírný tlak Spartaku následně vyústil ve vyloučení hostujícího Motla za hru na zemi. Domácí oslabeného soupeře doslova mačkali, všechny jejich střely ale skončily na tělech obětavých obránců Svitav. Tlak Pelhřimova neustal ani po přesilovce a hosté si proto museli pomoci dalším faulem. Za katr zamířil sekající Pakosta. Ani tenhle prohřešek ale domácí nepotrestali a stav zůstal, na florbal překvapivě, bezgólový.

Hladověji vlétli do třetí třetiny modrožlutí, ale opět je brzdilo mizerné zakončení, a tak udeřilo na druhé straně. Z ničeho nic se trefil Vašák a otevřel účet v kolonce střelců. Netrvalo to však ani minutu a začínalo se od nuly. Po krásné individuální akci Vlacha měl Brothánek už snadnou práci. Napětí v hale by se dalo v ten okamžik krájet. Nikdo nechtěl udělat chybu a podle toho vypadala i hra. Jak se ale říká, kdo se bojí, nesmí do lesa. Tohle přísloví si vzal nejvíce k srdci Kocián, který spektakulární střelou na zadní tyč překlopil výsledek na stranu Pelhřimova a uvolnil svázané ruce i svým spoluhráčům. Třeba Poduškovi, který vymetl krásně šibenici. Nervózní hosté pak darovali Spartakovcům další přesilovku - tu využil střelou od mantinelu Fučík. Svitavští se zmohli ještě na snížení z hole Sauera, ale při hře v šesti jejich světlo naděje definitivně zhasnul sekající Říha. Pečeť na čtvrtou domácí výhru v řadě pak přidal úspěšně zakončeným brejkem Blažek.

Národní liga - východ, 8. kolo
Florbal Pelhřimov - Florbal Svitavy 5-2
- online
- foto od p. Šulce
- sestřih zápasu
- více o lize najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
25.01.2020
Spartak dlouho vedl, přesto vzal Letce jen bod
Pelhřimovští florbalisté vedli po dvou třetinách o dvě branky. O náskok ale na začátku té třetí rychle přišli a nakonec byli rádi alespoň za bod. Jistota play-off tak zůstává stejně blízko i daleko.
23.01.2020
Program víkendu: v akci pět týmů Spartaku a všechny doma
Áčko vyzve silnou Letku, která se vyhřívá na třetím místě tabulky Národní ligy - východ. Venku navíc dost často boduje, naposledy obrala před Vánoci Horní Suchou. To starší žáky čekají souboje v prvním koši.
21.01.2020
Sumář víkendu: dorostenci znovu narazili, béčko zdolalo lídra
Áčko ovládlo regionální derby v Třebíči a navíc vyhrálo poprvé venku. To mladší žáci bojovali nejen se soupeři, ale taky s malým počtem hráčů. Stejně na tom byla i přípravka, která se ukázala doma.
1.TROOPERS49
2.FBC Hranice34
3.FBC Letka33
4.Florbal Svitavy26
5.Aligators Klobouky25
6.FbK Horní Suchá23
7.FBC Vikings Kopřivnice22
8.Florbal Pelhřimov21
9.FBK Spartak Hluk21
10.1. MVIL Ostrava20
11.S.K. P.E.M.A. Opava18
12.Snipers Třebíč14
Nejbližší utkání
Muži
08.02.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FBK Spartak Hluk
29.02.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
TROOPERS
Partneři