02.11.2019
autor: Martin Tkadlec

Doma to šlape! Florbalisté si poradili i se Svitavami

Dlouho vyrovnaný a nervózní zápas rozsekla až třetí třetina, kterou pelhřimovští bojovníci opanovali pěti brankami a domácí neporazitelnost natáhli už na čtyři zápasy.

Zápas proti Svitavám ještě ani pořádně nezačal a domácí šli za špatné střídání do čtyř. Činit se musel zejména gólman Tvrdý, který ale pětici hostů nic nedovolil. Po návratu Brothánka se osmělili také Spartakovci, žádné velké pozdvižení v brankovišti hyder, jak si hráči Svitav říkají, z toho ale nebylo. Pelhřimovští florbalisté se i nadále snažili, tlačili na pilu, obrana hostů s brankářem Lamařem byla ale skálopevná, a to i díky bídné koncovce domácích útočníků. Na konci bojovné třetiny zabránil rychlému brejku hostů Knězů a hned po něm se parádním zákrokem vyznamenal Tvrdý. Branky se tak diváci nedočkali.

Druhou třetinu začali tlakem hráči z města rekordů. Jejich snažení ale opět utnulo vyloučení, tentokrát Ješátka, který neuhlídal svoje rozjařené emoce. Hra následně přinesla několik ostřejších zákroků na obou stranách a po ubráněném oslabení taky velkou šanci Kociána. Branku Lamaře ale přestřelil a mezi fanoušky to v ten okamžik jen zahučelo. Stejný zvuk z hlediště byl slyšet i po tyčce, která zvonila za Tvrdým. V půlce třetiny se hra mírně uklidnila, přece jen se hrálo o důležité body. Mírný tlak Spartaku následně vyústil ve vyloučení hostujícího Motla za hru na zemi. Domácí oslabeného soupeře doslova mačkali, všechny jejich střely ale skončily na tělech obětavých obránců Svitav. Tlak Pelhřimova neustal ani po přesilovce a hosté si proto museli pomoci dalším faulem. Za katr zamířil sekající Pakosta. Ani tenhle prohřešek ale domácí nepotrestali a stav zůstal, na florbal překvapivě, bezgólový.

Hladověji vlétli do třetí třetiny modrožlutí, ale opět je brzdilo mizerné zakončení, a tak udeřilo na druhé straně. Z ničeho nic se trefil Vašák a otevřel účet v kolonce střelců. Netrvalo to však ani minutu a začínalo se od nuly. Po krásné individuální akci Vlacha měl Brothánek už snadnou práci. Napětí v hale by se dalo v ten okamžik krájet. Nikdo nechtěl udělat chybu a podle toho vypadala i hra. Jak se ale říká, kdo se bojí, nesmí do lesa. Tohle přísloví si vzal nejvíce k srdci Kocián, který spektakulární střelou na zadní tyč překlopil výsledek na stranu Pelhřimova a uvolnil svázané ruce i svým spoluhráčům. Třeba Poduškovi, který vymetl krásně šibenici. Nervózní hosté pak darovali Spartakovcům další přesilovku - tu využil střelou od mantinelu Fučík. Svitavští se zmohli ještě na snížení z hole Sauera, ale při hře v šesti jejich světlo naděje definitivně zhasnul sekající Říha. Pečeť na čtvrtou domácí výhru v řadě pak přidal úspěšně zakončeným brejkem Blažek.

Národní liga - východ, 8. kolo
Florbal Pelhřimov - Florbal Svitavy 5-2
- online
- foto od p. Šulce
- sestřih zápasu
- více o lize najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
07.12.2019
Domácí tvrz padla, Spartak nestačil na Suchou
Pelhřimovští florbalisté letos doma prohráli vůbec poprvé, a to po dlouhých šesti zápasech. Na hráče z polského pomezí nestačili ani ve druhém vzájemném zápase sezony.
04.12.2019
Víkend: doma hraje áčko a dorostenky
Dva těžké zápasy čekají v nedaleké Žirovnici ženy, které budou chtít natáhnout svou vítěznou sérii. O stejný počin půjde doma áčku. Pozadu nebudou chtít zůstat v neděli ani dorostenky.
03.12.2019
Sumář víkendu: dorostenci v lize stále dominují
Mužská záloha, prošpikovaná mladíky z áčka, v Bystřici opět zaváhala. Po vydřené výhře nad domácím týmem se rozešla smírně s béčkem Žďáru. Nejmenší potěr si užil turnaj v Pelhřimově.
1.TROOPERS37
2.FBC Hranice26
3.FBC Letka25
4.FBK Spartak Hluk20
5.FbK Horní Suchá19
6.Florbal Pelhřimov18
7.Aligators Klobouky18
8.FBC Vikings Kopřivnice16
9.Florbal Svitavy16
10.S.K. P.E.M.A. Opava15
11.1. MVIL Ostrava12
12.Snipers Třebíč9
Nejbližší utkání
Muži
21.12.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Aligators Klobouky
25.01.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FBC Letka
08.02.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FBK Spartak Hluk
29.02.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
TROOPERS
Partneři