02.11.2019
autor: Martin Tkadlec

Doma to šlape! Florbalisté si poradili i se Svitavami

Dlouho vyrovnaný a nervózní zápas rozsekla až třetí třetina, kterou pelhřimovští bojovníci opanovali pěti brankami a domácí neporazitelnost natáhli už na čtyři zápasy.

Zápas proti Svitavám ještě ani pořádně nezačal a domácí šli za špatné střídání do čtyř. Činit se musel zejména gólman Tvrdý, který ale pětici hostů nic nedovolil. Po návratu Brothánka se osmělili také Spartakovci, žádné velké pozdvižení v brankovišti hyder, jak si hráči Svitav říkají, z toho ale nebylo. Pelhřimovští florbalisté se i nadále snažili, tlačili na pilu, obrana hostů s brankářem Lamařem byla ale skálopevná, a to i díky bídné koncovce domácích útočníků. Na konci bojovné třetiny zabránil rychlému brejku hostů Knězů a hned po něm se parádním zákrokem vyznamenal Tvrdý. Branky se tak diváci nedočkali.

Druhou třetinu začali tlakem hráči z města rekordů. Jejich snažení ale opět utnulo vyloučení, tentokrát Ješátka, který neuhlídal svoje rozjařené emoce. Hra následně přinesla několik ostřejších zákroků na obou stranách a po ubráněném oslabení taky velkou šanci Kociána. Branku Lamaře ale přestřelil a mezi fanoušky to v ten okamžik jen zahučelo. Stejný zvuk z hlediště byl slyšet i po tyčce, která zvonila za Tvrdým. V půlce třetiny se hra mírně uklidnila, přece jen se hrálo o důležité body. Mírný tlak Spartaku následně vyústil ve vyloučení hostujícího Motla za hru na zemi. Domácí oslabeného soupeře doslova mačkali, všechny jejich střely ale skončily na tělech obětavých obránců Svitav. Tlak Pelhřimova neustal ani po přesilovce a hosté si proto museli pomoci dalším faulem. Za katr zamířil sekající Pakosta. Ani tenhle prohřešek ale domácí nepotrestali a stav zůstal, na florbal překvapivě, bezgólový.

Hladověji vlétli do třetí třetiny modrožlutí, ale opět je brzdilo mizerné zakončení, a tak udeřilo na druhé straně. Z ničeho nic se trefil Vašák a otevřel účet v kolonce střelců. Netrvalo to však ani minutu a začínalo se od nuly. Po krásné individuální akci Vlacha měl Brothánek už snadnou práci. Napětí v hale by se dalo v ten okamžik krájet. Nikdo nechtěl udělat chybu a podle toho vypadala i hra. Jak se ale říká, kdo se bojí, nesmí do lesa. Tohle přísloví si vzal nejvíce k srdci Kocián, který spektakulární střelou na zadní tyč překlopil výsledek na stranu Pelhřimova a uvolnil svázané ruce i svým spoluhráčům. Třeba Poduškovi, který vymetl krásně šibenici. Nervózní hosté pak darovali Spartakovcům další přesilovku - tu využil střelou od mantinelu Fučík. Svitavští se zmohli ještě na snížení z hole Sauera, ale při hře v šesti jejich světlo naděje definitivně zhasnul sekající Říha. Pečeť na čtvrtou domácí výhru v řadě pak přidal úspěšně zakončeným brejkem Blažek.

Národní liga - východ, 8. kolo
Florbal Pelhřimov - Florbal Svitavy 5-2
- online
- foto od p. Šulce
- sestřih zápasu
- více o lize najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
08.03.2020
Troopers mají mečbol, Spartak podruhé nekousal
Druhý čtvrtfinálový zápas nebyl zdaleka tak povedený jako ten první. Hráči v zelených dresech ho měli od začátku jasně v rukou a v nich mají i mečbol. Za týden doma se tak budou muset Spartakovci hodně ohánět.
07.03.2020
Spartak nedal kůži lacino, první bod ale zůstal v Tuřanech
Pelhřimovským florbalistům není moc co vytknout. Makali, dřeli, soupeř byl ale šťastnější v koncovce. O osudu utkání rozhodla chyba necelé tři minuty před koncem. Sedmý gól pak přidal do prázdné Kolajta.
06.03.2020
Program víkendu: áčku začíná play-off, ženy můžou slavit titul
Elitní tým Spartaku se v Tuřanech pokusí překvapit velkého favorita a domů si přivézt alespoň jeden čtvrtfinálový bod. To ženám stačí porazit už jen druhou Světlou a obhajoba zlata je nemine.
1.Florbal Pelhřimov0
2.FBC Vikings Kopřivnice0
3.FBK Spartak Hluk0
4.S.K. P.E.M.A. Opava0
5.Florbal Svitavy0
6.FbK Horní Suchá0
7.TROOPERS0
8.1. MVIL Ostrava0
9.FBC Hranice0
10.Snipers Třebíč0
11.1. FBK Rožnov0
12.Aligators Klobouky0
Nejbližší utkání
Muži
19.09.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Florbal Svitavy
03.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
1. MVIL Ostrava
24.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
S.K. P.E.M.A. Opava
Partneři