19.12.2018
autor: Neznámý uživatel

Domácí neporazitelnost skončila

Do Pelhřimova zavítal trojnásobný vítěz Národní ligy – FAT PIPE Traverza Mukařov. Výborní diváci se nakonec dočkali první letošní domácí prohry.

Úvodní třetina přinesla sérii domácích šancí, ale úspěchem skončila pouze jedna. Naopak soupeř z minima vytěžil maximum a potrestal čtyři hrubky v obranné činnosti. Pelhřimov těžil zejména z rychlých protiútoků, ovšem efektivita byla velice špatná. Obraz hry se příliš nezměnil ani ve druhé třetině, kdy pokračovala hitparáda spálených šancí na straně Pelhřimova. Mukařov potrestal další individuální chybu. Další branky už soupeř nepřidal i díky výborným zákrokům Kuchaře. Spartaku pomohla ke snížení využitá přesilovka a třetí brankou zkompletoval hattrick domácí Blažek. V úvodu třetí třetiny Spartak snížil na rozdíl jediné branky a zdálo se, že se opět nadechuje k tradičnímu domácímu obratu. Jenže střelecký prach Pelhřimovu protentokrát opravdu pořádně zvlhnul, navíc zkušení hráči Mukařova dokázali využít mezer v otevřené obraně a nakonec si z Pelhřimova, jak letos první tým, vezou všechny body za vítězství 10:5.

Komentář trenéra domácích Petra Zajíčka: Utkání rozhodlo neproměňování našich vyložených šancí v prvních dvou třetinách. Soupeř nás přehrál i jeho florbalovostí. Děkuji divákům a přejeme soupeři krásný svátky.

Komentář trenéra hostí Marka Chlumského: Tým Traverzy přizpůsobil svojí hru svým možnostem a soupeři. Trpělivou hrou na brejky dokázal předčit lepšího soupeře. Děkujeme soupeři a přejeme hezký svátky.

Spartak Pelhřimov - FAT PIPE Traverza Mukařov 5:10 - online
branky: 4. Martin Blažek, 36. Martin Blažek, 39. Martin Blažek, 47. Jan Brothánek, 59. Marek Švrkala - 2. Robert Štipka, 13. Jan Pudich, 18. Karel Svatoš, 19. Karel Svatoš, 34. Jan Pudich, 51. Jakub Noha, 55. Jan Pudich, 56. Karel Svatoš, 58. Karel Svatoš, 59. Jakub Noha; rozhodčí: Jan Brejcha - Lukáš Husák; vyloučení: 1:2; využití: 1:1; diváků: 147; zásahy brankářů: Jakub Kuchař 13 - Josef Bína 18; po třetinách: 1:4, 2:1, 2:5;