08.10.2018
autor: Jan Koten

Domácí neporazitelnost trvá

Druhé domácí utkání v Národní lize a druhá výhra. Po koncentrovaném výkonu v defenzivní části a díky produktivnímu útoku Spartak přehrál Turnov v poměru 10:1.

Spartak začal utkání aktivně a z úvodního tlaku vytěžil vedoucí branku.  Potom zazvonila tyč za domácím brankářem, ale vzápětí Spartak navýšil vedení. Po změně stran soupeř přidal na důrazu, ovšem často za hranou pravidel a dvě využité přesilovky znamenají v polovině utkání již čtyřbrankový náskok. Do konce druhé třetiny Pelhřimov přidal další tři branky. Závěrečná třetina opět nabídla celou řadu šancí, soupeř využil jedinou díky přesilové hře, naopak Spartak přidal ještě další tři a naprosto zaslouženě vítězí 10:1.

V utkání byl Spartak lepším týmem, dobře a přesně kombinoval, hráči se nebáli jít i do samostatných akcí a dobrou střeleckou produktivitou si došli pro vysoké vítězství. Základ položili důkladnou defenzivou, která byla podpořená čtením hry a blokováním střel i výborným a jistým výkonem Jakuba Kuchaře v brance, který byl po zásluze vyhlášen hráčem utkání.  V utkání dostali příležitost i hráči širšího kádru, Branislav Drgoňa, dal svůj premiérový gól v ligovém utkání za áčko.

Spartak Pelhřimov - TJ Turnov 10:1 - textový onlinejarin01.rajce.idnes.cz - fotografie z utkání
branky: 4. Václav Fučík, 16. Jan Knězů, 23. Ladislav Běhounek, 29. Ladislav Běhounek, 35. Martin Blažek, 38. Václav Fučík, 39. Václav Fučík, 51. Branislav Drgoňa, 55. Ladislav Běhounek, 58. Ladislav Běhounek - 54. Tomáš Vitásek; rozhodčí: Zbyněk Pěnička - Michal Šafář; vyloučení: 4:6; využití: 4:1; diváků: 104; zásahy brankářů:Jakub Kuchař 17 - Luděk Horáček 11, Jaroslav Švec 9; po třetinách: 2:0, 5:0, 3:1;

Příští utkání odehraje Spartak v Plzni proti místnímu FBC. Doma se představí již za 14 dní v sobotu 20. října, kdy tradičně od 19:00 hod přivítá na palubovce tělocvičny ZŠ Osvobození týmy z Kadaně.