07.12.2019
autor: Martin Tkadlec

Domácí tvrz padla, Spartak nestačil na Suchou

Pelhřimovští florbalisté letos doma prohráli vůbec poprvé, a to po dlouhých šesti zápasech. Na hráče z polského pomezí nestačili ani ve druhém vzájemném zápase sezony.

Utkání proti Horní Suché sotva začalo a své svědomí už musel za katrem zpytovat Mozr. To ale ke smůle domácích moc dlouho nedělal. Střela Krajíčka byla tak přesná, že se za ní Tvrdý v brance jenom ohlédnul - 0:1. Brzké manko vlilo paradoxně Spartakovcům krev do žil a snažili se o rychlé vyrovnání. Se střelou z úhlu ale Běhounek neuspěl a stejně dopadl i Smejkal střílející pouze do boční síťky. V obrovské šanci se následně objevil Brothánek, který ale odkrytou branku minul, a tak zafungovalo známé přísloví - nedáš, dostaneš. Hostující Kopia protlačil míček kolem tyčky a Suchá vedla už o dva. S odpovědí ale modrožlutí přispěchali okamžitě. Knězů vybídnul Kociána, který se střelou příklepem nemýlil. Hned po buly mohl vyrovnat novopečený otec Poduška - jeho ránu na bližší tyč ale Plíhal zlikvidoval. O chvilku později nevyzrál na hostujícího gólmana ani Zrzavý a stejně se na konci třetiny vedlo i Běhounkovi.

Druhá třetina začala stejně, jako ta první - vyloučením. Na trestnou usedl hostující Šimek, který si po ráně Běhounka musel zhluboka oddechnout. Ten totiž minul úplně prázdnou branku, jinak se domácím při přesilovce nedařilo. Udeřit proto mohlo opět za Tvrdým, hráč Suché ale trefil jen bližší tyčku. Hostující Cirkl následně pohrdnul nabídnutým trestným střílením - branku celkem o dost minul. To ho ale trápit dlouho nemuselo. O chlup později navýšil vedení Suché při chuti hrající Kopia, který se kličkou zbavil Tvrdého a pohodlně zakončil. Tenhle stav se ale pranic nelíbil tomu nejpovolanějšímu - kapitánu Poduškovi, který prošel podél mantinelu, vystřelil a přesně trefil volné místo u bližší tyčky. Střelhbité vyrovnání bylo v režii nerozlučné dvojice Brothánek - Kocián. Druhý jmenovaný přihrál na střed vysokému útočníkovi, který svou ránou téměř okopíroval trefu Podušky. Z nerozhodného stavu se ale domácí radovali jen minutu. Pelhřimovským obráncům frnknul Kraina a hosté opět vedli. A aby toho nebylo na nervy domácích fanoušků málo, ten samý hráč po chvilce našel pasem Tychtla, který navýšil skóre nad nohou Tvrdého. Na konci třetiny pak ještě dobrou šanci zahodil Smejkal a po něm i Fučík.

Třetí perioda začala pro domácí nejhůř, jak mohla - inkasovaným gólem. Autorem byl Krajíček, který dokázal za Tvrdého usměrnit nahozený míček. Spartakovci ale rozhodně nic nebalili. Hendrychova střela nicméně mířila jen do bloků a ani ta Smejkalova za zády Plíhala neskončila. Ani hosté nechtěli svůj náskok jenom bránit a celkem pravidelně doráželi na domácí branku. Po jednom takovém nájezdu navýšil vedení Suché dravý Mašurka a vyhnal Tvrdého z branky. Hráči z polského pomezí si náskok celkem v poklidu hlídali až do vyloučení Minaříka. To potrestal v půlce třetiny Fučík, který našel škvírku u bližší tyče. Tlak domácích následně zesílil a nebýt hvizdu rozhodčích, mohl Hendrych vykřesat ještě větší jiskru naděje. Jeho sekání však bylo evidentní. Pár minut před koncem třetiny bylo před Plíhalem pořádně živo, ale žádná pelhřimovská šance se neujala. A to jich bylo opravdu požehnaně. Zmar Spartakovci dokonali při hře v šesti, při které inkasovali osmý a devátý gól a připsali si tak první letošní domácí prohru. A to po dlouhých šesti zápasech.

Národní liga - východ, 13. kolo
Florbal Pelhřimov - FbK Horní Suchá 4-9
- online
- fotky od p. Šulce
- více o lize najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
08.03.2020
Troopers mají mečbol, Spartak podruhé nekousal
Druhý čtvrtfinálový zápas nebyl zdaleka tak povedený jako ten první. Hráči v zelených dresech ho měli od začátku jasně v rukou a v nich mají i mečbol. Za týden doma se tak budou muset Spartakovci hodně ohánět.
07.03.2020
Spartak nedal kůži lacino, první bod ale zůstal v Tuřanech
Pelhřimovským florbalistům není moc co vytknout. Makali, dřeli, soupeř byl ale šťastnější v koncovce. O osudu utkání rozhodla chyba necelé tři minuty před koncem. Sedmý gól pak přidal do prázdné Kolajta.
06.03.2020
Program víkendu: áčku začíná play-off, ženy můžou slavit titul
Elitní tým Spartaku se v Tuřanech pokusí překvapit velkého favorita a domů si přivézt alespoň jeden čtvrtfinálový bod. To ženám stačí porazit už jen druhou Světlou a obhajoba zlata je nemine.
1.Florbal Pelhřimov0
2.FBC Vikings Kopřivnice0
3.FBK Spartak Hluk0
4.S.K. P.E.M.A. Opava0
5.Florbal Svitavy0
6.FbK Horní Suchá0
7.TROOPERS0
8.1. MVIL Ostrava0
9.FBC Hranice0
10.Snipers Třebíč0
11.1. FBK Rožnov0
12.Aligators Klobouky0
Nejbližší utkání
Muži
19.09.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Florbal Svitavy
03.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
1. MVIL Ostrava
24.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
S.K. P.E.M.A. Opava
Partneři