19.09.2020
autor: Martin Tkadlec

Domanský má nulu, Spartak zničil Svitavy

Pelhřimovští florbalisté odčinili do puntíku úvodní blamáž z Kopřivnice a do tabulky NFL si připsali důležité tři body. Vychytanou nulou se navíc zaskvěl brankář Martin Domanský.

Do prvního domácího zápasu vstoupili Spartakovci s chutí a hned zkraje periody si vytvořili mírný tlak, který vyústil v branku Hendrycha. Pelhřimovský bojovník byl i u druhé velké šance, ale s dorážkou neuspěl. Naštvaný být nicméně nemusel. Z dalšího brejku přidal druhou branku utkání Fučík, kterého vybídnul ke skórování kapitán Poduška. Modrožlutí byli i nadále živější, což hostům dělalo nemalé starosti. Nad vodou je v ten okamžik držel fantastický brankář Lamař. Svitavští se pořádně osmělili až po půlce třetiny. S jejich pokusy si nicméně domácí obrana lehce poradila. Na konci periody mohli hosté snížit, ale výborného Domanského nepřekonali a sami při odloženém vyloučení inkasovali. Hendrych našel z brejku mladého Kutílka, který si na pažbě udělal první zářez v Národní lize.

První velkou šanci druhé třetiny měli na svědomí hosté, ale mířili jen vedle Domanského svatyně. Vůbec začátek periody patřil hráčům Svitav, kteří se hnali za rychlým snížením. K jejich smůle ale měli značně vychýlenou mušku. Stejně upilovanou ji měl taky domácí Kocián a po něm i Běhounek. Zakončení dělalo ve druhé třetině problém oběma celkům. Přehršel pokusů končilo úplně mimo tři tyče. A co bylo přesnější, s tím si pozorní brankáři v klidu poradili. Zejména se činil pelhřimovský Domanský, který svými zákroky publikum doslova uhranul. Dobrou formou se v zápase prezentoval taky Hendrych, který přehodil ležícího Lamaře a navýšil vedení modrožlutých na poklidných 4-0. Na konci třetiny už ani tlak hostů se stavem nepohnul.

Taky třetí třetina začala tlakem hyder, jak si borci ze Svitav říkají. Hráči Spartaku ho ale přečkali a sami udeřili. Kdo jiný než Hendrych našel Kutílka, který se ze středu trefil dokonale. Domácí byli i dál při chuti a jen díky výbornému Lamařovi se skóre neměnilo. Ani jeho čáry nicméně nestačily na ránu Kociána, který ještě více domácí zklidnil. Po šestém gólu navíc hosté otevřeli hru, z čehož pramenil další zásah Kociána. Hned po něm už na krutých 8-0 zvýšil Zrzavý a skóre hattrickem uzavřel štírek Kocián. Naneštěstí pro zdrcené hosty. Gólman Domanský se navíc zaskvěl vychytanou nulou.

Národní liga - východ, 2. kolo
Florbal Pelhřimov - Florbal Svitavy 9-0
- online
- fotky
- více o lize najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
03.10.2020
Nejde to ani doma, Spartak nestačil na ostravský MVIL
Kvůli výpadku zkraje třetí třetiny se pelhřimovští florbalisté druhého domácího vítězství nedočkali. Za zmínku nicméně stojí fantastická návštěva. Do haly si našlo cestu skoro 150 fanoušků.
26.09.2020
Aligátor o zuby nepřišel, Spartak dostal venku další lekci
Pelhřimovští florbalisté se výkonu z domácího zápasu ani nepřiblížili a kvůli tragické třetí třetině a hloupému pětiminutovému vyloučení Hendrycha mají zase týden o čem přemýšlet.
19.09.2020
Domanský má nulu, Spartak zničil Svitavy
Pelhřimovští florbalisté odčinili do puntíku úvodní blamáž z Kopřivnice a do tabulky NFL si připsali důležité tři body. Vychytanou nulou se navíc zaskvěl brankář Martin Domanský.
1.TROOPERS15
2.Aligators Klobouky12
3.FBC Vikings Kopřivnice10
4.FbK Horní Suchá8
5.FBK Spartak Hluk6
6.Florbal Svitavy6
7.1. MVIL Ostrava6
8.FBC Hranice5
9.Snipers Třebíč5
10.1. FBK Rožnov5
11.Florbal Pelhřimov3
12.S.K. P.E.M.A. Opava0
Nejbližší utkání
Partneři