10.10.2022
autor: Neznámý uživatel

Dorost zachránil čest Spartaku

Dorostenci jako jediný tým Spartaku vyhráli a dovezli do Pelhřimova 6 bodů.

 

Áčku se stále nedaří

Hlavní tým pelhřimovského florbalu v neděli odcestoval do Hranic, aby prolomil šnůru proher na venkovních hříštích, když letošní sezónu nedokázal přivézt ani jeden bod. V Hranicích Spartak prohrával 0:1 od 3. minuty. Pelhřimov dokázal srovnat ve 12. minutě, když využil početní výhodu na hřišti Dan Kalina. Na konci 1. třetiny už to vypadalo, že tým z Pelhřimova půjde do šatny s mankem dvou branek, ale 15 sekund před koncem během odloženého vyloučení ještě stihl snížit skóre na 2:3 ofenzivní obránce "Kóca" (Tomáš Kocián). Prostřední dějství ovládl domácí tým, když dokázal umístit bílý míček za "Domka" (Libor Domkář) opět třikrát. Jediný úspěšný střelec za Spartak byla nestárnoucí legenda "Marrak" (Marek Švrkala) a skóre po 2. třetině bylo 3:6.

Třetí třetina začala snově pro tým z Vysočiny, když po minutě hry se trefil "Viki" (Viktor Vlach) a po 4. minutách skóroval i třetí obránce hostí, a to "Smejky" (Kryštof Smejkal). Na "herní kostce" svítilo skóre 5:6 a stále necelých 15 minut do konce zápasu a Spartak dál bojoval o první venkovní body. Hranice dokázaly odolat pelhřimovskému tlaku a hlavně jejich útočník Jan Kolajta, který dal v zápase dva góly ve 2. třetině, byl stále při chuti a dalšími dvěma trefami uhasil naději na první venkovní vítězství Spartaku. Hranice ve třetí třetině zvládly dostat míček do červené konstrukce opět třikrát a konečné skóre bylo 9:5.

Vyjáření trenéra Honzy Kotena: 

"Soupeř si za aktivitu, důraz a produktivitu 3 body zasloužil. Budu se opakovat s hodnocením z minulého utkání - chybí nám kvalita v zakončení. Pozitivem dnes mohou být přesilovky či odložená vyloučení, kde jsme dali 4 branky. Ve hře 5 na 5 pouze jediná, což je na vítězství hrozně málo. Věřím, že nasazení ze začátku třetí třetiny si přeneseme do dalších zápasů. Díky soupeři za utkání a domácím divákům za pěknou atmosféru."

Béčku se nedařilo ani na jediném postu

Mužská záloha, která byla letos do soboty neporažena, vyrazila na třetí turnaj do Třeště. První zápas hrála proti prvnímu Žďáru, který minulou sezónu hrál Divizi. Žďár využil chyb snad každého hráče a vyhrál 7:3. Béčko šlo aktivněji do druhé zápasu proti Brodu a ač herně to vypadalo lépe než ranní zápas, tak chyby a střelecké trápení mělo za příčinu, že se z Třeště odjíždělo z prázdnou. 

Vyjádření trenéra Jirky Žáka:
"B tým odehrál v sobotu další turnaj. Ve sportovní hale v Třešti na nás čekaly dva týmy z vrcholu tabulky. První utkání proti Žďáru bylo celkem vyrovnané, ale celý zápas jsme jen dotahovali náskok soupeře, který po zásluze vyhrál. Z naší strany k vítězství chybělo od všeho trochu – lepší zakončení šancí, lepší obranná činnost celého mužstva a lepší výkon brankáře. Ve druhém zápasu proti Havlíčkovu Brodu byl obraz hry lepší. Troufnu si říct, že jsme měli více ze hry, ale opět chybělo přesnější zakončení, a tak i tento zápas vyhrál soupeř. Za mě bych si přál stálejší účast kmenových hráčů béčka, abychom byli více sehraní a nebyli na každý zápas v jiné sestavě. Díky všem spoluhráčům a těším se na další turnaj."

Dorostenci na vítězné vlně

Dorost odehrál dva zápasy v neděli na stejné palubovce jako B-tým v sobotu. Naštěstí Třešť nebyla pro dorostence tak černá jako pro mužskou zálohu v sobotu. První zápas se ještě rozehřívali na Okříškách, které porazili 5:4, a druhý zápas předvedli opět pověstný pelhřimovský válec proti Brodu, který porazili 21:3.

Vyjádření vedoucího Marka Ješátka:
"V prvním zápase jsme po vlažném začátku přestali hrát zbrkle a postupně jsme získali jasnou převahu a zaslouženě vyhráli. Rozhodla také bojovnost a chuť po vítězství. Druhý zápas opět slabý vstup do utkání! Po hrozné první třetině jsme se přestali přizpůsobovat tempu soupeře a zaslouženě uhráli v 8 lidech dobrý výsledek. Celkově všem děkuji za přístup a dobrý výkon."

Přípravka a mladší žáci hráli první letošní turnaj

Vyjádření trenéra Jirky Žáka
"Mladší žáci odehráli v neděli svůj první letošní turnaj na domácí půdě. Letošní novinkou jsou tři domácí družstva. Promíchali jsme elévy, žákyně a mladší žáky. Všechna družstva odehrála podařená utkání a vyzkoušela si různé kvality soupeřů. Všechny musím pochválit za nasazení a bojovnost. Některé zápasy nám ukázaly, kde máme přidat v trénincích. Díky rodičům za hojnou účast a podporu a zvlášť děkuji Zdenkovi Stupkovi za prémii pro hráče."

Fotky z domácího neděleního turnaje mladších žáků si můžete prohlednout ZDE

Vyjádření trenéra přípravky Matěje Jirků
"První turnaj sezóny, byl překvapením v mnoha ohledech. Družstvo modrých nad očekávání každého válcovalo a bylo vidět kvalitních kombinací s nahrávkami. Ve žlutém družstvu zažívá drtivá část dětí svou první sezónu, proto byl pro ně turnaj spíše poznávání a získávání nových zkušeností, s tím že předvedli výkon hodný pochvaly. Dělali vše, co jsme po nich požadovali, a s nasazením turnaj odmakali. Děkujeme všem za výkon a těšíme se na další turnaje v sezóně."

Foto z domácího turnaje přípravky si můžete prohlednout ZDE

Za fotodokumenty děkujeme panu Šulcovi.

Další články z této kategorie
01.05.2024
Béčko ukončilo sezónu jako mistr
Mužská záloha jela do Tábora v pozici, že ji stačí jedno vítězství, aby se stala mistrem Regionální ligy Vysočina a Jižní Čechy. Tento cíl béčko splnilo a jako třešničku vyhrálo i čtvrté utkání v nadstavbě.
23.04.2024
Shrnutí předposledního ligového víkendu
Konec sezóny klepe na dveře. Junioři byli na posledním turnaji stoprocentní stejně jako doma béčko. Ženy si z Tábora odvezly jednu výhru a konečné čtvrté místo.
18.04.2024
Blížíme se do finále…
Před námi je předposlední herní víkend. Po víkendu končí ligová sezóna jak ženám a juniorům, tak i mladším žákům a přípravkám. Béčko doma začíná nadstavbu! Sezóna se nám sice blíží ke konci, ale tréninky dál pokračují dle členské.
1.Florbal Pelhřimov0
2.SK Jihlava0
3.Sokol ED Havlíčkův Brod0
4.Sklo Bohemia Světlá n/S.0
5.Florbal Jindřichův Hradec0
6.Florbal Znojmo B0
7.Hornets Brno0
8.Aligators0
9.FBC Kutná Hora0
10.FBC Slavkov0
11.FTC Vysoké Mýto0
12.FBC Letohrad0
Nejbližší utkání
Partneři