05.12.2023

Důležité tři body doma

Áčko v sobotu přivítalo v „Poutník aréně“ Milevsko, které i přes nepříznivé počasí našlo cestu do Pelhřimova.

Ačkoli Spartak nezačal dobře, dokázal utkání obrátit ve svůj prospěch a bral VELMI důležité tři body. Cesta je ještě dlouhá a trnitá, ale šance na play-off stále žije.

Úvodní buly vyhrál Pelhřimov a byl blízko ke gólu hned po první minutě utkání. Domácí Víťa Papež prověřil Kahouna backhandem, ale ten technickou střelu vytlačil nad bránu. Áčko poprvé v domácím utkání nevstřelilo první gól a prohrávalo již od čtvrté minuty 0:1. O další tři minuty později opět úřadovalo Milevsko a domácí už prohrávali 0:2. Pelhřimov zvládl v první třetině ještě vyrovnat, když si stále hrající legenda a nejstarší hráč Pelhřimova Marek Švrkala zkušeně položil Kahouna a míček mu přehodil nad nohou. To vyrovnávací branka padla z čepele opačné věkové strany – nejmladšího hráče Honzy Zábrany. Honza vstřelil svůj první gól za áčko a hned velkou parádou. Vymotal dva hráče za brankou a do toho prostřelil brankáře mezi nohy. Do konce třetiny se už stav neměnil, do šaten se odcházelo za stavu 2:2.

Druhou část začal Spartak aktivněji a s větší chutí po třech bodech. K vítězství jej hnalo skvělých 147 diváků, kteří si při nepřiznivé počasí našli cestu do haly. Děkujeme. Pelhřimov ve čtvrté minutě dostal výhodu o jednoho hráče v poli navíc, když v tomto zápase podrážděný Doubek vyfasoval dvě minuty za bránění ve hře. Modro-žlutí si vytvořili pár pěkných akcí, ale Kahoun držel svůj tým. Po skončení přesilovky mělo Milevsko několik šancí a dá se říct i vyložených. Libor Domkář oprášil svoji sbírku zákroků a milevské útočníky vynuloval. Libor podržel i při oslabení, když Milevsko zkoušelo střílet z každé pozice. Necelé dvě minuty před koncem třetiny si Pelhřimov opět zahrál přesilovku a tentokrát ji využil. Vyraženou střelu Kryštofa Smejkala dorazil Víťa Papež.

Do poslední třetiny tedy Pelhřimov šel ve vedení 3:2. Utkání se začalo přiostřovat a šance šly vidět na obou stranách, ovšem končily na dobře chytajících gólmanech. Po deseti minutách se pelhřimovská druhá lajna dostala do přečíslení 2 na 1. Matěj Kutílek obdržel nahrávku od Honzy Zábrany a míček pohodlně uklidil do prázdné. Milevsko dokázalo zdramatizovat utkání čtyři minuty před koncem, když snížilo na rozdíl jedné branky. Následnou přesilovkou vrátil domácím dvoubrankové vedení Vojta Papež. Milevsko v posledních minutách zkusilo hru v šesti, která se jim nepovedla. Za hru hlavou byl nařízený nájezd na Kahouna, ale Honza Knězů branku přestřelil. Hosté dál pokračovali bez Kahouna v bráně a toho využil Martin Blažek, který z dálky upravil skóre na konečných 6:3.

Vyjádření trenéra Honzy Kotena:
„Pro nás dnes důležité vítězství, které věříme, že je na začátku cesty tabulkou vzhůru. Dokázali jsme ubránit individuality soupeře a odehrát tvrdé utkání. Nebáli jsme soubojů, nepoložil nás ani hororový vstup do zápasu. V přechodu do útoku stále hodně nepřesností, stejně tak i v zakončení, dnes rozhodoval výkon v obraně. Díky soupeři za utkání a divákům za perfektní atmosféru.“

Spartak Pelhřimov vs. FBC Došwich Milevsko 6:3

Fotky z utkání si můžete prohlédnout ZDE

Dorostenci si dál hrají svoji ligu
Ani po minulém víkendu se nic nezměnilo a pelhřimovští dorostenci dál vyhrávají a berou body. S domácí Jihlavou si poradili 8:4 a stejné skóre zopakovali i proti Okříškám.

Vyjádření trenéra Marka Ješátka:
"
I přes mírné komplikace při odjezdu způsobené sněhovou kalamitou jsme zápas odstartovali velmi dobře, kdy dalekonosný projektil výborně hrajícího Martina Kaplana našel svůj cíl a poslal nás do vedení 1:0. Celý zápas jsme se prezentovali tak, jak se snažíme celou sezónu – útočnou hrou založenou na držení balónu. To přineslo ovoce a náš parádní výkon a další 3 body.

Proti rivalovi z Okříšek jsme začali smolně, a to našim nešťastným vlastním gólem. Poté jsme ale opět ukázali kvalitu a soupeři sypali gól za gólem. Jediné, co lze vytknout, byla slabší pasáž ve 3. třetině, kdy jsme už tradičně neatraktivně hrajícího soupeře vlastními chybami dostali zpět do zápasu."

Turnaj mladších žáků byl odložen z důvodu nepříznivého počasí.