28.12.2022
autor: Jan Knězů

Hobby turnaj

17. listopadu se konal hobby turnaj, kterého se zúčastnily 4 týmy. Turnaj byl hlavně pro neflorbalisty, kteří aktivně nepůsobí v žádném florbalovém klubu. Jak se turnaj povedl se dozvíte v rozhovoru s jedním z účastníků.

Nejen úsilím a energií organizátorů z řad členů oddílu, ale i za  podpory z RFMP se uskutečnil turnaj pro rekreační hráče. Zájemci se mohli přihlásit i jako jednotlivci, kteří doplnili přihlášené týmy, které vznikly neformálně ze skupin lidí, kteří hrají florbal nepravidelně a  příležitostně. 
Jsme rádi, že si všichni vyzkoušeli hraní na velkém prostoru a s oficiálními mantinely. I když byl turnaj pro některé hráče fyzicky náročný, odnesli si řadu hezkých sportovních momentů i navázání nových přátelství i radosti z pohybu. Cílem bylo se navzájem pobavit a zahrát si florbal, což se podařilo. Věříme, že si tento turnaj najde trvalé místo ve sportovním kalendáři oddílu i zájemců o tuto formu trávení volného času.

Rozhovor s Jaroslavem Marvartem, účastníkem turnaje

 

Ahoj, 17. listopadu jste se zúčastnili hobby turnaje ve florbale. Jak se tobě a celému týmu líbil?
"Já osobně jsem byl z turnaje nadšený. Nejen to, že jsem si skvěle zahrál, ale tato akce měla pro nás velký význam malého teambildingu, všichni hráči byli z naší malé firmy a nikdy předtím neměli možnost si v tomto složení zahrát. V prvním zápase byla zřejmá nesouhra a seznamovaní s ostatními spoluhráči, ale měli jsme tendenci se zlepšovat, díky tomu, že florbal pro nikoho z nás nebyl cizí a nějakou tu zkušenost s hokejkou a míčkem každý měl. Ostatní v týmu turnaj hodnotili více než pozitivně."

Byl to první zkušební ročník, ale kdyby se další roky turnaj konal znova, přihlásíte se?
"Jasně. Budeme rádi, když si na nás zase vzpomenete."

Letos se zúčastnili 4 týmy. Bylo to dostatečné, nebo bys rád větší počet týmů a více zápasů?
"Myslím, že počet týmů byl dostačující, více týmů by znamenalo více zápasů a více přestávek. A přeci jenom jsme už ve věku, kdy delší fyzickou zátěž snášíme hůře a rekonvalescence některých hráčů trvala i několik dní, což mělo neblahý vliv na pracovní výkon kolegů v následujících dnech

Další články z této kategorie
29.03.2023
Béčko je druhý!
O víkendu mužská záloha odehrála poslední turnaj v Třebíči místo původně plánovaného Nového Městě na Moravě. Elévky a elévové odehráli předposlední turnaj v Jihlavě.
24.03.2023
O víkendu hrají elévové a béčko
Na svůj poslední turnaj v neděli vyrazí do Jihlavy elévové a v ten samý den bude bojovat mužská záloha o nadstavbu regionální ligy. Na turnaj do Nového Města na Moravě Béčko vyrazí jako druhý tým tabulky.
22.03.2023
Jak hrál Spartak o víkendu?
Víkend znamenal konec sezóny pro dorostence, kteří ovládli bez ztráty bodu druhou ligu a tím obhájili prvenství z minulé sezóny. Gratulujeme! Ženy dohrávaly 10. kolo proti Světlé nad Sázavou na domácí palubovce.
1.S.K. P.E.M.A. Opava53
2.Torpedo Havířov53
3.FBC Vikings Kopřivnice43
4.Asper Šumperk39
5.Slovan Havířov37
6.Z.F.K. Petrovice35
7.1. FBK Sršni Rožnov31
8.Florbal Pelhřimov30
9.FBC Hranice26
10.FBC Přerov25
11.Snipers Třebíč24
12.1.MVIL Ostrava0
Nejbližší utkání
Partneři