28.12.2022
autor: Jan Knězů

Hobby turnaj

17. listopadu se konal hobby turnaj, kterého se zúčastnily 4 týmy. Turnaj byl hlavně pro neflorbalisty, kteří aktivně nepůsobí v žádném florbalovém klubu. Jak se turnaj povedl se dozvíte v rozhovoru s jedním z účastníků.

Nejen úsilím a energií organizátorů z řad členů oddílu, ale i za  podpory z RFMP se uskutečnil turnaj pro rekreační hráče. Zájemci se mohli přihlásit i jako jednotlivci, kteří doplnili přihlášené týmy, které vznikly neformálně ze skupin lidí, kteří hrají florbal nepravidelně a  příležitostně. 
Jsme rádi, že si všichni vyzkoušeli hraní na velkém prostoru a s oficiálními mantinely. I když byl turnaj pro některé hráče fyzicky náročný, odnesli si řadu hezkých sportovních momentů i navázání nových přátelství i radosti z pohybu. Cílem bylo se navzájem pobavit a zahrát si florbal, což se podařilo. Věříme, že si tento turnaj najde trvalé místo ve sportovním kalendáři oddílu i zájemců o tuto formu trávení volného času.

Rozhovor s Jaroslavem Marvartem, účastníkem turnaje

 

Ahoj, 17. listopadu jste se zúčastnili hobby turnaje ve florbale. Jak se tobě a celému týmu líbil?
"Já osobně jsem byl z turnaje nadšený. Nejen to, že jsem si skvěle zahrál, ale tato akce měla pro nás velký význam malého teambildingu, všichni hráči byli z naší malé firmy a nikdy předtím neměli možnost si v tomto složení zahrát. V prvním zápase byla zřejmá nesouhra a seznamovaní s ostatními spoluhráči, ale měli jsme tendenci se zlepšovat, díky tomu, že florbal pro nikoho z nás nebyl cizí a nějakou tu zkušenost s hokejkou a míčkem každý měl. Ostatní v týmu turnaj hodnotili více než pozitivně."

Byl to první zkušební ročník, ale kdyby se další roky turnaj konal znova, přihlásíte se?
"Jasně. Budeme rádi, když si na nás zase vzpomenete."

Letos se zúčastnili 4 týmy. Bylo to dostatečné, nebo bys rád větší počet týmů a více zápasů?
"Myslím, že počet týmů byl dostačující, více týmů by znamenalo více zápasů a více přestávek. A přeci jenom jsme už ve věku, kdy delší fyzickou zátěž snášíme hůře a rekonvalescence některých hráčů trvala i několik dní, což mělo neblahý vliv na pracovní výkon kolegů v následujících dnech

Další články z této kategorie
01.05.2024
Béčko ukončilo sezónu jako mistr
Mužská záloha jela do Tábora v pozici, že ji stačí jedno vítězství, aby se stala mistrem Regionální ligy Vysočina a Jižní Čechy. Tento cíl béčko splnilo a jako třešničku vyhrálo i čtvrté utkání v nadstavbě.
23.04.2024
Shrnutí předposledního ligového víkendu
Konec sezóny klepe na dveře. Junioři byli na posledním turnaji stoprocentní stejně jako doma béčko. Ženy si z Tábora odvezly jednu výhru a konečné čtvrté místo.
18.04.2024
Blížíme se do finále…
Před námi je předposlední herní víkend. Po víkendu končí ligová sezóna jak ženám a juniorům, tak i mladším žákům a přípravkám. Béčko doma začíná nadstavbu! Sezóna se nám sice blíží ke konci, ale tréninky dál pokračují dle členské.
1.Florbal Pelhřimov0
2.SK Jihlava0
3.Sokol ED Havlíčkův Brod0
4.Sklo Bohemia Světlá n/S.0
5.Florbal Jindřichův Hradec0
6.Florbal Znojmo B0
7.Hornets Brno0
8.Aligators0
9.FBC Kutná Hora0
10.FBC Slavkov0
11.FTC Vysoké Mýto0
12.FBC Letohrad0
Nejbližší utkání
Partneři