14.11.2021
autor: Martin Tkadlec

Hranice padly, Spartak vydoloval cennou výhru

Bojovné utkání rozsekla využitá standardní situace, kterou necelé čtyři minuty před koncem proměnil Vlach. Na efektivitě v zakončení však musí modrožlutí pořádně zapracovat.

Pelhřimovští florbalisté vstoupili do utkání dobře a po brance Mynaříka rychle vedli. Druhý gól přidali modrožlutí v početní výhodě, kdy se po Škodově nahrávce prosadil z dálky k tyči Fučík. Ještě do přestávky se ale domácím povedlo snížit. Vyloučení Kaliny potrestal Dobeš, který vyzrál na do té doby bezchybného Domkáře.

Urputný boj pokračoval taky ve druhé třetině. Útočníci obou týmů naráželi na pevné obrany a taky na nemohoucnost v zakončení. Skórem nedokázal pohnout ani hranický Kolajta, který neproměnil nařízené trestné střílení. Stalo se tak něco, co je ve florbale docela unikátní - perioda bez branek.

Domácí se hnali ve třetí části za vyrovnáním, což se jim díky Kolajtovi celkem rychle povedlo. Utkání navíc mohli překlopit na svou stranu, hráči z města rekordů kupili chybu za chybou. Své šance ale neproměnili a ke slovu se opět dostalo známé pořekadlo nedáš - dostaneš. Necelé čtyři minuty před koncem prostřelil Vlach ze standardky Kosara a zajistil hostům velmi cenné vítězství.


Národní liga - východ, 10. kolo
FBC Hranice - Florbal Pelhřimov 2-3
- onlajn
- více o lize najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
13.03.2022
TROOPERS mají mečbol, rozhodli ve třetí třetině
Ve druhém duelu si oba týmy sáhly na dno fyzických sil. Rozhodovaly maličkosti, o něco aktivnější ale byli domácí, kteří zaslouženě vyhráli a za týden mohou stvrdit postup do finále.
12.03.2022
Spartaku chyběla odvaha. Proti TROOPERS musí dotahovat
První semifinálový zápas rozhodly chyby pelhřimovských hráčů. Pokud chtějí pomýšlet na zdramatizování série, musí přepnout na vyšší rychlostní stupeň, být důraznější a nekompromisní v zakončení.
06.03.2022
Sladký postup. Spartak zlomil Kopřivnici v pětiminutové přesilovce
Po dobré úvodní třetině vypadli hráči Pelhřimova z tempa, z čehož pramenila řada vyloučení. O vítězství nakonec rozhodla dlouhá výhoda ve třetí části, při které Spartakovci hned třikrát udeřili.
1.TROOPERS58
2.1. FBK Sršni Rožnov48
3.Snipers Třebíč40
4.FBC Vikings Kopřivnice36
5.Florbal Pelhřimov34
6.FBC Hranice32
7.S.K. P.E.M.A. Opava31
8.1.MVIL Ostrava31
9.Aligators Klobouky31
10.FbK Horní Suchá24
11.FBK Spartak Hluk18
12.Florbal Svitavy13
Nejbližší utkání
Partneři