Informace
05.07.2024
autor: Jan Knězů

Soupeři A-týmu v Divizi

Mužský A-tým Spartaku Pelhřimov bude hrát v sezóně 24/25 Divize. Tu hraje celkem 60 týmů rozdělených do 5 skupin. Pelhřimov hraje ve skupině D.

Skupina D je složena ze všech týmů, které hrají celostátní soutěž Divizi z Kraje Vysočina, Jihomoravského a Pardubického kraje. Dále máa Divize D po jednom zástupci ze Středočeského a Jihočeského kraje. S většinou soupeřů se už Spartak v historii několikrát potkal zejména v pohárových či přátelských utkání. Diváci se mohou těšit na tři derby Vysočiny a například i na reprízy soubojů z Národní ligy s jihomoravskými Aligators.

Z dalších větších klubů z Kraje Vysočina nepřihlásil Divizi, po loňské účasti v její nadstavbové části, Hippos Žďár nad Sázavou. Snipers Třebíč po loňském sestupu z Národní ligy, sestoupili v sezóně 23/24 i z Divize. Oba A-týmy budou soupeři béčka Spartaku v Regionální lize Vysočiny.

 

Přehled účastníků Divize D

Spartak Pelhřimov – v sezóně 23/24 Národní liga – skupina západ: 10. místo po základní části; prohra 3:4 na utkání v Play down s T.B.C. Králův Dvůr

Aligators  - v sezóně 23/24 Národní liga – skupina východ: 11. místo po základní části; prohra 0:4 na utkání v Play down se Slovanem Havířov

Hornets Brno ZŠ Horní – v sezóně 23/24 2. místo v Divizi D; výhra v 1. kole Play up (3:1 Eagles Orlová) i ve 2. kole (3:0 Paskov Saurians), následně prohra ve 3. kole Play up 3:2 na utkání s FBS Olomouc, nováčkem Národní ligy. 

FTC Vysoké Mýto – v sezóně 23/24 3. místo v Divizi D; v 1. kolo Play down výhra 3:2 na zápasy nad Mohelnicí, následně prohra 3:0 s FBS Olomouc.

FBC LETOHRAD - Orel Orlice – v sezóně 23/24 4. místo v Divize D, následně prohra 1:3 v 1. kole Play up s Bílovcem.

FBC Kutná Hora – v sezóně 23/24 5. místo v Divizi B. následně prohra 1:3 na utkání v 1. kole Play up s Kralupy Wolves.

SK Jihlava – v sezóně 23/24 6. místo v Divizi D, následně prohra ve 2. kole Play up 2:3 na utkání s Kadaní. V 1. kole Jihlava porazila 3:2 středočeské Falcons

Florbal Jindřichův Hradec – v sezóně 23/24 konečné 8. místo v Divizi B. Pro Jindřichův Hradec to bude letos Divize D, kde se kromě Kutné Hory utká se zcela novými soupeři.

TJ Sokol Havlíčkův Brod Erupting Dragons – v sezóně 23/24 10. místo v Divizi D. Udržení soutěže jakožto „lucky looser“, kdy se udrželi pouze dva týmy z 10. míst jednotlivých skupin Divize.

FBC Slavkov – v sezóně 23/24 10. místo v Divizi E. Sestup, ale následné doplnění do Divize. 

 

Sklo Bohemia Světlá n/S. – v sezóně 23/24 2. místo v Regionální lize Vysočina, v regionální nadstavbě (Kraj Vysočina a Jihočeský kraj) 3. místo za vítězným Spartak Pelhřimov B a druhým 1. FbK Tábor. Postup do Divize.

TJ Hodonice – v sezóně 23/24 4. místo v Regionální lize Jihomoravského a Zlínského kraje. V sestavě je řada hráčů z extraligovými a prvoligovými zkušenostmi ze Znojma.

 

Pelhřimov rozehraje Divizi venkovním utkáním s Havlíčkovým Brodem 14. nebo 15. září. Na první domácí utkání se mohou diváci těšit v sobotu 21. září proti nováčkovi z Hodonic.

Kompletní rozpisy domácích utkání budou zveřejněny do konce června společně s rozpisem všech domácích akcí ostatních družstev po losu regonálních soutěží. Kompletní rozpisy na sezónu od soupeřů pak budou k dispozici do konce července. Sezóna 24/25 odstartovala.
 

Ostatní účastníci

Divize A Divize B Divize C Divize D

Florbal Děčín
FBC Česká Lípa B
Sokol Rudná
SK BIVOJ LITVÍNOV
Florbal Chomutov B
USK Akademik Cheb
TJ Lokomotiva Louny
FBC DDM Kati Kadaň
FbC Barracudas Slaný 
Kralupy Wolves
Floorball Club FALCON 
ACEMA Sparta Praha B

SPORT CLUB Klatovy
ATT Gorily Plzeň
TJ Sokol Dobříš
1. FbK Tábor
FBC Slavia Praha
SK Florbal Benešov
FBC ROKYCANY
FBC Spartak Kaplice
Fbc Strakonice
Panthers Praha Boys U23
TJ Sokol Kr. Vinohrady B
FBŠ SLAVIA Plzeň B

FbC Hradec Králové B
TJ Sokol Koberovy
FBC Trutnov
Florbal Primátor Náchod B
FBŠ Všestary
TJ Turnov
Orel Rtyně v Podkrkonoší
FBK Jičín
TJ Sokol Dvůr Králové nL
FBC Dobruška
Florbalová akademie MB
FLORBAL JABLONEC

FBC Mohelnice
FBC ORCA KRNOV
PASKOV SAURIANS
1. FBK Sršni 
FBC Spartak Bílovec
FbK Horní Suchá
1. FBK Eagles Orlová
Torpedo Havířov B
Warriors Nový Jičín
Florbal Vsetín
FBK Spartak Hluk
FBC ZŠ Uničov


 


 

 

 

Další články z této kategorie
1.Florbal Pelhřimov0
2.SK Jihlava0
3.Sokol ED Havlíčkův Brod0
4.Sklo Bohemia Světlá n/S.0
5.Florbal Jindřichův Hradec0
6.TJ Hodonice0
7.Hornets Brno0
8.Aligators0
9.FBC Kutná Hora0
10.FBC Slavkov0
11.FTC Vysoké Mýto0
12.FBC Letohrad0
Nejbližší utkání
Partneři