20.09.2022
autor: Neznámý uživatel

Jak hrál Spartak o víkendu...

O víkendu nehrálo jenom Áčko, ale doma se představili starší žáci a šesti bodové dorostenky. Junioři začali svojí ligu ve Žďáru nad Sázavou.

Spartak odehrál svůj první domácí zápas


Pelhřimovské Áčko odehrálo svoje první domácí utkání proti exprvoligovým Petrovicím. Oba týmy dokázaly vstřelit po čtyřech brankách, ale Spartak bral celé tři body. V polovině zápasu Spartak vedl 3:0 po gólech Petra Zajíčka (1:0 a 2:0) a Ládi Běhounka, který navyšoval náskok na 3:0. Petrovice dokázaly srovnat a hrálo se od nuly. V 57. minutě po přihrávce Kociána a následném výběhu Vašek Fučík trefuje horní roh soupeřovi branky a vrací zpátky vedení svému týmu. Petrovice zkusili hru v šesti, ale po nepovedené přihrávce Szwedy skončil míček v petrovické bráně, a tím se upravilo skóre na konečných 5:3

Vyjádření trenéra Jana Kotena:
"Z naší strany výborný vstup do utkání, kde jsme soupeři dělali velké problémy naší aktivní hrou. Po navýšení skóre ve druhé třetině jsme stejně jako minule přestali hrát naši hru, soupeř zvýšil aktivitu a byl lepším týmem. Po zásluze srovnal skóre. Od prodloužení nás zachránilo břevno. Díky hráčům za dnešní výkon a nasazení. Díky patří i soupeři za utkání. A v neposlední řadě díky našim fanouškům za fantastickou atmosféru."

Foto: http://bit.ly/muziA-petrovice

Junioři na půl úspěšní...

Pelhřimov začal 2. ligu juniorů ve Ždáře nad Sázavou proti SK Jihlava (4:7) a domácímu družstvu Hippos (7:2) 

Vyjádření trenéra Jana Knězů:
"V obou zápasech jsme měli silný nástup do utkání, ale potom přišel z naší strany laxní přístup a pohodlná hra. Spoustu věcí v zápase bylo dobrých, ale bohužel převládá zklamaní z výkonu některých hráčů. Hráči si musí uvědomit, že pokud jsou v širším týmu našeho mužského Áčka, nemůžou být v 2. lize juniorů do počtu stejně tak, jako nadějní dorostenci."

Starší žáci sbírali zkušenosti na domácím turnaji

Starší žáci na domácím turnaji odehráli tři utkání. Turnaj zahájili s týmem Kněžice - Okříšky, který porazili 3:1, ale ostatní zápasy se už moc nepovedly. S Bystřicí prohráli 1:5 a s Okříšky - Rudíkov prohráli 2:4

Vyjádření trenéra Vojtěcha Mozra:
"První turnaj v této sezóně nám dal hodně zkušeností. Musíme být furt duchem přítomní v zápase, když jsme se přestali soustředit, tak nás soupeř potrestal. Jinak musím hráče pochválit za bojovnost. Poslední zápas už tam bylo vidět menší náznaky toho, co bychom chtěli hrát. Děkuji hráčům za turnaj, děkuji pořadatelům a taky díky rodičům, kteří nás přišli podpořit."


Foto: http://bit.ly/starsi-zaci-17-9


Dorostenky hrály doma a urvaly všechny body

Domácí hala Spartaku neměla klid od florbalu ani v neděli. Dorostenky Spartaku hrají 1. ligu - dorostenek - skupina 5 (JČ a Vysočina). Holky hrály proti Sniper Třebíč (4:2) a SK Jihlava (5:4).

Vyjádření trenéra Jana Knězů:
"V obou zápasech prospaný začátek utkání. Pomalý start na míček a dávání si přednosti snad u každé situace. Naštěstí se nám v obou zápasech podařilo výkon zlepšit a oba zápasy i přes prospané začátky otočit. Do dalších zápasů musíme zapracovat na spoustě věcech, protože tento výkon dál stačit nebude. Řešení finálních situací je k pláči, stejně jako naše střídání za hry. Spousta hráček musí pochopit, že hlavou zeď neprorazí a když něco nefunguje, je potřeba zkusit to jinak. Velmi pozitivně hodnotím sebevědomí u hráček, protože to je něco, na čem pracujeme od května. Děkuji všem svým hráčkám za předvedené výkony a to hlavně ve 3. třetinách."

Foto: http://bit.ly/dorostenky18-9

My vám tu Superligu přivezeme!

Spartak v pondělí 19. září odehrál 4.kolo POHÁRU ČESKÉHO FLORBALU s Fbc Strakonice. V rámci poháru Spartak potkal Strakonice již podruhé. První utkání v rámci 1.kola (turnajová část) skončilo 4:2 pro Pelhřimov. Včerejší utkání se hrálo na hřišti Strakonic a nehrálo se pouze o postup, ale zároveň o zajímavého dalšího soupeře. Áčko porazilo Strakonice  5:3 a postupuje do 5.kola v kterém přivítá Supeligového soupeře Fbš Bohemias, který vede temperamentí trenér Michal Jedlička a hraje za ně dvojnásobný juniorský mistr světa a český reprezentant Filip Forman. 

Vyjádření trenéra Jana Kotena:
"Z naší strany dvě třetiny bez nasazení, hodně špatná obrana. V první třetině mohl soupeř dát pět branek a mohlo být po zápase. Varování nám nestačilo a soupeř ve druhé třetiny utkání otočil. Až závěrečná třetina byla z naší strany poměrně dobrá. Soupeř i v menším počtu bojoval až do konce a nedal nám nic zadarmo. Díky soupeři za utkání a přejeme hodně štěstí v ligové sezóně."
 

 

Další články z této kategorie
05.04.2024
Spartak pokračuje na jiných frontách
O víkendu se doma představí ženy a starší žáci. Držte palce dorostenkám, kterým začíná play-off, a bavit se florbalem budou i mladší kategorie.
03.04.2024
O velikonočních svátcích se rozhodlo o vítězi série
Pelhřimovské áčko mělo perné svátky. Na Velký pátek odehrálo 6. utkání na hřišti Králova Dvora, kde nevyužilo matchball, a proto muselo rozhodnout 7. utkání na Velikonoční pondělí.
28.03.2024
Áčko na Velký pátek pokračuje v bojích
Pelhřimovské áčko si na velikonoční svátky neužije klid. Po nevyužitém matchballu na domácím hřišti se série přesouvá do Králova Dvora.
1.FBŠ SLAVIA Plzeň57
2.Panthers Praha56
3.Florbal Náchod42
4.TJ Sokol Jaroměř38
5.TROOPERS38
6.FBK Atlas Blansko31
7.Florbal TJ Kobylisy29
8.FBC Došwich Milevsko28
9.FbC Písek26
10.Florbal Pelhřimov24
11.T.B.C. Králův Dvůr16
12.SK Florbal Benešov11
Nejbližší utkání
Partneři