08.01.2022
autor: Martin Tkadlec

Jak na nový, tak po celý. Spartak přetlačil Svitavy v prodloužení

V první třetině zahodili hráči Pelhřimova několik velkých šancí. V té druhé pak trošku vyklidili pole a ve třetí je soupeř potrestal za nedůslednosti v obraně. Dva body jsou nicméně ziskem.

Florbalisté Spartaku vstoupili do utkání s chutí a hned zkraje si vytvořili několik solidních šancí. Lamař v brance hostí byl ale přesný. Touha vstřelit gól domácí neopouštěla ani s přibývajícím časem a dál tlačili na pilu. V jeden okamžik byl brankář Svitav doslova v ohni střel. Ani jedna však nebyla žhavá na uhel. V pozoru musel být taky Domkář, kterého hosté zaměstnávali hlavně z rychlých brejků. S bezbrankovým stavem pohnul až šikovný Škoda, který s noblesou proměnil nařízený nájezd. Lví podíl na něm měl nicméně Fučík. Modrožlutí diktovali tempo hry i po zbytek třetiny a na jejím konci mohli litovat neproměněné šance Běhounka.

Druhá perioda začala mírným tlakem hostujícího celku, který mohla otupit šance Knězů. V tutovce ale přestřelil. Jinak se obrázek hry moc nezměnil. Hrálo se hodně odzadu a jeden tým čekal na chybu toho druhého. Tu jako první udělali hráči Svitav a pomohli tak Knězů odčinit předchozí zaváhání. Z dvougólového vedení se ale domácí fanoušci dlouho neradovali. Ani ne po minutě totiž snížil Motl. To vše ještě před půlkou zápasu. Hra byla v tu chvíli poměrně vyrovnaná a šance střídala šanci. Úplně před prázdnou brankou selhal třeba Martínek, kterému se míček zamotal mezi nohy. Nudou netrpěl ani gólman Domkář, který musel vytáhnout několik perfektních zákroků. Hlavně při první početní výhodě hostů.

Možnost přesilovky dostali na začátku třetí části taky domácí borci a tu bezezbytku využili. Míček za Lamaře doslova dotlačil Fučík. Hosté se ale nevzdávali a dál vystrkovali růžky. Pozorný modrožlutý val si nicméně nekomplikoval život a míčky nekompromisně odpaloval. Bohužel i za cenu faulů. Jeden takový potrestal Hynek a zadělal na drama, které do pelhřimovské haly už tak nějak patří. Na hráčích obou týmů začala být patrná nervozita, hra byla značně neurovnaná a ani oku diváka nemohla lahodit. Co se ale domácímu publiku zalíbilo, byla branka Běhounka, která měla dodat klid. Stal se ale pravý opak. Dva slepené góly Svitav vytvořily v hale pořádné dusno. Hosté, pokropeni živou vodou, chtěli za každou cenu rozhodnout a zle na Domkáře dotírali. Ten však svou klec zamknul a poslal zápas do prodloužení, které Spartakovci začali ve výhodě po klukovině trenéra Svitav.

V něm modrožlutí svého soupeře mačkali tak dlouho, až se k odraženému míčku dostal Kocián a rozhodl o druhém bodu.


Národní liga - východ, 16. kolo
Florbal Pelhřimov - Florbal Svitavy 5-4p
- onlajn, foto (p. Šulc), sestřih
- více o lize najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
02.08.2022
Bronzový Memoriál Petra Adlera 2022
Na konci července se konal desátý ročník turnaje ve Strakonicích, který připomíná člena oddílu Fbc Strakonice, který na jaře 2012 podlehl po těžkém boji zákeřné nemoci v pouhých dvaadvaceti letech.
30.06.2022
Změny pravidel florbalu
Od 1. července začínají nejen prázdniny, ale mění se také pravidla florbalu. Začíná další čtyřletý cyklus jejich platnosti. Došlo k několika změnám a doporučujeme, aby se s nimi seznámili zejména hráči a trenéři.
13.06.2022
Muži znají rozlosování ligy i poháru
Dvanáct týmů Národní ligy zná detailní rozlosování své soutěže. Nalosován byla také Pohár Českého florbalu.
1.Florbal Pelhřimov0
2.FBC Vikings Kopřivnice0
3.S.K. P.E.M.A. Opava0
4.1.MVIL Ostrava0
5.FBC Hranice0
6.Snipers Třebíč0
7.1. FBK Sršni Rožnov0
8.Torpedo Havířov0
9.Z.F.K. Petrovice0
10.Slovan Havířov0
11.FBC Přerov0
12.Asper Šumperk0
Nejbližší utkání
Muži - Pohár
20.08.
14:30
Spartak Pelhřimov
VS
Fbc Strakonice
20.08.
17:30
Spartak Pelhřimov
VS
FBC DOŠWICH MILEVSKO
21.08.
09:00
Spartak Pelhřimov
VS
SK Meťák Č. Budějovice
21.08.
13:30
Spartak Pelhřimov
VS
TEXAS LONGHORNS
Partneři