08.01.2022
autor: Martin Tkadlec

Jak na nový, tak po celý. Spartak přetlačil Svitavy v prodloužení

V první třetině zahodili hráči Pelhřimova několik velkých šancí. V té druhé pak trošku vyklidili pole a ve třetí je soupeř potrestal za nedůslednosti v obraně. Dva body jsou nicméně ziskem.

Florbalisté Spartaku vstoupili do utkání s chutí a hned zkraje si vytvořili několik solidních šancí. Lamař v brance hostí byl ale přesný. Touha vstřelit gól domácí neopouštěla ani s přibývajícím časem a dál tlačili na pilu. V jeden okamžik byl brankář Svitav doslova v ohni střel. Ani jedna však nebyla žhavá na uhel. V pozoru musel být taky Domkář, kterého hosté zaměstnávali hlavně z rychlých brejků. S bezbrankovým stavem pohnul až šikovný Škoda, který s noblesou proměnil nařízený nájezd. Lví podíl na něm měl nicméně Fučík. Modrožlutí diktovali tempo hry i po zbytek třetiny a na jejím konci mohli litovat neproměněné šance Běhounka.

Druhá perioda začala mírným tlakem hostujícího celku, který mohla otupit šance Knězů. V tutovce ale přestřelil. Jinak se obrázek hry moc nezměnil. Hrálo se hodně odzadu a jeden tým čekal na chybu toho druhého. Tu jako první udělali hráči Svitav a pomohli tak Knězů odčinit předchozí zaváhání. Z dvougólového vedení se ale domácí fanoušci dlouho neradovali. Ani ne po minutě totiž snížil Motl. To vše ještě před půlkou zápasu. Hra byla v tu chvíli poměrně vyrovnaná a šance střídala šanci. Úplně před prázdnou brankou selhal třeba Martínek, kterému se míček zamotal mezi nohy. Nudou netrpěl ani gólman Domkář, který musel vytáhnout několik perfektních zákroků. Hlavně při první početní výhodě hostů.

Možnost přesilovky dostali na začátku třetí části taky domácí borci a tu bezezbytku využili. Míček za Lamaře doslova dotlačil Fučík. Hosté se ale nevzdávali a dál vystrkovali růžky. Pozorný modrožlutý val si nicméně nekomplikoval život a míčky nekompromisně odpaloval. Bohužel i za cenu faulů. Jeden takový potrestal Hynek a zadělal na drama, které do pelhřimovské haly už tak nějak patří. Na hráčích obou týmů začala být patrná nervozita, hra byla značně neurovnaná a ani oku diváka nemohla lahodit. Co se ale domácímu publiku zalíbilo, byla branka Běhounka, která měla dodat klid. Stal se ale pravý opak. Dva slepené góly Svitav vytvořily v hale pořádné dusno. Hosté, pokropeni živou vodou, chtěli za každou cenu rozhodnout a zle na Domkáře dotírali. Ten však svou klec zamknul a poslal zápas do prodloužení, které Spartakovci začali ve výhodě po klukovině trenéra Svitav.

V něm modrožlutí svého soupeře mačkali tak dlouho, až se k odraženému míčku dostal Kocián a rozhodl o druhém bodu.


Národní liga - východ, 16. kolo
Florbal Pelhřimov - Florbal Svitavy 5-4p
- onlajn, foto (p. Šulc), sestřih
- více o lize najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
08.01.2022
Jak na nový, tak po celý. Spartak přetlačil Svitavy v prodloužení
V první třetině zahodili hráči Pelhřimova několik velkých šancí. V té druhé pak trošku vyklidili pole a ve třetí je soupeř potrestal za nedůslednosti v obraně. Dva body jsou nicméně ziskem.
18.12.2021
Předčasný dárek. Spartak přetlačil Hluk v nájezdech
Dramatické utkání rozsekly až nájezdy, ve kterých o bodu navíc rozhodnul Škoda a taky bezchybný výkon Domkáře. Pod vítězstvím jsou velkou měrou podepsaní taky skvělí fanoušci.
11.12.2021
Kouzelník Domkář přivál body z Ostravy
Pelhřimovští florbalisté si díky aktivní hře dopředu a důrazné obraně vypracovali luxusní náskok, který na konci uhájili. Na výhře se značnou měrou podílel gólman Domkář, který v brankovišti zase čaroval.
1.TROOPERS45
2.1. FBK Sršni Rožnov37
3.Snipers Třebíč31
4.Florbal Pelhřimov30
5.FBC Vikings Kopřivnice25
6.S.K. P.E.M.A. Opava24
7.1.MVIL Ostrava23
8.Aligators Klobouky23
9.FBC Hranice21
10.FbK Horní Suchá20
11.FBK Spartak Hluk18
12.Florbal Svitavy9
Nejbližší utkání
Muži
22.01.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Snipers Třebíč
05.02.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FBC Hranice
19.02.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Aligators Klobouky
Partneři