20.12.2017
autor: Neznámý uživatel

Jedna třetina k výhře nestačí

Krátké ohlédnutí za posledním výjezdem Spartaku Pelhřimov v tomto roce.

Spartaku se šeredně nevyvedla první perioda, kterou domácím daroval v poměru čtyř ku jedné. Zlepšený výkon v druhé polovině zápasu však celku z Vysočiny k vytouženému a velmi potřebnému vítězství nepomohl, neboť již nedokázal dohnat strastiplné manko a prohrál o pouhopouhou branku. Poslední šanci na reparát dostane tým pod vedením pana Knězů v pátek 22.12.

TJ Slovan Havířov - Spartak Pelhřimov 8:7
branky:
2. Patrik Bonczek, 15. Jiří Gregor, 17. Matěj Smeták, 18. Patrik Posselt, 25. Michal Kozelský, 27. Jakub Mrózek, 28. Michal Trunkát, 49. Patrik Posselt - 9. Jan Knězů, 29. Jan Knězů, 42. Jaromír Lisa, 45. Petr Poduška, 53. Vojtěch Mozr, 55. Petr Poduška, 60. Jaromír Lisa; rozhodčí: Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení: 1:1 + Jan Brothánek 5; využití: 2:0; diváků: 44; zásahy brankářů: Petr Gurkovský 17 - Zbyněk Venkrbec 26; po třetinách: 4:1, 3:1, 1:5;

Vyjádření trenérů či vedoucích družstev

Hosté: Dvě třetiny jsme byli na výletu. Absolutně jsme neplnili to , co jsme si řekni a začali jsme hrát až jsme prohrávali o pět gólů. Poslední třetina nám na vyrovnání nestačila. Za hru jedné třetiny se vyhrát nedá. Děkujeme soupeři za utkání.

Domácí: Máme tři body, jediné pozitivum společně s dobrým výkonem třetí mladé formace. Zápas jsme po dvou třetinách kontrolovali i díky zbytečnému pětiminutovému trestu soupeře. Poslední třetinu jsme nesmyslně vypustili a málem jsme za to byli potrestaní. Děkujeme soupeři za utkání.

Textový online zápisVideo onlineStatistiky utkání;

Psali o nás

ČESKÝ FLORBAL: kompletní článek

Slovan Havířov si již v první třetině vybudoval třígólový náskok i díky pětiminutovému trestu Pelhřimova, v navyšování skóre pokračoval až do poloviny utkání, poté zabral Spartak. Ten postupně snižoval náskok, čtyřicet vteřin před koncem snížil na rozdíl jediné trefy, ale na víc se nezmohl. Slovan díky výhře v tabulce přeskočil svého soupeře a dostal se na jedenácté místo.

PELHŘIMOVSKÝ DENÍK: kompletní článek

Úvod vyšel lépe domácím, i když v tom roli hrála náhoda. Bonczekovi sjel při střele míček tak šťastně, že se od tyče odrazil do sítě. V 9. minutě sice srovnal Knězů, ale pak už úřadovali hráči Havířova. Pětiminutové vyloučení Brothánka potrestali Gregor a Smeták, na 4:1 upravil v 18. minutě Posselt.

Také ve druhé části narůstal náskok domácích. V krátkém sledu se do listiny střelců zapsali Kozelský, Mrózek a Trunkrát, korekce Knězů přišla až poté. Kdo čekal, že je za stavu 7:2 rozhodnuto, mýlil se. Havířov poslední třetinu vypustil, hosté chytli druhý dech. Lisa a Poduška upravili na 7:4, pak sice zvýšil tvrdou střelou Posselt, ale Pelhřimov korigoval dál. Za pomoci tyče poslal míček do sítě Mozr, šibenici trefil Poduška a čtyřicet vteřin před koncem snížil na rozdíl gólu Lisa. Víc už ale Spartak nestihl.

FLORBAL.CZ : kompletní článek