21.02.2023

Jubilejní víkend za námi

Pelhřimovský A-tým odehrál jubilejní 1000. utkání proti druhému týmu základní části Národní ligy Torpedu Havířov. Ženy odehrály turnaj za kopcem v Žirovnici. Starší žáci pořádali turnaj v domácí hale, ale vůbec se jim nevyvedl. Dorostenci, kteří uzavřeli

Pelhřimovský A-tým odehrál jubilejní 1000. utkání proti druhému týmu základní části Národní ligy Torpedu Havířov. Ženy odehrály turnaj za kopcem v Žirovnici. Starší žáci pořádali turnaj v domácí hale, ale vůbec se jim nevyvedl. Dorostenci, kteří uzavřeli herní víkend jedním utkáním na domácí palubovce, prodloužili sérii svojí suverenity.

Áčko odehrálo 1000. utkání

Pelhřimov přivítal v památný den Torpedo Havířov, přičemž oba týmy již měly jisté play-off. Cestu ke třem bodům Havířov vůbec neměl jednoduchou. Od první minuty hrál Spartak hodně aktivně a opět zaplněná hala mohla sledovat krásný florbal na obou stranách. První do vedení šli domácí, když v čase 10:00 dlouhou střelou otevřel skóre Tomáš Kocián. Hra pokračovala v aktivním tempu a svého prvního gólu se dočkali i hosté. V 15. minutě se prosadil Dominik Mrowiec. Skóre se opět měnilo po 16 sekundách, když na rozdíl jedné branky zvýšil hráč Torpeda Kubiczek. Ale do šaten se přece jen šlo za vyrovnaného stavu, když dvě minuty před koncem první třetiny vyrovnal Honza Knězů.

V první pauze se předalo ocenění pelhřimovským hráčům, kteří odehráli nejvíc utkání za Áčko.

Lukáš ZRZAVÝ                                    385

Druhá třetina začala opatrně na obou stranách a skóre se neměnilo až do 7. minuty, když se prosadil hráč Havířova. Po tomto gólů se opět začala hra přelévat z jedné strany na druhou a styl hry se vrátil zpátky do útočného florbalu. V 11. minutě vyslal dlouhou přihrávku Vlach (havířovský) na Vilíma, který poslal míček za Libora Domkáře a hosté už vedli 4:2. Po čtvrtém gólu začal Havířov šlapat na jedničku a nepustil domácí k žádné akci. Hráči Havířova krásně kombinovali a hledali si dobré pozice na střelu. Ve 14. minutě prošel obranou Šochman, který poslal míček dál na svého spoluhráče Kloza a ten pohodlně uklidil míček do prázdné branky. Do konce třetiny se už skóre neměnilo a Spartak odcházel do šaten za stavu 2:5

Jak skončila druhá, tak začala třetí třetina. Havířov stále tlačil Pelhřimov a moc ho nepouštěl k velkým akcím. V 5. minutě se provinil sekáním Vašek Fučík a Spartak hrál první oslabení v zápase. Toho využil Holeš a jeho gólem Torpedo odskočilo na rozdíl čtyř branek. Když na časomíře svítila 8. minuta, tak Pelhřimov rozehrával standardku z velkého brankoviště. Honza Knězů posunul míček na Vaška Fučíka a ten svojí dělovkou snížil na 3:6. Spartak tento gól nakopl zpátky a začal si vytvářet gólové situace. Jednu z nich nevyužil Šimon Kysela, když dostal nabídku na snížení od Víti Papeže a halou se jen ozvalo „ouuuuuu“.  Po chvíli si zahrál přesilovou hru i Pelhřimov, ale tu bohužel nevyužil. Chvíli po jejím skončení dostal Víťa Papež vymazlenou přihrávku od Petra Zajíčka a snížil na 4:6. Ač Spartak tlačil, jak mohl, tak skóre se už do konce třetiny neměnilo a domácí favoritovi podlehli.

Vyjádření trenéra Honzy Kotena:

„V první třetině jsme hráli velmi vyrovnanou partii, ve druhé třetině nám soupeř odskočil na rozdíl tří branek, který jsme již nedokázali stáhnout. Rozhodla individuální kvalita hráčů. My se nyní musíme perfektně připravit na čtvrtfinálovou sérii.  Děkuji hráčům za dnešní výkon, soupeři za utkání a skvělým fanouškům za podporu v jubilejním 1000. zápase.“

Spartak Pelhřimov vs. Torpedo Havířov 4:6

Dorostenci prodloužili neporazitelnost

Vyjádření trenéra Vojty Mozra:

„Oproti minulému víkendu jiný tým. Na tréninku zlepšení = na zápase to samé. Od začátku kvalitní napadání. Lepší pohyb a byli jsme aktivní na balonku. Soupeře jsme do ničeho závratného nepustili. Jen zase zbytečně faulujeme. Musíme zefektivnit hru 1 na 1. Oba gólmani odchytali skvělá utkání. Díky rodičům za podporu.“

Spartak Pelhřimov vs. ADAPS SK Jihlava 8:1

Starším žákům se domácí turnaj nepovedl

„Úplně se nám nepovedlo navázat na předešlý výkon. Vlastně jsem na naší hře nenašel vůbec nic pozitivního. Je to pro nás velké poučení do budoucna – jak pro hráče, tak pro nás pro trenéry. Víc k tomu asi už nemám. Chtěl bych poděkovat rodičům za podporu.“

Spartak Pelhřimov vs. KC Knězice - Okříšky 2:3
Spartak Pelhřimov vs. PSKC Okříšky - Rudíkov 0:5
Spartak Pelhřimov vs. SK Jihlava ježci 0:11

Ženy dokázaly vybojovat tři body

Vyjádření trenérky Aničky Dvořákové:

„V prvním zápase jsme hrály velmi nejistě a dostaly rychlé góly z nedůrazu. Rychlé vedení soupeřek nás dostalo do velké nepohody a chyby se kupily. Je mi líto, že jsme v tom nechaly gólmanku vykoupat – většina gólů totiž padla z před brankového prostoru. Velkou bídu jsme hrály od začátku do konce zápasu.

Jihlava vždycky hraje pěkný florbal a to vyhecuje i nás k lepším výkonům. Hrály jsme jako úplně jiný tým než ráno. I když se Jihlavačky dostaly přes naši obranu, lámaly si zuby na skvěle chytající Šárce. Konec zápasu jsme i dokázaly držet soupeřky na jejich polovině krásnými kombinacemi.“

Spartak Pelhřimov vs. Florbal Jindřichů Hradec 2:9
Spartak Pelhřimov vs. SK Jihlava – Žďár nad Sázavou B 3:2