19.04.2023
autor: Jan Koten

Junioři jsou mistři Vysočiny, dorostenky mezi TOP16 v ČR

V sobotu hrály první kolo play-off dorostenky a junioři vybojovali první místo v tabulce. Na pelhřimovské palubovce přípravka odehrála poslední domácí turnaj sezóny a mladší žáci vyjeli na poslední turnaj sezóny do Světlé nad Sázavou.

Junioři nepřipustili drama

Budoucí naděje mužského pelhřimovského florbalu odehrály poslední utkání sezóny proti druhé SK Jihlavě. V případě výhry jihlavského týmu mohli junioři nakonec obsadit až třetí místo, ale Pelhřimov žádné drama nepřipustil a došel si pro výhru, která znamená jediné. Junioři jsou mistři 2. ligy – skupiny 5.

Vyjádření trenéra Vojty Martínka:
„Pokud si soupeř myslel, že má stále šanci na první místo, hned v první třetině jsme ho vrátili zpátky na zem. Rychle jsme vedli o 2 góly po pěkných individuálních akcích a narážečkách, kdy nám přechod přes střed nečinil sebemenší problém. V nastoleném tempu jsme pokračovali do stavu 5:0, kdy soupeř měl minimum šancí (co si pamatuji, tak maximálně 6–7 střel za celý zápas, které ale ztroskotaly na skvělém Míšovi). Gól soupeře padl po jedné ze dvou situací v celém zápase, kdy jsme si soupeře špatně přebrali. Od té chvíle jsme zápas v podstatě dohrávali jako zkušený tým (a nemyslím tím naši klasiku, kdy necháme soupeře vrátit zpátky do hry), kombinace odzadu, dobré náběhy, individuální akce… a když jsme udělali hráče 1 na 1 a dál to nešlo, vrátili jsme míček zpátky na beky a v klidu si založili akci znovu, nebo jsme vystřídali. Škoda, že v takovém stylu jsme neodehráli některé jiné turnaje a zápasy. 

Jediné, co mi vadí a celkově vadilo na celé sezóně, jsou situace, kdy soupeř má potřebu nás zbytečně, někdy i zákeřně, dohrávat. V Jihlavě to byl například hokejový krosček mimo hru do žeber (naštěstí, od jiných případů, zde byl potrestán). Děkuji všem hráčům za celou sezónu, hlavně “srdcařům”, kteří odjezdili většinu turnajů. Některé byly složitější, kdy jsme nedokázali složit ani celé 2 útoky. Holt to někdy byly i takové zážitkové turnaje. Ale i přesto musím říct, že by byla ostuda, kdybychom v této soutěži neskončili na jiném než prvním místě. Děkuji Honzovi Knězů a Vojtovi Mozrovi, kteří kluky trénovali nebo stále trénují v mladších kategoriích, za skvělou přípravu hráčů.“

Spartak Pelhřimov vs. SK Jihlava 6:1

 

Dorostenky nestačily na favorita

Dorostenky obsadily ve své skupině třetí místo a tím si zajistily účast v play-off. Rozlosování jim přidělilo silného soupeře Black Angels. Sice holky na favorita nestačily, ale z Prahy si odvezly zkušenosti.

Vyjádření trenéra Honzy Knězů:
„Oba zápasy měly stejný průběh. Hned v úvodu obou jsme zahodili obrovské šance, po kterých se soupeř ujal vedení. Když to shrnu, tak zápasy byly ve velmi vysokém tempu s šancemi na obou stranách. Bohužel tady se ukázala kvalita soupeře, který každou naší větší chybu potrestal gólem, což nám se nedařilo a byl to i ukazatel toho, na čem musíme zapracovat. Ve finále jsem rád, že nám “pavouk” přidělil takového soupeře – rychlý, silný a hlavně ofenzivní tým, který do nás celý zápas šlapal a ani přes pohodlný náskok nevypustil souboj. Prostě se sečetly všechny rozdíly od obrany po útok, včetně brankářů, a tak to dopadlo. Nicméně na své poměry jsem byl s výkonem hráček spokojený, protože se makalo po celé zápasy, jen mě štvou některé zbytečně darované góly. 

Teď trochu odbočím k hodnocení celé sezóny. Do sezóny jsme vstupovali jako outsideři, ale po několika zápasech bylo jasné, že právě i my budeme kandidáti na postup do 1. kola play off. Hodně nás ale během sezóny trápila koncentrace v zápasech, kdy jsme všeho všudy odehráli zhruba polovinu všech zápasů, jak by se mělo (některé zápasy 2/3, jiné jen 1/3 měly parametry kvalitního výkonu) a zbytek byla trapnost a ubohost. To byl neuvěřitelný kontrast našich výkonů a to i během jednoho zápasu. Co se týče účasti na zápasech, tak celou sezónu jsme jezdily ve stejném počtu 11 + brankář, nebo brankáři. To znamená, že všech 11 hráček nevynechalo jediný zápas – tohle hodně cením. Samozřejmě byly hory, dovolené a nemoci, ale vždycky to holky (samozřejmě i rodiče) nějak udělaly. Trochu to ve mě probouzí vztek, proč to tady jde a jinde třeba ne. No nic, třeba se za rok bude tady jezdit v 5 hráčkách do pole plus brankářka, kdo ví. Každopádně díky všem svým hráčkám za předvedené výkony, účast a nasazení na trénincích, snad to bude pokračovat takto i nadále. Díky i rodičům hráček nejen za podporu, ale i že je z těch hor na zápas dovezou dřív, nebo si zkrátí dovolenou a další důležité věci. 

A protože je to letos můj poslední komentář k zápasu, rád bych poděkoval nejen všem trenérům, ale i ostatním, kdo pomáhá ať už s bufetem, nebo pere dresy nebo cokoliv, za celou sezónu, bylo to opět náročné. Prvně jsem myslel, že bych jmenoval, ale pak bych na někoho zapomněl, takže prostě díky všem. 

Myslím, že tohle byl můj nejvíce pozitivní komentář v historie mých komentářů, takže teď trocha volna a hurá na letní přípravu – bude bolet!“

Spartak Pelhřimov vs. Black Angels 0:14
Spartak Pelhiřmov vs. Black Angels 0:8

Přípravka odehrála poslední domácí turnaj

Vyjádření trenéra Matěje Jirků:
„Zakončení sezóny proběhlo symbolicky v Pelhřimově s přítomností úžasné divácké kulisy. Hráči bojovali a prováděli vše, jak jsme jim nařídili, proto nemůžeme být nespokojeni. Těšíme se na závěrečný, výběrový turnaj do Milevska, kam jedem uhrát pořádný výsledek.“

Fotky z turnaje ZDE

Mladší žáci odehráli poslední turnaj sezóny

Vyjádření trenéra Jirky Žáka:
„Družstvo mladších žáků odjelo v sobotu ke svému poslednímu turnaji sezóny do Světlé nad Sázavou. Obě družstva odehrála solidní utkání a prodala další rok práce. Nyní je před námi poslední akce sezóny – výběrový turnaj v Milevsku. Na ten se pokusíme co nejlépe připravit. Všem hráčům děkuji a těším se na další práci s nimi.“

Další články z této kategorie
22.02.2024
Boj o záchranu začíná!
O víkendu začíná áčku play-down, které odstartuje doma. Domácí turnaj odehrají v neděli elévové a starší žáci budou hrát v Bystřici.
20.02.2024
5 zápasů = 5 výher, 65 vstřelených gólů a jen 7 obdržených…
….takhle se dá shrnout uplynulý víkend Spartaku. Dorostenky a junioři rozdali čtyřikrát “pelhřimovský válec” a áčko ukončilo základní část ligy výhrou.
18.02.2024
Jízdní řád áčka do konce sezóny
Před A-týmem je pro následující dva měsíce jednoznačný úkol. Udržení Národní ligy. S kým a kdy bude bojovat se dozvíte v článku. AKTUALIZOVÁNO
1.FBŠ SLAVIA Plzeň57
2.Panthers Praha56
3.Florbal Náchod42
4.TJ Sokol Jaroměř38
5.TROOPERS38
6.FBK Atlas Blansko31
7.Florbal TJ Kobylisy29
8.FBC Došwich Milevsko28
9.FbC Písek26
10.Florbal Pelhřimov24
11.T.B.C. Králův Dvůr16
12.SK Florbal Benešov11
Nejbližší utkání
Muži
02.03.
19:00
T.B.C. Králův Dvůr
VS
Florbal Pelhřimov
09.03.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
T.B.C. Králův Dvůr
16.03.
20:00
T.B.C. Králův Dvůr
VS
Florbal Pelhřimov
23.03.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
T.B.C. Králův Dvůr
29.03.
00:00
T.B.C. Králův Dvůr
VS
Florbal Pelhřimov
01.04.
16:00
Florbal Pelhřimov
VS
T.B.C. Králův Dvůr
Partneři