17.09.2017

Kanonáda se nekonala aneb tápání favorita na spartakovské půdě.

Šestnáctý zářijový den byl v duchu příprav na první domácí utkání Spartaku Pelhřimov. Nalijme si však čistého vína, za favorita domácí celek rozhodně brán nebyl.

Tím měl být naopak celek z města Jaromíra Jágra, ještě před rokem superligovým mančaftem s bohatými zkušenostmi.  Kanonýři však špatně zkalibrovali svá děla, a tak se domácí hrdinové mohou  na dobou neurčitou pyšnit titulem prvního prvoligového týmu.

Pelhřimovští již od začátku využívali znalosti haly, což se projevilo ziskem trestného střílení již po necelé minutě a půl. Kladenští naopak nemohli nastartovat své spalovací motory a i přes výbornou techniku za domácími borci zaostávali.  Ti se opravdu favorita nezalekli a po první třetině na kostce svítil stav 2:1.

Fanoušek, jenž se zapomněl v bufetu při pojídání klobásky, si musel trhat vlasy po usednutí na tribunu, když zjistil, že Kanonýři během chvilky dorovnali a posléze překulili stav na svoji stranu. Švrkala se ale nenechal rozptýlit tímto kolapsem a po nahrávce nejstaršího hráče utkání Charouzka bleskurychle dorovnal.

V polovině zápasu na hosty nejspíše dolehla cestovatelská nemoc, kdy vypadli ze zápasu a v čase 38:53, kdy navrátilec Lisa oslavoval zkompletování hat-tricku, domácí fanoušci spokojeně pěli písně a ódy při stavu 6:3 pro domácí.

Ve třetí třetině se stupňoval důraz, na který však bylo duo rozhodčích lehce alergické a nadále s úsměvem na rtech posílalo hříšníky do trestného boxu. Do konce zápasu páni sudí nasbírali úctyhodných 13 úlovků, což se opravdu jen tak nevidí.

Kanonýr Richtr se dvanáct minut před koncem ještě rozhodl utkání zdramatizovat, avšak  po chvilce mladá naděje z rodu  Vlachů  bez slitování zarazila rozhodující hřebíček do kladenské rakvičky a hosty tím doslova odzbrojila. Závěrečná power-play již pak byla pouze labutí písní Kanonýrů, které využili Charouzek s Poduškou a potvrdili tak momentální formu místních florbalových borců.

Konečný výsledek zápasu jest 9:4.