11.12.2021
autor: Martin Tkadlec

Kouzelník Domkář přivál body z Ostravy

Pelhřimovští florbalisté si díky aktivní hře dopředu a důrazné obraně vypracovali luxusní náskok, který na konci uhájili. Na výhře se značnou měrou podílel gólman Domkář, který v brankovišti zase čaroval.

Duel ve zbrusu nové ostravské hale začal pro hosty snově. Po necelých dvou minutách se z brejku prosadil Martínek, kterého hned na to napodobil Škoda. Spartakovci byli dál při chuti a na Kořínka v brance pěkně dotírali. Třetí gól přidali ještě před půlkou periody, kdy se po nahrávce Fučíka prosadil Mynařík. Už čtyřbrankový náskok si mohli modrožlutí zajistit při své první početní výhodě, šance ale zahodili. Mrzet je to nicméně nemuselo. Agilní Kocián přesně věděl, kam s děrovaným míčkem a klidnější přestávku přece jen zajistil.

Druhá část začala stejně, jako ta první. Rychlou brankou Pelhřimova, o kterou se postaral štírek Vlach. Spartakovci hráli dál, co potřebovali, precizně bránili a snaživého soupeře drželi jak se říká na uzdě. To, co prošlo, navíc zneškodnil ve výborné formě chytající Domkář, který se opět překonával. Se stavem nepohnuli hráči MVILu ani při vyloučení Kociána. O slovo se proto přihlásil mladíček Kalina, který přidal už šestou branku hostů. A nebýt pohotového obranného zákroku Krčmáře, mohlo se modrožlutým dýchat ještě o něco líp.

Ve třetí třetině se hra příliš nezměnila. Ostravští borci se snažili utkání zdramatizovat, což se po necelých sedmi minutách povedlo Šebestovi. Po gólu jejich snažení ještě zesílilo a Spartakovci se měli co ohánět. Nápor domácích nejvíc pocítil Domkář, který si musel po několika fantastických skocích v brankovišti spravit kalhoty. Pět minut před koncem si hráči MVILu vzali oddechový čas, odvolali gólmana a zažehli fantastickou stíhací jízdu. V rychlém sledu nasázeli čtyři branky a jen tak tak, že se jim nepovedlo vyrovnat. Důležité body tak zamířily do Pelhřimova.


Národní liga - východ, 14. kolo
1.MVIL Ostrava - Florbal Pelhřimov 5-6
- onlajn
- více o lize najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
13.03.2022
TROOPERS mají mečbol, rozhodli ve třetí třetině
Ve druhém duelu si oba týmy sáhly na dno fyzických sil. Rozhodovaly maličkosti, o něco aktivnější ale byli domácí, kteří zaslouženě vyhráli a za týden mohou stvrdit postup do finále.
12.03.2022
Spartaku chyběla odvaha. Proti TROOPERS musí dotahovat
První semifinálový zápas rozhodly chyby pelhřimovských hráčů. Pokud chtějí pomýšlet na zdramatizování série, musí přepnout na vyšší rychlostní stupeň, být důraznější a nekompromisní v zakončení.
06.03.2022
Sladký postup. Spartak zlomil Kopřivnici v pětiminutové přesilovce
Po dobré úvodní třetině vypadli hráči Pelhřimova z tempa, z čehož pramenila řada vyloučení. O vítězství nakonec rozhodla dlouhá výhoda ve třetí části, při které Spartakovci hned třikrát udeřili.
1.TROOPERS58
2.1. FBK Sršni Rožnov48
3.Snipers Třebíč40
4.FBC Vikings Kopřivnice36
5.Florbal Pelhřimov34
6.FBC Hranice32
7.S.K. P.E.M.A. Opava31
8.1.MVIL Ostrava31
9.Aligators Klobouky31
10.FbK Horní Suchá24
11.FBK Spartak Hluk18
12.Florbal Svitavy13
Nejbližší utkání
Partneři