30.09.2017
autor: Neznámý uživatel

Kunratický blackout!

Příběh o tom jak se zápas nevyvedl aneb jak pelhřimovským zastavili dodávku životodárného proudu elektrického.

 

Psal se 23. zářijový den a borci z Vysočiny se vydali na pouť do Kunratic, kde již na ně čekal vyzyvatel – Start 98. Spartak dokonale využil příležitosti mírně podceňovaného týmu a půl minuty po prvním hvizdu, v momentě kdy si opozdilci pucovali boty, aby byli vpuštěni do haly, vstřelil první gól.  Úsměv na tváři trenéra pak vykouzlila vycházející hvězdička Vlachů, jelikož propálil vše, co mu stálo v cestě, a poslal město rekordů do trháku. Zároveň ale rozdmýchal kunratický oheň, který vyústil ve srovnání do konce třetiny.

 

Ve druhé třetině se role otočily. Chudina ihned po buly počkal za hostující obranou a jako loupežník Rumcajs, jenž se schovával v houští, využil situace a poslal Start do vedení. Ač Spartak srdnatě bojoval, nedokázal vsítit tak důležitý srovnávací gól. Naději vykřesal ostřílený matador Charouzek, aby ji hned v zápětí udusil domácí Stejskal. Ani větší střelecká aktivita nedokázala odvrátit ztrátu druhé třetiny, po které naši oblíbenci prohrávali 5:3.

 

Poslední perioda spíše připomínala Matějskou, vše bylo jak na houpačce. Šance na obou stranách, jen výsledek byl stále stejný, střely končící za mantinely nebo svištící mimo branku. Tvrdé souboje, po kterých florbalisté odcházeli s bolestivými grimasami nebo se ztrhanými obličeji připomínající tvrdé výrazy kovbojů ze starých westernovek, se staly běžnou součástí.

 

Utkání směřovalo k vypjatému závěru, ale kde se vzal, tu se vzal, pelhřimovský blackout. Obrovský potenciál tří plných pětic si vyžádal daň na našich plnokrevnících, kteří již neměli síly, aby se vzmohli na odpor. Do konce utkání se síť za Kuchařem rozvlnila ještě pětkrát, což korunovalo poměrně krutý a dalo by se říci možná i nezasloužený výsledek pro borce z Vysočiny.

 

START98 PRAHA-KUNRATICE - SPARTAK PELHŘIMOV              10:3

Kompletní online zápis

Další články z této kategorie
03.10.2020
Nejde to ani doma, Spartak nestačil na ostravský MVIL
Kvůli výpadku zkraje třetí třetiny se pelhřimovští florbalisté druhého domácího vítězství nedočkali. Za zmínku nicméně stojí fantastická návštěva. Do haly si našlo cestu skoro 150 fanoušků.
26.09.2020
Aligátor o zuby nepřišel, Spartak dostal venku další lekci
Pelhřimovští florbalisté se výkonu z domácího zápasu ani nepřiblížili a kvůli tragické třetí třetině a hloupému pětiminutovému vyloučení Hendrycha mají zase týden o čem přemýšlet.
19.09.2020
Domanský má nulu, Spartak zničil Svitavy
Pelhřimovští florbalisté odčinili do puntíku úvodní blamáž z Kopřivnice a do tabulky NFL si připsali důležité tři body. Vychytanou nulou se navíc zaskvěl brankář Martin Domanský.
1.TROOPERS15
2.Aligators Klobouky12
3.FBC Vikings Kopřivnice10
4.FbK Horní Suchá8
5.FBK Spartak Hluk6
6.Florbal Svitavy6
7.1. MVIL Ostrava6
8.FBC Hranice5
9.Snipers Třebíč5
10.1. FBK Rožnov5
11.Florbal Pelhřimov3
12.S.K. P.E.M.A. Opava0
Nejbližší utkání
Muži
06.02.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
TROOPERS
20.02.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FBC Vikings Kopřivnice
Partneři