26.08.2023
autor: Neznámý uživatel

Muži v poháru postupují do 3. kola

Ve druhém kole Poháru Českého florbalu Pelhřimov zvítězil v Jindřichově Hradci a postupuje do dalšího kola. Na soupeře se zatím čeká.

Páteční večer patřil v moderní jindřichohradecké hale florbalu, konkrétně zápasu 2. kola Poháru. Místní áčko se v historické premiéře představilo proti Pelhřimovu v oficiálním utkání.

První střídání, chyba a domácí jdou po 22 vteřinách do vedení. Pelhřimov má řadu šancí, ale využije až tu ze 16. minuty. V polovině utkání se dostává Spartak v oslabení do vedení, jenže soupeř po zbytečném faulu využívá další příležitost početní výhody a do závěrečné třetiny se jde opět za vyrovnaného stavu. V polovině třetí třetiny se opět Pelhřimov dostává do vedení, jenže soupeř potrestá dvě nedůslednosti na brankovišti a Pelhřimov najednou musí dotahovat. První lajna dokáže dát v samém závěru dvě branky, jenže následně neubrání power play a jde se do prodloužení. V něm Pelhřimov dobře drží míček a soupeře téměř k ničemu nepustí a v 66. minutě utkání rozhodne gólem zpoza branky kapitán Knězů.

Florbal Jindřichův Hradec vs. Spartak Pelhřimov 5:6 pp - online přenos a statistiky

Jak dál v Poháru

Spartak si vítězstvím 6:5 po prodloužení vybojoval postup již do 3. kola Poháru Českého florbalu, kde se utká s vítězem soubojem mezi Soběslaví a Benešovem. Toto utkání se v neděli z důvodu nezpůsobilosti hrací plochy neodehrálo - spodní voda po vydatném sobotním dešti pronikla až na palubovku. Utkání se odehraje v náhradním termínu v úterý 29. srpna od 19:30 hod - online. Po jeho skončení budeme znát soupeře i pořadatele utkání 3. kola. Pokud vyhraje Soběslav, bude utkání 3. kola také pořádat, pokud vyhraje Benešov, pak utkání pořádá Pelhřimov. Každopádně utkání 3. kola se odehraje o víkendu 2. nebo 3. září.

viz také: Pohár: Sítem prošly první ženské i další mužské týmy. Proč Pelhřimov čeká na soupeře?

Které týmy postupují a kdo končí?

Z týmů z regionu si postup do 3. kola zajistilo Milevsko, které mělo ovšem velké problémy s Klatovy (vítězství 10:8), Světlá, která zvítězila v Dobříši 5:2, Třebíč, která přehrála Slavkov 4:1, Strakonice, které rozdrtily českobudějovický Meťák 11:3 a SK Jihlava, ktará si 4:0 poradila s Hostinným. Naopak končí SK JeMoBu po prohře 1:5 s Blanskem a Hippos Žďár nad Sázavou, který nestačil na Letohrad a doma prohrál 5:8. Již v prvním kole skončily Okřišky a Vimperk. Ze soupeřů z Národní ligy nezaváhal nikdo a dál jdou výše uvedení Blansko a Milevsko, dále FBŠ SLAVIA Plzeň, Panthers Praha i Jaroměr. Největším překvapením 2. kola Poháru je konec Slovanu Havířov, který prohrál s Paskovem.