05.12.2017

Na krev se Startem

Velmi vypjaté utkání vidělo půl druhé stovky fanoušků v pelhřimovské hale. Během zápasu však probíhala i speciální akce, která měla rozšířit povědomí o darování krve, čehož se florbalisté doslovně chytli a mnohdy se na onu hranici "na krev" dostali. Domácí borci nakonec bohužel vytěžili pouze jeden bod, avšak díky pomoci transfuznímu oddělení mohou míti úsměv na tváři.

Spartak Pelhřimov - Start98 Praha-Kunratice 7:8p
branky:
23. Jaromír Lisa, 28. Jaromír Lisa, 38. Martin Blažek, 42. Milan Hendrych, 48. Luděk Charouzek, 53. Luděk Charouzek, 58. Petr Poduška - 2. Jan Běloch, 7. Michal Chudina, 21. Petr Stejskal, 23. Tomáš Volf, 28. Petr Stejskal, 44. Jan Zavadil, 57. Michal Chudina, 65. Ondřej Schuller; rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga; vyloučení: 4:6 + Václav Zavadil 10; využití: 1:2; diváků: 162; zásahy brankářů: Zbyněk Venkrbec 20 - Václav Zavadil 24, Ondřej Lupoměch 0; po třetinách: 0:2, 3:3, 4:2, 0:1;

Vyjádření trenérů či vedoucích družstev

Hosté: Neuvěřitelně vyhrocené utkání. Pro kluky spoustu nasbíraných zkušeností, emoce a týmová podpora. Jsem hrozně pyšný na to, že jsme to urvali. Nicméně škoda našich obrovských chyb, kterými jsme se připravili o bod. Byl bych rád, když by si chybu přiznali nejenom hráči.

Domácí: Divácky atraktivní zápas, pro trenéry infarktový se špatnou koncovkou pro náš tým, když jsme v závěru ztratili takřka vyhrané utkání. Děkujeme divákům za podporu

Textový online zápisVideo onlineStatistiky utkání; Fotografie p. Šulce

Psali o nás

ČESKÝ FLORBAL: kompletní článek

Start si na půdě Pelhřimova do poloviny duelu vytvořil čtyřgólový náskok, jenže o ten ve třetí třetině přišel. Pražané si sice vzali vedení zpět na svou stranu, jenže tři minuty před koncem domácí srovnali a zápas šel do prodloužení. V něm mohl bod navíc přisoudit domácím Charouzek, jenže druhé trestné střílení už neproměnil. Spartak může také mrzet nevyužitá přesilovka pět na tři, při které inkasoval rozhodující branku.

PELHŘIMOVSKÝ DENÍK: kompletní článek

Pelhřimov začal špatně, hned první střela hostujícího Bělocha měnila skóre. V 7. minutě našel Stejskal přihrávkou zpoza branky Chudinu, který upravil na 0:2. Přestávková porada v šatně Spartaku moc nepomohla, po čtrnácti vteřinách překonal Venkrbce Stejskal. Pak sice snížil Lisa, ale hosté dál tahali za delší konec provazu. Volf a Stejskal posunuli skóre na 1:5. Teprve pak začali domácí přidávat. V přesilovce se prosadil Lisa, do konce druhé části ještě dorazil míček do sítě Blažek.

Úvod třetí části Pelhřimovu konečně vyšel. Ve 42. minutě potrestal špatné střídání hostů snížením na 4:5 Hendrych. I když pak využil přesilovku Zavadil, Spartak už byl v těch momentech lepším týmem. Zasloužené vyrovnání zařídil dvěma góly Charouzek. Drama tím teprve začínalo. Tři minuty před koncem skóroval při přesilovce hostující Chudina, za Pelhřimov dorovnal po návratu z trestné lavice Poduška. V prodloužení drželi domácí všechny trumfy v ruce. Jenže Charouzek při svém druhém trestném střílení neuspěl a přesilovka pěti proti třem Pelhřimovu hrubě nevyšla. Skóroval při ní totiž hostující Schuller.

FLORBAL.CZ : kompletní článek

Přes půl druhé stovky pelhřimovských diváků bylo svědky velice vypjatému duelu se Startem z Kunratic. Zápas dospěl až do prodloužení. Brankář hostů obdžel trest za nesportovní chování a nakonec byl i vykázán ze hry, střídající kolega Lupoměch neměl mnoho práce, jelikož Schuller unikl domácí obraně a skóroval, to vše při oslabení tři na pět.