10.02.2018
autor: Martin Tkadlec

Nadšený výkon na body v Havířově nestačil

Škoda. Minimálně bod si pelhřimovští florbalisté v Havířově zasloužili. Nechyběla jim chuť bojovat a místy svého soupeře dokonce přehrávali. O tříbodovém zisku domácích rozhodl v přesilovce Černý. Spartakovci tak budou mít se záchranou ještě dost práce.

Úvod zápasu v havířovské městské hale se nesl v duchu mírného tlaku Pegresu, který ale postupem času slábnul a ke slovu se čím dál častěji dostávali borci Spartaku. Byli to však domácí, kteří udeřili jako první. Těsně před polovinou periody se po nedůrazu v pelhřimovské obraně prosadil Peřka - 1:0. Po nepotrestaném faulu Havířovských pak rozhodčí poslali hodně přísně za katr Vlacha. Domácí v přesilovce zahrozili až v jejím závěru, kdy trefili tyčku. Následně se mohl prosadit Hendrych, který jen těsně minul Kotulovu branku. Šance modrožlutých držel při životě opět dobře chytající Venkrbec, a to i po hrubce Kociána. Na konci třetiny se ještě hrnul na Kotulu Fučík, kterému ale domácí brankář zúžil úhel a nedal mu šanci se skóre pohnout. Při následné standardní situaci se mezi střelce nezapsal ani Lisa.

Do druhé třetiny vstoupili Pelhřimovští o poznání aktivněji a bylo to hned znát. První vážnější akci spálil Blažek, kterého už poněkolikáté vychytal domácí gólman. Na toho si nepřišel o chvilku později ani Lisa. Stejně si vedl Hendrych, který neměl také svá mířidla nastavená přesně. Havířovští hrozili převážně z rychlých, leč neúspěšných protiútoků. Florbal se hrál i nadále pohledný, nicméně téměř bez šancí. Šedou pasáž rozsekla až obrovská šance Lisy, který si ale nedokázal s žabičkou od Fučíka poradit. V závěru třetiny mohl vyrovnat pohotový Hendrych. To by ale musel mířit mimo hrudník muže v masce, což se mu nepovedlo, a tak se ani on nemohl radovat.

Začátek třetí třetiny začal pro Spartakovce doslova snově. Po nahrávce od Podušky se těšně před Kotulou prosadil Fučík - 1:1. Brankáři hostí pak nadělala problémy štiplavá střela Vlacha, kterou s vypjetím všech sil vytlačil na boční síťku. Nad útoky pak několik dlouhých minut dominovaly obrany. Z letargie probralo diváky až nařízené trestné střílení, se kterým si Poduška nedokázal poradit. Kotula jeho forhendovou kličku bez problému vyrazil. V následné přesilovce si Spartakovci žádnou větší šanci nevytvořili, a tak udeřilo na straně druhé. Nařízený nájezd Krečmer ještě nevyužil. V početní výhodě už ale přesně z otočky mířil Černý a poslal sebe a svoje spoluhráče v černožlutých dresech do vedení - 2:1. Pelhřimovští se pak snažili ze všech sil vyrovnat. Nejblíže tomu byl už při hře bez brankáře Fučík, který ale přestřelil a rozhodl tak o tom, že se hosté vrátí domů bez bodu. Cesta za udržením 1. ligy se tak opět řádně zkomplikovala.

Trenér Zajíček po utkání řekl:
Těsná prohra nás mrzí. Utkání rozhodlo velké množství neproměněných gólových šancí. Hráčům děkuji za předvedený výkon a soupeři gratuluji k vítězství.