03.10.2020
autor: Martin Tkadlec

Nejde to ani doma, Spartak nestačil na ostravský MVIL

Kvůli výpadku zkraje třetí třetiny se pelhřimovští florbalisté druhého domácího vítězství nedočkali. Za zmínku nicméně stojí fantastická návštěva. Do haly si našlo cestu skoro 150 fanoušků.

Druhý domácí zápas sezony začali aktivněji hráči Spartaku, kteří si hned zkraje periody vytvořili několik slibných šancí. Všechny ale pochytal s ledovým klidem gólman Kořínek. Překonat ho nedokázal ani novic Zajíček, který trestuhodně minul skoro prázdnou branku. V půlce třetiny velkou Charouzkovu šanci zablokovala hostující obrana a z brejku přišel trest. Mechel přihrál na Kubiczeka, který poslal MVIL pohodlně do vedení. S rychlou odpovědí mohl přispěchat Smejkal, ale trefil jen břevno. I po zbytek třetiny byli Spartakovci aktivnější, ale srážela je nemohoucnost v koncovce a taky výborný Kořínek, který měl navíc dokonale postavené tyčky. Tu další orazítkoval Běhounek.

Taky start druhé třetiny se nesl v režii modrožlutého tlaku. Chybělo mu ale gólové vyústění. Čas pomalu běžel a Kořínek si připisoval jeden důležitý zákrok za druhým. Nepřišel si na něj Zajíček ani Fučík a když už hostující gólman nemohl, zastoupili ho obětaví obránci. Po půlce třetiny se konečně dočkali taky Spartakovci. V početní výhodě našel Poduška u mantinelu Kociána, který svůj projektil poslal podél tyče a vyrovnal. Že je střelec od pána Boha dokázal Kocián za několik chvil znovu, když se trefil z dálky. Na jeho gól ale měli hosté rychlou odpověď. Při vyloučení Charouzka nedal Domanskému šanci zasáhnout Lacina. A bylo ještě hůř, své vedení si hráči Ostravy vzali zpátky po střele Gaščíka. Do šaten se nicméně šlo za remízového stavu. Kocián nahrál Smejkalovi, který se prosadil podél tyčky.

Třetí třetina začala velkou šancí MVILu, kterou parádním zákrokem zhatil Domanský. Varování ale domácím nestačilo a při vyloučení Hendrycha udeřil od mantinelu Němec. Gól Spartakovce zchladil, začali dělat chyby, které hosté trestali. Jejich pátou branku vstřelil do odkryté svatyně Adamík a hned po něm se prosadil podruhé Němec. Jiskřičku naděje vykřesal Kutílek, který propasíroval míček pod Kořínkem. Zápas ještě mohl zdramatizovat Charouzek, ale tři tyče úplně minul a stejně pochodilo i několik jeho spoluhráčů. A jak známé pořekadlo praví - nedáš, dostaneš. Autorem sedmého gólu se stal opět Němec, který si do statistik připsal cenný hattrick. Pohromu domácích navíc završil při hře bez brankáře Gaščík s Kubiczekem.

Národní liga - východ, 4. kolo
Florbal Pelhřimov - 1. MVIL Ostrava 4-9
- online
- fotky
- více o lize najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
01.05.2024
Béčko ukončilo sezónu jako mistr
Mužská záloha jela do Tábora v pozici, že ji stačí jedno vítězství, aby se stala mistrem Regionální ligy Vysočina a Jižní Čechy. Tento cíl béčko splnilo a jako třešničku vyhrálo i čtvrté utkání v nadstavbě.
23.04.2024
Shrnutí předposledního ligového víkendu
Konec sezóny klepe na dveře. Junioři byli na posledním turnaji stoprocentní stejně jako doma béčko. Ženy si z Tábora odvezly jednu výhru a konečné čtvrté místo.
18.04.2024
Blížíme se do finále…
Před námi je předposlední herní víkend. Po víkendu končí ligová sezóna jak ženám a juniorům, tak i mladším žákům a přípravkám. Béčko doma začíná nadstavbu! Sezóna se nám sice blíží ke konci, ale tréninky dál pokračují dle členské.
1.Florbal Pelhřimov0
2.SK Jihlava0
3.Sokol ED Havlíčkův Brod0
4.Sklo Bohemia Světlá n/S.0
5.Florbal Jindřichův Hradec0
6.Florbal Znojmo B0
7.Hornets Brno0
8.Aligators0
9.FBC Kutná Hora0
10.FBC Slavkov0
11.FTC Vysoké Mýto0
12.FBC Letohrad0
Nejbližší utkání
Partneři