03.10.2020
autor: Martin Tkadlec

Nejde to ani doma, Spartak nestačil na ostravský MVIL

Kvůli výpadku zkraje třetí třetiny se pelhřimovští florbalisté druhého domácího vítězství nedočkali. Za zmínku nicméně stojí fantastická návštěva. Do haly si našlo cestu skoro 150 fanoušků.

Druhý domácí zápas sezony začali aktivněji hráči Spartaku, kteří si hned zkraje periody vytvořili několik slibných šancí. Všechny ale pochytal s ledovým klidem gólman Kořínek. Překonat ho nedokázal ani novic Zajíček, který trestuhodně minul skoro prázdnou branku. V půlce třetiny velkou Charouzkovu šanci zablokovala hostující obrana a z brejku přišel trest. Mechel přihrál na Kubiczeka, který poslal MVIL pohodlně do vedení. S rychlou odpovědí mohl přispěchat Smejkal, ale trefil jen břevno. I po zbytek třetiny byli Spartakovci aktivnější, ale srážela je nemohoucnost v koncovce a taky výborný Kořínek, který měl navíc dokonale postavené tyčky. Tu další orazítkoval Běhounek.

Taky start druhé třetiny se nesl v režii modrožlutého tlaku. Chybělo mu ale gólové vyústění. Čas pomalu běžel a Kořínek si připisoval jeden důležitý zákrok za druhým. Nepřišel si na něj Zajíček ani Fučík a když už hostující gólman nemohl, zastoupili ho obětaví obránci. Po půlce třetiny se konečně dočkali taky Spartakovci. V početní výhodě našel Poduška u mantinelu Kociána, který svůj projektil poslal podél tyče a vyrovnal. Že je střelec od pána Boha dokázal Kocián za několik chvil znovu, když se trefil z dálky. Na jeho gól ale měli hosté rychlou odpověď. Při vyloučení Charouzka nedal Domanskému šanci zasáhnout Lacina. A bylo ještě hůř, své vedení si hráči Ostravy vzali zpátky po střele Gaščíka. Do šaten se nicméně šlo za remízového stavu. Kocián nahrál Smejkalovi, který se prosadil podél tyčky.

Třetí třetina začala velkou šancí MVILu, kterou parádním zákrokem zhatil Domanský. Varování ale domácím nestačilo a při vyloučení Hendrycha udeřil od mantinelu Němec. Gól Spartakovce zchladil, začali dělat chyby, které hosté trestali. Jejich pátou branku vstřelil do odkryté svatyně Adamík a hned po něm se prosadil podruhé Němec. Jiskřičku naděje vykřesal Kutílek, který propasíroval míček pod Kořínkem. Zápas ještě mohl zdramatizovat Charouzek, ale tři tyče úplně minul a stejně pochodilo i několik jeho spoluhráčů. A jak známé pořekadlo praví - nedáš, dostaneš. Autorem sedmého gólu se stal opět Němec, který si do statistik připsal cenný hattrick. Pohromu domácích navíc završil při hře bez brankáře Gaščík s Kubiczekem.

Národní liga - východ, 4. kolo
Florbal Pelhřimov - 1. MVIL Ostrava 4-9
- online
- fotky
- více o lize najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
03.10.2020
Nejde to ani doma, Spartak nestačil na ostravský MVIL
Kvůli výpadku zkraje třetí třetiny se pelhřimovští florbalisté druhého domácího vítězství nedočkali. Za zmínku nicméně stojí fantastická návštěva. Do haly si našlo cestu skoro 150 fanoušků.
26.09.2020
Aligátor o zuby nepřišel, Spartak dostal venku další lekci
Pelhřimovští florbalisté se výkonu z domácího zápasu ani nepřiblížili a kvůli tragické třetí třetině a hloupému pětiminutovému vyloučení Hendrycha mají zase týden o čem přemýšlet.
19.09.2020
Domanský má nulu, Spartak zničil Svitavy
Pelhřimovští florbalisté odčinili do puntíku úvodní blamáž z Kopřivnice a do tabulky NFL si připsali důležité tři body. Vychytanou nulou se navíc zaskvěl brankář Martin Domanský.
1.TROOPERS15
2.Aligators Klobouky12
3.FBC Vikings Kopřivnice10
4.FbK Horní Suchá8
5.FBK Spartak Hluk6
6.Florbal Svitavy6
7.1. MVIL Ostrava6
8.FBC Hranice5
9.Snipers Třebíč5
10.1. FBK Rožnov5
11.Florbal Pelhřimov3
12.S.K. P.E.M.A. Opava0
Nejbližší utkání
Partneři