17.01.2023
autor: Martin Domanský

O víkendu se Spartaku převážně dařilo

O posledním herním víkendu se týmům Spartaku převážně dařilo. Dorostenci si zastříleli, Béčko stále drží za zády Havlíčkův Brod a Áčko bohužel padlo podruhé za sebou.

Áčko jelo domu s prázdnou

V sobotu Áčko vyrazilo do daleké Opavy, která v tu chvíli byla na druhém místě tabulky Národní ligy – Východ. Pelhřimov tedy po cca 300 km strávených v autobuse nečekal lehký soupeř, které ovšem Áčko umí potrápit. Opavu v rámci 7. kola dokázal Pelhřimov porazit na vlastním hřišti 4:3pn, a tak byl cíl jasný. Získat body i u soupeře doma. Tohoto cíle se hráči Spartaku drželi a v 5. minutě vstřelili první gól utkání. Petr Zajíček po nenápadném přečíslení prostřelil obránce a brankáře hostí Bezděka na vzdálenější tyč a připsal si další bod do statistik. Po obdrženém gólu se Opava snažila rychle vyrovnat, ale buď mířila nad branku, nebo narazila na zodpovědně bránící hráče a pokud střela prošla přes obranu, tak si míček našel Libor Domkář. Bohužel pro Spartak se Opava přece jen dočkala vyrovnávajícího gólu v 11. minutě. Po nevýrazné hře na obou stranách udeřila Opava v 16. minutě podruhé a převrátila vedení na svoji stranu. Vedení domácích moc dlouho nevydrželo, když po 53 sekundách vyrovnal Matěj Kutílek po přihrávce Dana Kaliny. V posledních dvou minutách se museli vyznamenat maskovaní muži na obou stranách. Prvně Libor Domkář chytl pokus Šebesty mezi nohama a v poslední sekundě Dan Kalina v samostatném úniku zkusil vystřelit, ale Bezděk si s jeho střelou poradil. 

Druhá třetina začala na výbornou pro Pelhřimov. V 38. sekundě po rozehrávce od střídaček vymetl šibenici Viktor Vlach a vrátil tak vedení pro svůj tým. Nahrávajícím byl Petr Zajíček, který nás v posledním domácím zápase přesvědčil, že není jen střelec, ale i nahrávač (0+3). Ve 2. minutě Opavě nebyl uznán gól, když první střelu ještě Libor Domkář vyrazil, ale následná dorážka byla za pomocí faulu, a tak gól nemohl platit. To střela Klimschi ve 4. minutě si našla cestu do šibenice Liborovi branky a Opava se tak přece jen dočkala vyrovnání. Vyrovnávající gól Opavu nakopnul a začala být aktivnější na hřišti. V 10. minutě měl Pelhřimov na „lopatě“ opět vedoucí gól, ale na poslední chvíli na malém brankovišti zasáhl Šimera a gólman Bezděk. Bezděk pohotovým výhozem poslal do brejku Zwingeru, který prostřelil Libora Domkáře okolo těla a poslal Opavu opět do vedení. Spartak dostal příležitost si zahrát přesilovku 3 minuty před koncem druhé třetiny, ale ta se mu vůbec nepovedla, když po 6 sekundách opavský Šebesta střílel ze středu a míček skončil v bráně. Po druhé třetině na tabuli svítilo 5:3 pro Opavu.

Třetí třetinu Opava spíše začala kontrolovat hru a nikam se moc nehnala. Po 10 minutách hry se k míčku postavil Pracný a od střídaček poslal míček do branky. Spartak, ač prohrával o tři branky, stále bojoval, aby přivezl nějaký bod. Pelhřimovským hráčům se dařilo dostávat do šancí, ale Opavu držel dobře chytající Bezděk, který zastavil Petra Zajíčka v samostatném úniku, nebo jeho spoluhráče Víťu Papeže, který z velkého brankoviště mířil přesně, ale Bezděk reflexivně míček vyrazil. Na druhé straně se nenechal zahanbit ani Libor, který zneškodnil v úniku Šubertu a za chvíli střelu Maliny. Bohužel 19. minutě už na dorážku Posselta byl Libor krátký a Opava zvýšila na 7:3. Ve stejné minutě ještě dokázal korigovat výsledek na 7:4 Petr Zajíček po nahrávce kapitána Honzy Knězů. Poslední minutu utkání Pelhřimov zkusil v šesti, ale ani jeden tým už nedokázal skórovat. Pelhřimovu se tak nepodařilo vyhrát ani druhé utkání v novém roce, a tím se propadl na 8. místo, které stále zaručuje postup do play-off. Opava se touto výhrou naopak vrátila do čela tabulky.

Vyjádření trenéra Honzy Kotena:
„Výkon dnes dobrý. Hraje se góly a těch dal soupeř více. My jsme nebyli v obraně dostatečně důrazní a v zakončení přesní. Nechybělo nasazení a chuť s výsledkem něco udělat i za nepřiznivého stavu. Mrzí rozhodující gól v naší přesilovce. Díky soupeři za utkání a divákům za atmosféru.“

Pelhřimov vs. Opava 7:4

Béčko drží postupovou příčku do play-off

Záloha mužského Áčka odjela na turnaj do Světlé nad Sázavou. Úkol zněl jasně, žádný tým nesmí projít a obrat Pelhřimov o body a udržet tak druhé místo před Brodem. Aby to Béčko nemělo jednoduché, tak si ve Světlé zahrálo rovnou dva zápasy po sobě. První zápas byl proti Bystřici – čtvrtému týmu tabulky. Spartak se držel pokynů Jirky Žáka a body putovaly Pelhřimovu do tabulky po výhře 7:1. Druhé utkání proti Novému Městu (do té doby na 5. místě) už nebylo tak jednoznačné, když v polovině utkání byl stav 3:3. Pelhřimov nakonec ukázal svoji sílu a dokázal dojít do vítězného konce i v druhém zápase, když porazil Nové Město na Moravě 7:5. 

Vyjádření vedoucího týmu Jirky Žáka:
„Béčko jelo na turnaj s cílem udržet druhé místo. To se i přes mírné komplikace v druhém zápase povedlo. Velká škoda je našich neproměněných šancí. Děkuji všem hráčům za účast a těším se na příště“

Pelhřimov vs. Bystřice 7:1Pelhřimov vs. Nové Město na Moravě 7:5

Dorostenci nadělovali

Vyjádření trenéra Vojty Mozra:
„První dva zápasy v tomto novém roce vyšly na jedničku. Hráči předvedli dominantní výkon na balónku a soupeře k ničemu moc nepustili. Jen Nové Město nás na chvilku zamklo a potrápilo nás. Pochvalu si zaslouží naše tři dorostenky, které odehrály solidní zápasy. Díky rodičům za podporu, díky pořadatelům za dobrý turnaj. A také velké díky soupeřům za dobrá utkání.

Pelhřimov vs. Přibyslav 22:4Pelhřimov vs. Nové Město na Moravě 15:3
Fotky z utkání ZDE

Elévové a mladší žáci

Vyjádření trenéra Elévů Libora Březiny:Družstvo elevů veze své první body z turnaje mladších žáků v Telči. Áčko zase prohrálo, my sice taky, přesto vezeme domů do Pelhřimova první body. Od začátku letošní sezony hraje družstvo elevů za jeden team mladšich žáků. Nechtěl jsem, aby hráli turnaje v mixu s mladšími žáky, ale aby si vše odehráli sami, protože těžké zápasy je posunují výkonnostně nahoru. Na turnaj nepřijelo jedno družstvo Hipposu Ždár nad Sázavou bez omluvy, takže kontumace 5:0 pro nás. Pro kluky trochu nezvyklé vítězství, ale na to se historie neptá, my tam byli.

První odehrané utkání jsme sice prohráli s Telčí 8:6, ale první poločas stav 0:6 v náš neprospěch, druhý 6:2 pro nás. Je to pořád stejné – první půle proti o hlavu větším hráčům velký respekt a pomalu zjišťujeme, že s nimi můžeme hrát. V druhém poločase se do nich pustíme a vše zrychlíme a místy soupeře přehráváme a šokujeme svojí hrou. Druhé utkání Hippos Ždár nad Sázavou, borci o dvě hlavy větší, takže zase problém v našich hlavách. První poločas 7:0 prohráváme. Do druhého poločasu vypneme hlavy a 3:1 vyhráváme. Sice prohráváme 8:3, ale výkon neskutečný – dva góly po kombinaci do prázdné branky, co jiného k tomu dodat. 

Po dohodě s domácím týmem hrajeme ještě jedno utkání mimo soutěž. Tady hlava tolik klukům nepracuje, hrajeme dobře od začátku, nakonec remíza 5:5, takže první vlaštovka pro příští turnaj. Na začátku sezony jsem se vrátil po 4 letech znovu do kategorie elevů. Po prvním tréninku jsem hodně musel přemýšlet, co s nimi, ne že by byli kluci na tom tak špatně, ale chybělo mi tam hodně věcí. Stejně jsem se nakonec vrátil k vítkovické variantě trenéra Mrázka, která je mi nejbližší a dává mi smysl, tedy vše co nejvíce formou hry při co nejmenším zásahu trenéra. Škola hrou, která navazuje na tréninkový plán našeho šéftrenéra Honzy Knězů doplněná o mě vyžadovanou disciplínu. Společně s kolegy trenéry Kubou a Viki, kteří jim to zase trochu změní, jsme dle mého názoru za půl rok zaznamenali velký herní progres, a hlavně máme team a ne jednotlivce, což jsem viděl jako největší nedostatek. Tímto bych Kubovi a Viki poděkovat za odvedenou práci a rodičům za podporu, klukům za přístup k tréninkům a samozřejmě jedeme dál. Ještě jsem zapomněl na trenérku Ladu Prchalovou, která s nimi pravidelně cvičí.“

Vyjádření trenéra mladších žáků Honzy Kotena:
„Dvě družstva mladších žáků vyrazila na turnaj do Okříšek. Rozdíl ve všech utkáních se soupeři byl v naší produktivitě i ve výkonu brankářů a většina utkání skončila vysokým rozdílem. Na závěr došlo i na „bratrovražedný“ souboj. Hráče musíme pochválit za chuť dávat góly, bojovat směrem dozadu. Pochvalu zaslouží i oba brankáři, kteří pochytali spoustu střel a dobře se zapojovali do rozehrávky a rychlých protiútoků. Řadu činností je potřeba zlepšovat, řadu věcí je potřeba úplně změnit – o tom byly i pozápasové porady, kde si hráči obou družstev dávali vzájemnou zpětnou vazbu. Na hráčích je vidět posun, na trénincích je ho třeba nasměrovat tím správným směrem.“

Další články z této kategorie
23.01.2023
Pelhřimov obhájil „titul král Vysočiny“
Víkend je za námi a na většině front se dařilo. Pojďme si tedy shrnout jednotlivé zápasy.
20.01.2023
Florbalový víkend na domácí palubovce
O víkendu nás čekají zajímavé zápasy, a to rovnou na domácí palubovce. Pokud ještě nemáte program, přijďte podpořit Spartak.
17.01.2023
O víkendu se Spartaku převážně dařilo
O posledním herním víkendu se týmům Spartaku převážně dařilo. Dorostenci si zastříleli, Béčko stále drží za zády Havlíčkův Brod a Áčko bohužel padlo podruhé za sebou.
1.S.K. P.E.M.A. Opava44
2.Torpedo Havířov41
3.FBC Vikings Kopřivnice37
4.Slovan Havířov33
5.Asper Šumperk33
6.Z.F.K. Petrovice32
7.Florbal Pelhřimov24
8.1. FBK Sršni Rožnov22
9.FBC Přerov22
10.FBC Hranice20
11.Snipers Třebíč16
12.1.MVIL Ostrava0
Nejbližší utkání
Muži
28.01.
18:00
1.MVIL Ostrava
VS
Florbal Pelhřimov
04.02.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Asper Šumperk
11.02.
18:00
FBC Přerov
VS
Florbal Pelhřimov
18.02.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Torpedo Havířov
Partneři