16.01.2024
autor: Martin Domanský

O víkendu se vyhrávalo

Další herní víkend je za námi a Spartak úřadoval na několika frontách. Béčko si dovezlo z turnaje v Bystřici nad Pernštejnem 6 bodů. Áčko si i ve třetím utkání v sezóně poradilo s Benešovem, a tak dál živí naději na play-off.

Áčko vyhrálo v Benešově

Pelhřimovské áčko si z Benešova veze nejen tři body, ale zároveň naději na postup do play-off. Utkání se nevyvíjelo úplně ve prospěch modro-žlutých, ale tři minuty před koncem vedení přehoupl na pelhřimovskou stranu Šimon Kysela.

První třetina začala ve vysokém tempu a než se všichni diváci pohodlně posadili, tak zaúřadovala benešovská dvojice Šimek – Vojtíšek, když prvně zmíněný vstřelil vedoucí branku. Pelhřimov byl blízko vyrovnání. V přesilové hře to vypadalo, že míček už je za zády Zídka, ale rozhodčí rozpažil. Po skončení přesilovky šel do oslabení Pelhřimov, kdy rozhodčí vyloučili Vojtu Mozra za údajnou simulaci. Vlasatý Mozr se tak pokutou přidá k hlavním sponzorům doflorbalné bratrům Papežům. Domácí vyloučení potrestali a vedli po sedmi minutách 2:0. Do konce třetiny bylo k vidění hodně šancí na obou stranách, ale hráče Pelhřimova deptal v benešovské bráně Zídek, který držel čisté konto až do poslední minuty třetiny, když využil chybu domácích Víťa Papež a snížil na rozdíl jedné branky.

Po 35 sekundách druhé třetiny byl vyloučen Lukáš Zrzavý, Benešov si však nevytvořil žádnou velkou šanci, a tak jeho přesilovka zůstala nevyužita. V 5. minutě se prohřešil Vojta Papež a domácí měli výhodu o jednoho hráče více v poli. Už to vypadalo, že Spartak přesilovku opět ubrání, ale 9 sekund před jejím koncem se prosadil Albert Půlpán a vrátil dvoubrankové vedení svému týmu. Áčko pak konečně přepnulo na vyšší level a začalo dělat Benešovu velké problémy. Z toho pramenilo i pár chyb domácího týmu a jednu z nich využil Martin Blažek s Tomášem Kuchyňou. Spartak tak prohrával opět o jeden gól. Po dvou minutách navíc zase udeřila první lajna, tentokrát Honza Knězů a Lukáš Zrzavý, a bylo srovnáno. K tomu Libor uzavřel svoji svatyni a šlo se do závěrečné části za vyrovnaného stavu.

V té začal lépe tým domácích, a tak po dvou minutách vedl. Po tomto gólu se benešovští hráči do statistik zapsali dvakrát, a to vždy dvěma minutami na trestné lavici. Hra se dál vyostřovala, ale ani jeden tým nedokázal překonat gólmany. Pelhřimovu se podařilo vyrovnat při druhé přesilové hře, kdy v brankovišti dobře postavený Víťa Papež dorazil míček za Zídka. Když už se chýlilo utkání ke konci, tak byl tři minuty před koncem v benešovském brankovišti důrazný Šimon Kysela a dorážkou zajistil svému týmu první tři body roku 2024. Naděje na play-off tedy stále žije.

Vyjádření trenéra Honzy Kotena:
„Dnes vybojované tři body. Hodně nepřesností na obou stranách, my jsme ve druhé třetině nedali další branky a zápas otáčeli až ve třetí třetině. Díky hráčům za bojovnost a soupeři za utkání.“

Spartak Pelhřimov vs. SK Sokol Pelhřimov 5:4

Další utkání áčko sehraje na domácí půdě v sobotu 20.1. od 19:00 proti Náchodu

Béčko vede regionální ligu

Záloha pelhřimovského áčka byla 100% a vede regionální ligu. Sobotních šest bodů znamená přiblížení k nadstavbě. K účasti v regionálním „play-off“ stačí dvě výhry.

Vyjádření kapitána Martina Kose:
„Nadstavba se blíží! První utkání v roce 2024 zastihla rezervu ve slušné formě. V Bystřici nejprve s přehledem přehrála domácí v poměru 7:3. Aby po zápasové pauze vyhrála i druhý zápas. Oboustranně kvalitní utkání skončilo 7:4. Proti Bystřici měl B tým od začátku navrch a potvrzoval to i góly. Týmová hra a trochu odevzdaný soupeř prohrával zcela zaslouženě 1:7 po tvou třetinách. Poslední třetinu, kdy se šetřily A opory a promíchaly se lajny, jsme si okomentovali v šatně. Doufám, že naposledy.

+ gólman, 1. a 2. třetina
- 3. třetina – netýmovost

Sabots z Jihlavy to byl jiný oříšek. Soupeřova hra 1 na 1 dělala hráčům problémy. Postupem času se z problému začala stávat výhoda. I přes brzké vedení Sabots a nevyužité přesilové hry se do „šaten“ šlo za nerozhodného stavu 1:1. Po druhé části mohlo být skoro hotovo. Vedení 4:1, tlak, gólové možnosti v posledním střídání a místo toho poměrně lacino inkasovaný gól zadělal na drama. Protože dvě střídání a dva góly v síti B týmu = začíná se od začátku. Drobná změna taktiky vedla k nesmyslnému zbavování se míčku. Sedm minut, kdy oba celky měly šanci skórovat, rozsekl Papež V., kterého zdravě naštval neuznaný gól. Taktika po gólu zůstaňte – znovu vyšla. Po půl minutě je to již 6:4. Závěrečných 7 minut si Pelhřimov už dokázal pohlídat, a ještě přidal poslední zářez.

+ gólman, zlepšená hra 1 na 1
- minuta hrůzy, hra 1 na 1, dlouhé nahrávky

Rezerva ještě odehraje 4 utkání a k postupu do boje o DIVIZI jí stačí uhrát „pouze“ pět bodů. Jedeme ovšem pro všech 12. Chceme vítězit – odehrát co nejvíce utkání v baráži. Díky za účast a za měsíc repete.“

Spartak Pelhřimov vs. ASK Bystřice n. P. 7:3
Spartak Pelhřimov vs. Sabots Jihlava 7:4

Dorost už není 100%

Dorostenci v prvním utkání v novém roce narazili na druhý Havlíčkův Brod. Zápas se rozhodoval až v prodloužení na samostatné nájezdy, ve kterých Spartak prohrál a tím ztratil první body tuto sezónu. Druhé utkání už zvládl bez ztráty, a tak vede dál svoji ligu.

Vyjádření trenéra Marka Ješátka:
„První zápas proti druhému a dobře připravenému soupeři jsme dobře odstartovali, jenže přišla špatná druhá třetina, po které jsme prohrávali o 3 góly, což pro nás byla v táhle sezóně úplně nová situace, nicméně chci kluky pochválit za skvělý závěr, kdy jsme dokázali srovnat. Škoda nájezdů, ale tam už to je 50/50, zápas jsme ztratili už ve 2 třetině.

Druhý zápas proti poslední Přibyslavi je těžké hodnotit, super 3 body, ale hrát proti soupeři, který neví ani jak držet hokejku a jediné co zvládl, je nás nesmyslně dohrávat. Pouze 9:3 mi nepřijde jako odpovídající výsledek našim schopnostem a kvalitě, takovému soupeři bychom měli dát gólů aspoň 20.“

Spartak Pelhřimov vs. TJ Sokol H.Brod Erupting Dragons 5:6pn
Spartak Pelhřimov vs. SK Juvenis Přibyslav 9:3

Fotky z vítězného utkání, které pořídil Jaroslav Šulc si můžete prohlédnout ZDE

Mladší žáci odehráli své turnaje v Pacově a v Kněžicích

Vyjádření Samuela Mareše (Spartak Pelhřimov a Spartak Pelhřimov – modří)”
„Sobotní výjezd jsme si s hráči velmi užili. Odehráli jsme kvalitní utkání, nicméně je stále dost chyb a nepřesností, na kterých musíme pracovat. Věřím, že přístupem navážeme na páteční trénink, kdy to mělo tempo a energii. Hráčům děkuji za předvedené výkony stejně jako trenérovi Florianovi za účast.“

Vyjádření trenérky Míši Opicové (Spartak Pelhřimov – girls):
„K prvnímu turnaji v novém roce vycestovaly žákyně do nedalekého Pacova. Chtěly jsme navázat na minulý skvělý turnaj. V prvním zápase jsme změřily síly s týmem ze Světlé nad Sázavou. Přestože byl soupeř na hřišti šikovnější, mnoho gólů jsme si zavinily vlastní hloupostí, když jsme si neobsazovaly volné hráče a přestaly se vracet do obrany. Aby toho však nebylo málo, zranila se nám gólmanka, za kterou musela do zbytku turnaje naskočit hráčka z pole.

Do dalších zápasů jsme si ujasnily, že se touto nezodpovědností prezentovat nechceme. A po zlepšeném výkonu jsme porazily Tygřice ze Světlé a těsně prohrály s Pacovem a s kluky z Pelhřimova. Z čeho mám však radost, je naše rozehrávka, na které na trénincích intenzivně pracujeme. Samozřejmě občas se chybka vloudí, ale snažíme se je postupně odstraňovat. Děkuji hráčkám za turnaj a naší gólmance přeji brzké uzdravení!“

Fotky z turnaje mladších žáku v Pacově si můžete prohlédnout díky Tomášovi Ságlovi ZDE